Wiedźmin 4

• Michal35K
    Uczestnik

WIEDŹMIN „4” PROJECT:
    Marzy nam się z bratem gra w świecie „przygód kilku Wieśka z Klanu Wilka”, w której mogłaby się pojawić nowa grywalna postać (Eskel, Lambert albo Ciri). Poza tym mógłby się pojawić również system wyboru i generowania postaci (płeć, twarz, włosy i tak dalej – podobnie jak w The Division, Mass Effect, albo nadchodzącym Cyberpunk 2077), który lubimy, bo wtedy można stworzyć swoją postać. W tym przypadku byłby to Wiedźmin. Ponadto mógłby się też pojawić wybór szkoły wiedźmińskiej, do której należałby „nasz” Wiedźmin. Takie rozwiązanie odnośnie kolejnych odsłon gier o Wiedźminie było by po prostu GENIALNE.

Aha, A Geralt? Bo ja wiem, mógłby się pojawić na pewnym etapie rozgrywki jako postać mająca jakiś wpływ na fabułę, albo być wspomniany w jakiś sposób. Czemu nie.

rafalddd
    Uczestnik

Szkoda że twórcy gier idą w tak dużą różnorodność ekwipunku. Mieczy i zbroi jest tak dużo, że z czasem przestaje się czytać ich właściwości i patrzy jedynie na “level”. Plecak Geralta wygląda jak magazyn w Tesco i z czasem przestaje się to ogarniać.

Czy nie lepiej by było, jeśli Geralt przez całą grę miałby do dyspozycji raptem kilka zestawów broni i nie więcej. Jednak każdy z tych kilku zestawów byłby unikalny w swoim działaniu i każda broń nadawała by się do innego rodzaju walki. Np. zestaw lekki do szybkiej walki z wieloma przeciwnikami naraz, a inny do wolnych i mocnych ciosów na duże potwory. To by spowodowało że gracz naprawdę skupia się na tym, co użyć do danej walki i stanowiło by to ważny element gry. Zamiast tego mamy tylko proste patrzenie na “level” miecza – im wyższy tym lepiej – reszta nie jest ważna.

To samo dotyczy to też wszystkich innych przedmiotów, które automatycznie i bez emocji zbiera się z skrzynek do plecaka i od razu zapomina. W każdej skrzynce można coś znaleźć i po chwili robi się to metodycznie, nie skupiając na zawartości – klikamy “Weź wszystko” żeby potem sprzedać – bez sensu.
    Znalezienie przedmiotu powinno być bardzo rzadkie i być ważnym wydarzeniem w grze. Przedmiot powinien dawać realne korzyści. Dzięki temu aż chciałby by się przeszukiwać dany obszar aby coś znaleźć, a gdyby się udało, jaka była by z tego satysfakcja.

Jak dla mnie to te zestawy zbroi ze szkół wiedźmińskich powinny być jedynymi jakie są dostępne w grze do zebrania i użycia. Trzeba by je tylko trochę podrasować i odróżnić od siebie właściwościami i zastosowaniem – to by wystarczyło. Każdy z nich ma odrębny charakter i duszę i to jest super.

Mam nadzieję na takie zmiany w Wiedźminie 4

TenMarianTenMarian
    Uczestnik

Nie wierzę w powstanie 4tej części, już nawet patrząc na wycenę rynkową cdr byłoby to niebezpieczne.

Michal35K
    Uczestnik

Myślę, że Wiedźmin „4” powstanie. Będzie czwórka. Ale najpierw musi być dokończony Cyberpunk 2077.

Podobno Wiedźmin „4” miałby przedstawić historię Ciri, dziejącą się między drugą a trzecią częścią serii. To nawet ciekawa koncepcja. Z perspektywy Ciri moglibyśmy zobaczyć jej podróże między światami, pobyt w świecie Eredina, ucieczkę przed Gonem i szkolenie przez Avallaha. No bo, jeśli czwórka faktycznie przestawiałaby losy Jaskółki, to mniej więcej taki byłby zarys historii. Tak to widzę. A sama przygoda mogłaby się zacząć intrem w którym Ciri ratuje Geralta ze świata Elfów Aen Elle.

Ale świetnym pomysłem na Wiedźmina „4” jest też historia młodego Vesemira, który trafia do Kaer Morhen i szkoli się na wiedźmina pod okiem Barmina, zlecenia i polowania na potwory, atak na Kaer Morhen. W sumie tu też jest spore pole do popisu, jeśli chodzi o stworzenie gry o wujku Vesemirze, bo tak naprawdę niewiele o nim wiadomo i można trochę się pobawić scenariuszem.
    Z resztą podobnie by było gdyby w prequelu przedstawić historię młodego Geralta, który jako Dziecko Niespodzianka zostaje zabrany do Kaer Morhen przez Vesemira, gdzie razem z innymi młodymi adeptami Szkoły Wilka, wśród których są młodzi Eskel i Lambert, przechodzi mutacje i morderczy trening. Potem grając Geraltem bralibyśmy udział w pierwszych zleceniach na potwory. Bo osobiście jestem wśród tych, którzy nie zgadzają się z koncepcją definitywnego zakończenia opowieści o Białym Wilku. Bo przecież można by było. A jeśli ostatecznie w kolejnej części Geralt nie będzie główną grywalną postacią, to może być drugoplanową – jak Ciri w trójce.

Fanowskie tytuły koncepcyjne:

WIEDŹMIN „4”: ZEW JASKÓŁKI – Historia Ciri
    WIEDŹMIN „4”: LEGENDA WILKA/LEGENDA BIAŁEGO WILKA – Podtytuł zależałby od tego czy byłaby przedstawiona historia młodego Vesemira czy młodego Geralta.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.