Start zamkniętej bety GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej

• Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

CD PROJEKT RED, twórcy serii gier o Wiedźminie, ogłaszają start zamkniętej bety GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej.

“GWINT jest przykładem tego, że głos społeczności ma znaczenie. Pasja, z jaką zaangażowaliście się w GWINTA sprawiła, że to, co kiedyś było częścią Wiedźmina 3, dziś jest nową, samodzielną grą,” — powiedział Marcin Momot, Starszy Koordynator ds. Społeczności oraz Mediów Społecznościowych, CD PROJEKT RED. “Zamknięta beta stawia właśnie na Wasz udział, dzięki któremu będziemy mogli wspólnie kształtować GWINTA,” — dodaje Momot.

Rozpoczynająca się dziś zamknięta beta GWINTA dostępna jest na komputery PC* oraz konsolę Xbox One**. W późniejszym terminie dostępna będzie również wersja na PlayStation 4. Jeszcze dziś pierwsza pula graczy, którzy zapisali się do udziału w zamkniętej becie na stronie playgwent.com otrzyma zaproszenia do udziału. Gracze, którzy jeszcze nie zapisali się do udziału w zamkniętej becie wciąż mogą to zrobić na tej stronie. GWINT jest tytułem Xbox Play Anywhere.

* Wersja Windows 10 zamkniętej bety GWINTA na Universal Windows Platform pojawi się wkrótce.
    ** Zamknięta beta GWINTA dostępna jest na konsolę Xbox One w ramach programu Game Preview.

W momencie startu za dostępny jest w angielskiej, polskiej, francuskiej, rosyjskiej, niemieckiej i portugalskiej (brazylijskiej) wersji językowej. W trakcie betatestów gra będzie wzbogacana o nowe funkcjonalności.

Dodatkowe informacje na temat gry, w tym m.in. wymagania sprzętowe, znajdują się w sekcji najczęściej zadawanych pytań na oficjalnej stronie gry.

O GWINCIE: Wiedźmińskiej Grze Karcianej
    GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana to dynamiczne, pełne intryg karciane starcia potężnych armii, gdzie o zwycięstwie decyduje nie tylko szczęście, ale przede wszystkim umiejętności gracza: intuicja, improwizacja i taktyczne konstruowanie własnej talii. W czasie trzech rund, gracze walczą o zwycięstwo mając do dyspozycji potężnych bohaterów, mistyczne zaklęcia i sprytne zagrania, które mogą przechylić szalę zwycięstwa.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Może dostęp do bety po starej znajomości? 😉

testor
    Uczestnik

O właśnie. Kolega dobrze zapytowywuje.

W ramach prezentu na setnego posta.

• Odpowiedź została zmieniona 2 miesiące, 3 tygodnie temu przez  testor.
    Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

O właśnie. Kolega dobrze zapytowywuje.

W ramach prezentu na setnego posta.

A czy Panowie są zapisani na zamkniętą betę GWINTA?
    https://www.playgwent.com/pl/

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Oczywiście, od pierwszego dnia zapisów.
    *również pod innym adresem niż forumowy.

• Odpowiedź została zmieniona 2 miesiące, 3 tygodnie temu przez Sinuhe Sinuhe.
    testor
    Uczestnik

Po godzinie od uruchomienia zapisów. Ale pod innym mailem niż forumowy, jeśli ma to znaczenie.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Chwała niech będzie Prorokowi Lebiodzie i ekipie Gwinta! Dzięki!

testor
    Uczestnik

Ja rownież zostałem dopieszczony.
    Dzieki P. Kasiu.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Kochani!
    Zdążyłem trochę pograć (10 lvl) i powiem krótko: udało Wam się! GWINT to będzie prawdziwa petarda!
    Gra wygląda świetnie, talie dają dużo swobody, rozgrywki z ludźmi są wciągające, wymagają strategicznego myślenia, potrafią zaskakiwać. Gra działa stabilnie jak skała, nie doświadczyłem żadnych problemów technicznych. Szerszymi spostrzeżeniami o grze podzielę się na przeznaczonym do tego forum Gwinta (jeżeli tylko znajdę na to czas). Dla inwestorów istotną informacją może być to, że grając łącznie przez ładnych kilka godzin o różnych porach dnia (nocy), ani razu nie zdarzyło się czekać na znalezienie przeciwnika dłużej niż 2-4 sekundy, a skoro przeciwnicy zawsze znajdują się natychmiast, to oznacza, że o każdej porze gra naprawdę mnóstwo ludzi. Stąd wniosek, że beta cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
    Na podstawie tego, co zobaczyłem nie mam wątpliwości, że GWINT zdobędzie serca graczy. Gratulacje!

testor
    Uczestnik

Drobny zwrot także ode mnie choć mam nawał pracy i spędziłem z grą raptem ok. 40-50 minut.

Mogę potwierdzić powyższe słowa Egipcjanina.

Gra działa bardzo fajnie, jak na betę bardzo dobrze. Nie miałem problemów technicznych, zawieszania się, menu jest szybkie, daje odpowiedni zwrot.
    Dobieranie graczy jest błyskawiczne, a sama rozgrywka wciągająca.

Zauważyłem i bardzo cieszy mnie to, że po przełączeniu gry na iPhona wszystkie teksty są dobrze widoczne na małym ekranie.
    Czyli ktoś o tym pomyślał zawczasu i nie będzie dużo zabawy z portem na małe ekrany.
    Samej gry na iPhone nie testowałem, bo to tylko stream (choć zagrałem partyjkę), a jedynie to jak wygląda na ca. 5 calach. Wygląda dobrze.

Co jeszcze: wizualnie super, gra cieszy oko, system z Wiedzmina 3 znakomicie rozwinięty i będzie motywował do zakupów. Jestem tego pewien.

Zauważone problemy:
    # W wersji PC pojawia się opcja – wibracje on/off – czy to zamierzone działanie? Rozumiem na PS4/xbox/telefonach/tabletach, ale PC?
    # Gra nie wykryła języka systemu operacyjnego (W10 PRO)
    # Gra nie dostosowała opcji graficznych do sprzętu – Ustawiła się domyśłnie na HIGH – Na mojej leciwej już stacji graficznej (doposażone Lenovo W510) gra potrafi przymulić, ale bardzo delikatnie – Rzadkie spadki FPS do 17-20, ale przy HIGH, Przy MEDIUM problem ustępuje. Podejrzewam, że to wina słabej karty graficznej Quadro FX880M. Nowa stacja zamówiona i wtedy protestuję mocnej.
    # Gra nie pozwoliła mi pominąć samouczka
    # Dwukrotnie zdarzyło mi się, że po wybraniu opcji rozpoczęcia rozgrywki gra prosiła mnie dwa razy o wybranie talii, która chce grać
    # Brak biednej pierdolonej piechoty – jest biedna piechota
    # Brak blokady wykorzystania karty (np. Foltesta) gdy nic się nie wskaże – wg mnie powinna taka blokada być
    # Inne działanie niektórych kart w stosunku do gry Wiedzmin 3 (dla mnie minus, bo jak ktoś spędził sporo czasu w świecie W3 to teraz będzie zapominał)

Sugeruję dodanie systemu motywacyjnego dla graczy – na zasadzie – „Wejdź codziennie do świata gry i odbierz darmową nagrodę.” Nie zauważyłem takiego elementu.

Póki co uważam, że wykonaliście kawał świetnej roboty. Będzie HIT.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Ciekawa informacja o uruchomieniu GWINTA na iOS. Na którym iPhonie udało Ci się go odpalić? Jak to zrobiłeś?

Sugeruję dodanie systemu motywacyjnego dla graczy – na zasadzie – „Wejdź codziennie do świata gry i odbierz darmową nagrodę.” Nie zauważyłem takiego elementu.

Taki system istnieje, każdego nowego dnia potrzeba zaledwie trzech zwycięstw do wbicia kolejnego poziomu, później ta liczba się zwiększa, aż następnego dnia, gdzie znów wystarczą trzy, później więcej, aż do następnego… system na pewno zachęcający do codziennych odwiedzin.

Ogólnie gra jest zbudowana zgodnie ze złotą zasadą „easy to learn, (very) hard to master”, więc z jednej strony łatwo zacząć grać, z drugiej gra stwarza ogromny potencjał do uczenia się, szlifowania umiejętności.

testor
    Uczestnik

Hej,

Wczoraj trochę pograłem i faktycznie system motywacyjny jest.

Nie napisałem, że uruchomiłem na iOS, a jedynie zrobiłem stream z Windowsa za pomocą TeamViewer-a do iOS.
    Dlatego piszę, że na 4,7 calach i przy skalowaniu do telefonu gra wyglądała bardzo fajnie i czytelnie.

Update: Mimo półśrodków to stwierdzam, że całkiem wygodnie gra się w wolny dzień rano, w łóżku na tablecie.

Update 2: Taka ciekawostka:
    Gwint w sprzedaży na allegro

• Odpowiedź została zmieniona 2 miesiące, 2 tygodnie temu przez  testor.
    • Odpowiedź została zmieniona 2 miesiące, 2 tygodnie temu przez  testor.
    Adammmo86
    Uczestnik

Od paru dni mam szanse pograć w Gwinta zarówno na PC jak i XboxOne. Gra jest świetna, wszystko działa jak należy graficznie i muzycznie, mam jednak parę uwag, które może chcielibyście rozważyć i uwzględnić w wersji końcowej gry.
    1. Brakuje informacji o przeciwniku, takich np jak poziom, statystyka zwycięstw i porażek, mogłyby takie informacje być wyświetlone przy nicku gracza.
    2. Jak przeciwnik zagrywa kartę, szczególnie jakąś specjalną, która nie zostaje na planszy, to akcja dzieje się tak szybko, że bez znajomości wszystkich kart nie wiadomo co się stało. Byłoby pomocne wyświetlenie wszystkich informacji o zagranej przez przeciwnika karcie, nie tylko grafiki z nią związanej.
    3. Na XO nie ma (albo nie znalazłem) opcji filtrowania kart przy budowaniu talii ani też możliwości gry z przyjacielem.
    4. Myślę że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie rankingu graczy i np lig, w których gracze posiadali by podobny poziom talii, najlepsi awansowali do wyższych lig, najsłabsi spadali do lig niższych.
    5. Innym przydatnym elementem gier karcianych jest możliwość skomentowania zagrania przeciwnika. Można by dodać przynajmniej parę zwrotów które głosem dowódcy talii byłyby wypowiadane do przeciwnika (np. dobre zagranie, zginiesz prędko itp). Wypowiadana forma mogłaby zależeć od dowódcy (np. innymi słowami mógłby się posługiwać foltest a innymi eredin).
    6. Byłoby sprawiedliwe docenić przegranego, który wygrał rundę, niech przegrany też dostaje jakąś nagrodę albo chociaż PD.
    7. Dlaczego im więcej w ciągu dnia gram tym ciężej awansować na wyższy poziom. Następnego dnia awansowanie zaczyna się od początku, czyli po 3 grach mam wyższy poziom. Wniosek – nie opłaca się długo grać w ciągu dnia, lepiej zagrać 3 razy i wrócić do gry jutro.

Na tą chwilę nie mam więcej uwag ani pomysłów.
    Do zobaczenia przy stole do Gwinta.

Adammmo86
    Uczestnik

Pare rzeczy mnie jeszcze zastanawia, grając w wersję na PC:
    czy jest to w zasadach gry, których notabene brakuje do wglądu w grze, że nie można mieć więcej niż 3 brązowe karty tego samego typu (nekkery) ani nie można mieć dwóch takich samych kart srebrnych (mantikory)?

Tarathelion
    Uczestnik

Od paru dni mam szanse pograć w Gwinta zarówno na PC jak i XboxOne. Gra jest świetna, wszystko działa jak należy graficznie i muzycznie, mam jednak parę uwag, które może chcielibyście rozważyć i uwzględnić w wersji końcowej gry.
    1. Brakuje informacji o przeciwniku, takich np jak poziom, statystyka zwycięstw i porażek, mogłyby takie informacje być wyświetlone przy nicku gracza.
    2. Jak przeciwnik zagrywa kartę, szczególnie jakąś specjalną, która nie zostaje na planszy, to akcja dzieje się tak szybko, że bez znajomości wszystkich kart nie wiadomo co się stało. Byłoby pomocne wyświetlenie wszystkich informacji o zagranej przez przeciwnika karcie, nie tylko grafiki z nią związanej.
    3. Na XO nie ma (albo nie znalazłem) opcji filtrowania kart przy budowaniu talii ani też możliwości gry z przyjacielem.
    4. Myślę że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie rankingu graczy i np lig, w których gracze posiadali by podobny poziom talii, najlepsi awansowali do wyższych lig, najsłabsi spadali do lig niższych.
    5. Innym przydatnym elementem gier karcianych jest możliwość skomentowania zagrania przeciwnika. Można by dodać przynajmniej parę zwrotów które głosem dowódcy talii byłyby wypowiadane do przeciwnika (np. dobre zagranie, zginiesz prędko itp). Wypowiadana forma mogłaby zależeć od dowódcy (np. innymi słowami mógłby się posługiwać foltest a innymi eredin).
    6. Byłoby sprawiedliwe docenić przegranego, który wygrał rundę, niech przegrany też dostaje jakąś nagrodę albo chociaż PD.
    7. Dlaczego im więcej w ciągu dnia gram tym ciężej awansować na wyższy poziom. Następnego dnia awansowanie zaczyna się od początku, czyli po 3 grach mam wyższy poziom. Wniosek – nie opłaca się długo grać w ciągu dnia, lepiej zagrać 3 razy i wrócić do gry jutro.

Na tą chwilę nie mam więcej uwag ani pomysłów.
    Do zobaczenia przy stole do Gwinta.

Ad 1
    Tego rodzaju informacje będą w przyszłości. Wszystko się pewnie zmieni w tym aspekcie
    Ad 2
    Owszem
    Ad 3
    Gra z przyjacielem jest tylkp na gogu, na razie. Filtrowanie jest tylko przez pryzmat koloru kart (złote, srebrne, brązowe)
    Ad 4
    Ranking graczy będzie, wkrótce. Zresztą na dzisiejszym sprawozdaniu było to zaznaczone.
    Ad 5
    To też jest w planach
    Ad 6
    Masz system „Dobrej Gry”, który w ten sposób działa
    Ad 7
    W tej chwili system wygląda tak, że są dzienne nagrody, które skracają awansowanie. Za zdobycie pierwszego poziomu masz 100 złota, drugiego w danym dniu 75, a trzeciego 50. Każdy kolejny 25. Dodatkowo masz kilkanaście „znaków zapytania” które też są dziennymi nagrodami (15 złota albo fragmentów kart, czasami karta) do odblokowania po zwycięstwie (czasami co 2)

Tak, w talii możesz mieć tylko 3 egzemplarze tej samej karty brązowej, po jednej tej samej srebrnej i złotej

Najlepiej dać feedback na stronie dedykowanej Gwintowi. Tam na pewno zostanie to przeczytane przez osoby zajmujące się grą

• Odpowiedź została zmieniona 2 miesiące, 1 tydzień temu przez  Tarathelion.

Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.