Wielomilionowa sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon

• Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

• Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili 4 mln kopii Wiedźmina 3: Dziki Gon.

• Trzyletnie nakłady na produkcję Wiedźmina 3 zwróciły się w dniu premiery.

Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję. – powiedział Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT. 

Najnowszy tytuł CD PROJEKT-u został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez media, jak i graczy, osiągając na Metacritic – serwisie agregującym oceny, średnią powyżej 90 na każdej z obsługiwanych platform sprzętowych. 

Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia. – dodaje Kiciński.

Wiedźmin 3: Dziki Gon od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, m.in. Steam, GOG.com czy Amazon. Według danych Sony Wiedźmin 3: Dziki Gon był również najlepiej sprzedającym się tytułem w PlayStation Network w maju. Gra CD PROJEKT-u od trzech tygodni plasuje się również na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się w Wielkiej Brytanii tytułów według GfK. 

Candy
    Uczestnik

Witam,

Czy do liczby kupionych kopii zaliczają się również preordery?

Adam_KicinskiAdam_Kicinski
    CD PROJEKT Moderator

Witam,

nie mamy tak szczegółowych danych, ale logika jest następująca: Do podanych 4 milionów wliczają się te preordery, które:

1. zostały w całości zapłacone przed premierą, gra po premierze została dostarczona;

2. oraz te, które polegały na złożeniu zamówienia w sklepie (bez dokonywania płatności w momencie składania preordera) i zostały zrealizowane w terminie pierwszych dwóch tygodni od premiery. Czyli te, po które klienci przyszli do sklepu, odebrali grę i za nią zapłacili.

Tarathelion
    Uczestnik

Panie Prezesie, witam i gratuluję wyniku

Mam pytanie, czy osiągnięty wynik sprzedaży, a w związku z tym przychód pokrywa koszty marketingu poniesionych przez partnerów oraz zaliczek za sprzedaż. Zakładam, że zysk (przynajmniej z retailu) dzielony jest między Cd projektem oraz dystrybutorami (pomijając, wszystkie marże, opłaty licencyjne które i tak trzeba ponieść) dopiero po pokryciu tych wymienionych wyżej kosztów pokrytych przez partnerów. Innymi słowy, czy zaczęliście zarabiać z retailu?

Drugie pytanie, czy ma Pan informację dot. podziału sprzedaży na retail i sprzedaż cyfrową?

Pozdrawiam

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Czy jest możliwość podania informacji, jak sprzedaż Wiedźmina, wpłynęła na obroty GOG.com, czy najbliższa okazja będzie dopiero przy okazji raportu? Oczywiście nie liczę na szczegółowe dane – chociaż mgliste i szacunkowe.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Najserdeczniejsze gratulacje!

testor
    Uczestnik

Witam,

1. Gratuluję wyników. To dobra prognoza na przyszłość. Oby tak dalej.

2. Czy w tą ilość wliczona jest sprzedaż dodatku (Samego, nie W3+Dodatek)

3. Czy może Pan podać procentowo/wolumenowo sprzedaż na GOG-u?

4. Łyżka dziegdziu musi być – Odczuwam lekki niesmak, choć nie jestem stratny bo nie robiłem ruchów na akcjach to podaliście info o tym, że wyniki sprzedaży będą w sierpniu. Wiem, że spółka jest płynna i można to info odebrać jako ratowanie kursu, ale ostatnie zaniżanie kursu, a następnie podanie wyników przed czasem nie świadczy dobrze o spółce i drobnym akcjonariuszom, którzy pozbyli się akcji w dołku może wydać się działaniem nie do końca uczciwym. Na pewno niektórym pozostanie niesmak.

CD PROJEKT Moderator

Dziękuję. Na temat przychodów nie mogę się wypowiadać – nie publikujemy prognoz. Wszystko co byliśmy gotowi dziś zakomunikować zawarliśmy w naszym newsie i liście Marcina. Szczegóły dotyczące kosztów, przychodów i inne najważniejsze informacje finansowe najpóźniej w wynikach za Q2.

Inwestor
    Uczestnik

Gratuluję sukcesu. Cieszę się że produkt z Polski odniósł taki sukces.

Z drugiej strony dzisiejszy komunikat jest dość nieoczekiwany. Wcześniej informowaliście, iż przedstawicie dane sprzedażowe dopiero w sierpniu. A tu taka niespodzianka wywołująca bardzo silną zmianę kursu. Nie będę tego komentował.

maeday
    Uczestnik

Przyłączam się do gratulacji.

Wspaniała robota i ogromny sukces, który może być już tylko większy 🙂

film100
    Uczestnik

no cóż mogę powiedzieć, gratuluję 🙂 obyście w końcowym rozliczeniu wyszli na jak największym plusie.

ArtArt
    Uczestnik

Jestem zaskoczony i bardzo rozczarowany taką polityką informacyjną. Było wyraźnie zapowiedziane, że wyniki sprzedażowe będą ujawnione dopiero w raporcie półrocznym, dlatego tak wielu inwestorów postanowiło zrealizować zyski na przełomie maja i czerwca z zamysłem ewentualnego odkupienia akcji w sierpniu (co było widać po zachowaniu kursu). Poza tym takich informacji nie powinno się ujawniać w trakcie trwania sesji.

Dlaczego zarząd postanowił poinformować o ilości sprzedanych sztuk akurat teraz? Czy ten moment ma jakieś uzasadnienie i czy należy spodziewać się takiej samej polityki informacyjnej w przyszłości?

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Tak, jak pisałem już kilka razy – info na temat sprzedaży ma wymiar marketingowy – potwierdzone 4 mln to świetna wiadomość. Czy przekona ona kogoś do kupna? Na pewno. I tyle – cała filozofia. Ja nie czuję się oszukany. Pewnie dlatego, że nie interesuje mnie, czy kurs rośnie, czy maleje.

esati
    Uczestnik

Ogromne gratulacje dla całego zespołu! Czym dalej od premiery tym coraz lepsze oceny od graczy, widać że gra się broni jakością – jest to bardzo dobry sygnał na przyszłość. Sam z niecierpliwością czekam na pierwszy dodatek i dane sprzedażowe. Ciekawi mnie natomiast czy w te 4 mln wliczyliście też dodatki jako osobne pozycje (np. 3 mln Wiedźmina i 1 mln dodatków = 4 mln egzemplarzy). Logicznym wydaje mi się że nie, ale marketing i PR rządzą się swoimi prawami. Myślę że mógłby Pan Prezes to uściślić, nie jest to przecież prognozowanie wyników finansowych czy dzielenie się poufnymi informacjami.. Dziękuje i jeszcze raz GRATULACJE.

CD PROJEKT Moderator

Dodatków nie wliczaliśmy. Podaliśmy informacje dotyczącą Wiedźmina 3: Dziki Gon.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.