Wiedźmin 4

• Present
    Uczestnik

Geralt może sobie wyglądać nawet na 500 lat, ale tak czy siak ma około setki w każdej z części 🙂 Jeśli o mnie chodzi, wolałbym oglądać podczas gry tyłek Ciri niż Geralta 🙂 I na Świętą Melitele… nie szukajmy na siłę dla Cirilli księcia na białym koniu. Jak dla mnie pomysł z nowym wiedźminem pchającym się pod pościel Ciri to zły pomysł ^^

To co? Dostaniemy grę o przygodach księżniczki, czarodziejki i wiedźminki? Hm? CDPR? 🙂

Razer162
    Uczestnik
    surprise napisał:
    Geralt może sobie wyglądać nawet na 500 lat, ale tak czy siak ma około setki w każdej z części 🙂 Jeśli o mnie chodzi, wolałbym oglądać podczas gry tyłek Ciri niż Geralta 🙂 I na Świętą Melitele… nie szukajmy na siłę dla Cirilli księcia na białym koniu. Jak dla mnie pomysł z nowym wiedźminem pchającym się pod pościel Ciri to zły pomysł ^^

To co? Dostaniemy grę o przygodach księżniczki, czarodziejki i wiedźminki? Hm? CDPR? 🙂

Żadnego księcia na białym koniu. To nie bajka. Ciri może występować w wiedźminie 4, ale jej historia została całkowicie zakończona w wiedźminie 3, więc nie ma takiej potrzeby, żeby zagrać znowu nią. Jeżeli Ciri byłaby protagonistką w wiedźminie 4, to wielu osobom nie spodobałoby się to, że można romansować z facetem. Więcej chłopaków niż dziewczyn gra w wiedźmina, więc jak już to tylko sceny miłosne nowego protagonisty z kobietami. Jako nowy bohater moglibyśmy oglądać tyłek Ciri tak jak chcesz. Nowy bohater miał cięższe życie i jest bardziej mściwy i agresywny niż ona i sam Geralt. Poznalibyśmy najokrutniejsze i najtrudniejsze dzieciństwo młodego wiedźmina podczas fabuły, poźniej dalej w kolejnym akcie zagralibyśmy nim jako dorosły. A romans z Ciri nie byłby na siłę, bo gracz sam zadecydowałby podczas rozmowy czy romansować z nią, czy nie. Wiedźmin 4 byłby znacznie większy i mroczniejszy niż poprzednia część. Na pewno powstanie kiedyś, ale nie z Geraltem i Ciri w roli głównej. To jest już potwierdzone. To musi być coś nowego, gra bardzo się zmieni i wszystko będzie inne. Na pewno nie będzie to również MMORPG, bo to za bardzo zrujnowałoby grę. Gra będzie równie epicka, co wiedźmin 3, a może nawet lepsza. Czytałem, że nie tak prędko zrobią kolejną część. Jestem pewien, że może za 3,4 lub 5 lat stworzą kolejną część.

Present
    Uczestnik
    Razer162 napisał:
    Na pewno powstanie kiedyś, ale nie z Geraltem i Ciri w roli głównej. To jest już potwierdzone.

Kto i kiedy tak powiedział? Nie zrozum mnie źle… Po prostu chcę się dowiedzieć 🙂

Wciąż nie przekonuje mnie ten nowy bohater. Ale być może ma to jakiś potencjał. Znając życie, gdyby Redzi zrobili coś takiego zakochałbym się ^^

A co do Twojej pewności w sprawie premiery kolejnej części… Cyberpunk powstanie dopiero za parę lat. Powiedziałbym raczej, że może za 5, 6, 7 lat stworzą kolejną część lub nawet jeszcze nie. 🙂

Razer162
    Uczestnik
    Present napisał:
    Razer162 napisał:
    Na pewno powstanie kiedyś, ale nie z Geraltem i Ciri w roli głównej. To jest już potwierdzone.

Kto i kiedy tak powiedział? Nie zrozum mnie źle… Po prostu chcę się dowiedzieć 🙂

Wciąż nie przekonuje mnie ten nowy bohater. Ale być może ma to jakiś potencjał. Znając życie, gdyby Redzi zrobili coś takiego zakochałbym się ^^

A co do Twojej pewności w sprawie premiery kolejnej części… Cyberpunk powstanie dopiero za parę lat. Powiedziałbym raczej, że może za 5, 6, 7 lat stworzą kolejną część lub nawet jeszcze nie. 🙂

Czytałem, że CyberPunk będzie wydany w 2017 roku. A tak z ciekawości zapytam, co masz na myśli mówiąc: ,,Zakochałbym się?” Sceny miłosne nowego protagonisty z Ciri, czy z innymi kobietami? Czy chodzi ci o coś innego?

Present
    Uczestnik

Miałem na myśli całą grę. Być może źle to ująłem 🙂

Present
    Uczestnik
    Razer126 napisał:
    Czytałem, że CyberPunk będzie wydany w 2017 roku. A tak z ciekawości zapytam, co masz na myśli mówiąc: ,,Zakochałbym się?” Sceny miłosne nowego protagonisty z Ciri, czy z innymi kobietami? Czy chodzi ci o coś innego?

A ja czytałem, że wyjdzie w 2077. Ale myślę, że to nie prawda.

Razer162
    Uczestnik
    Present napisał:
    Razer126 napisał:

A ja czytałem, że wyjdzie w 2077. Ale myślę, że to nie prawda.

Ja to bym chciał zobaczyć nowe lokacje w kolejnej części, takie jak Zerrikania,Hakland, Przełęcz Eskelderg,Ofir,Zangwebar i wiele innych południowych królestw.

Kamil1076
    Uczestnik
    Razer162 napisał:
    Kamil1076 napisał:
    Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem w kwestii bohaterów Wiedźmina 4 byłoby rozwiązanie identyczne jak w W3 , czyli Główny bohater Geralt plus momentami gra Ciri.

Czytałem, że Geralt nie będzie jednak w kolejnej części, i że Ciri nie będzie głównym bohaterem w kolejnej części, lecz inny wiedźmin. Twórcy nie mogą ciągle dodawać jedną i tą samą grywalną postać. Geralt jest już w trzech częściach, więc dajmy mu już odsapnąć. Ustatkował się z Yennefer lub Triss i to już wystarczy jako jego prawdziwe zakończenie, a Ciri poszła własną ścieżką. Teraz czas na jakiegoś nowego bohatera, nowa fabuła, nowe lokacje takie jak: Ofir,Zangwebar,Zerrikania,Hakland i wiele więcej.

Zobaczcie sobie na Assassin’s Creed 2,Brotherhood i Revelations. Ezio również był w trzech częściach i w każdej z nich wyglądał inaczej. W drugiej części jest młody, w Brotherhood jest po 40 latach, a w Revelations jest po 50 latach. Ludzie również chcą, żeby w Assassin’s Creed Ezio i Altair powrócili w kolejnej części podobnie jak Geralt.

W pierwszej części wiedźmina Geralt wygląda mi trochę tak jakby miał ponad 30 lat

W drugiej części wygląda mi jak po 40 latach.

A w trzeciej części wygląda mi po 50 latach.

Geralt jest już przestarzały i zawsze będziemy o nim pamiętać i jest prawdziwą legendą wiedźmina. Będą jeszcze dwa dodatki: Serca z kamienia, Wino i krew z Geraltem, aby zaspokoić potrzeby fanów.

W Wiedźminie 4 nowy protagonista jest młody i o kilka lat starszy od Ciri. W fabule jest pokazane jego całe dzieciństwo i wiele złych wspomnień. Jego rodzice zostali zamordowani i on jako 8 latek zabił pierwszego człowieka, zanim nie był jeszcze wiedźminem. Później jak miał 29 lat to romansował z Ciri.

Jeżeli zobaczymy faktycznie zupełnie nowego wiedźmina w roli głównej to gra będzie z nowym tytułem , to już nie będzie Wiedźmin 4. Co do samego pomysłu to jest on moim zdaniem zły , cała seria gier o Wiedźminie inspirowana była na twórczości Sapkowskiego , więc wykreowanie nowej historii z nowymi `smaczkami` podobnie jak z sagi byłoby bardzo problematyczne i trudne. Chodzi mi bardziej o to , że fani czuliby się skrzywdzeni , a i reszta rozczarowana oryginalnością przygody. Jedyne z czego Redzi mogliby skorzystać w takim przypadku z książek Spkowskiego to z przedstawionego świata , ale przecież nam zależy na fabule. Uważam , że trylogia powinna być kontynuowana obojętnie czy to z Geraltem czy z Ciri w roli głównej bo przecież jak będzie Geralt to i Ciri i odwrotnie.

Razer162
    Uczestnik
    Kamil1076 napisał:
    Razer162 napisał:
    Kamil1076 napisał:
    Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem w kwestii bohaterów Wiedźmina 4 byłoby rozwiązanie identyczne jak w W3 , czyli Główny bohater Geralt plus momentami gra Ciri.

Czytałem, że Geralt nie będzie jednak w kolejnej części, i że Ciri nie będzie głównym bohaterem w kolejnej części, lecz inny wiedźmin. Twórcy nie mogą ciągle dodawać jedną i tą samą grywalną postać. Geralt jest już w trzech częściach, więc dajmy mu już odsapnąć. Ustatkował się z Yennefer lub Triss i to już wystarczy jako jego prawdziwe zakończenie, a Ciri poszła własną ścieżką. Teraz czas na jakiegoś nowego bohatera, nowa fabuła, nowe lokacje takie jak: Ofir,Zangwebar,Zerrikania,Hakland i wiele więcej.

Zobaczcie sobie na Assassin’s Creed 2,Brotherhood i Revelations. Ezio również był w trzech częściach i w każdej z nich wyglądał inaczej. W drugiej części jest młody, w Brotherhood jest po 40 latach, a w Revelations jest po 50 latach. Ludzie również chcą, żeby w Assassin’s Creed Ezio i Altair powrócili w kolejnej części podobnie jak Geralt.

W pierwszej części wiedźmina Geralt wygląda mi trochę tak jakby miał ponad 30 lat

W drugiej części wygląda mi jak po 40 latach.

A w trzeciej części wygląda mi po 50 latach.

Geralt jest już przestarzały i zawsze będziemy o nim pamiętać i jest prawdziwą legendą wiedźmina. Będą jeszcze dwa dodatki: Serca z kamienia, Wino i krew z Geraltem, aby zaspokoić potrzeby fanów.

W Wiedźminie 4 nowy protagonista jest młody i o kilka lat starszy od Ciri. W fabule jest pokazane jego całe dzieciństwo i wiele złych wspomnień. Jego rodzice zostali zamordowani i on jako 8 latek zabił pierwszego człowieka, zanim nie był jeszcze wiedźminem. Później jak miał 29 lat to romansował z Ciri.

Jeżeli zobaczymy faktycznie zupełnie nowego wiedźmina w roli głównej to gra będzie z nowym tytułem , to już nie będzie Wiedźmin 4. Co do samego pomysłu to jest on moim zdaniem zły , cała seria gier o Wiedźminie inspirowana była na twórczości Sapkowskiego , więc wykreowanie nowej historii z nowymi `smaczkami` podobnie jak z sagi byłoby bardzo problematyczne i trudne. Chodzi mi bardziej o to , że fani czuliby się skrzywdzeni , a i reszta rozczarowana oryginalnością przygody. Jedyne z czego Redzi mogliby skorzystać w takim przypadku z książek Spkowskiego to z przedstawionego świata , ale przecież nam zależy na fabule. Uważam , że trylogia powinna być kontynuowana obojętnie czy to z Geraltem czy z Ciri w roli głównej bo przecież jak będzie Geralt to i Ciri i odwrotnie.

Może jednak masz rację, ale nie może ciągle być ten sam protagonista. Kolejna część musi się bardzo różnić i być zupełnie inna. Historia Geralta i Ciri została całkowicie zakończona i nie można jej dalej kontynuować. Być może nowy bohater byłby równie ciekawy co Geralt i fabuła mogłaby być też bardzo ciekawa.

kemeusiek18
    Uczestnik

Przeszedłem już nie jednokrotnie Wiedźmina 3 oraz poprzednie części rzecz jasna. Czytałem również wszystkie opowiadania Pana Sapkowskiego i dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, że to co dobre powinno się skończyć. Uważam też że nie w taki sposób i nie w tej trzeciej części odsłony gry. Na wiedźmina 4 mógłbym czekać nawet 10 lat spodziewając się kolejnego arcydzieła jakim nie wątpliwie jest W3. W moim osobistym odczuciu wiedźmin nie może powstać bez legendarnej postaci jaką jest Geralt. Dotychczasowe części bardzo mocno bazowały na książkach co podobało mi się ale nie jeden gracz chyba odczuł że co nieco się powtarza z książek. Moim zdaniem i marzeniem byłoby stworzenie kolejnej odsłony tej gry wraz z Panem Andrzejem Sapkowskim, który może oficjalnie przyznałby że to kontynuacja jego cudownej powieści i wraz z zespołem CDPR stworzyliby kolejne całkiem nowe i zabójczo intrygujące przygody zarówno Geralta jak i Ciri w całym świecie opisanym w książce. Zdaje sobie sprawę że odtworzenie całej mapy północy wraz z odświeżeniem alokacji z poprzednich części byłoby ogromnym przedsięwzięciem ale czy właśnie nie na taki hit będą liczyć fani za 5-10 lat? Niektórzy użytkownicy forum zaprzątają sobie głowę o podeszły wiek Geralta ale jak wiemy wiedźmini starzeją się bardzo wolno a dla wiedźmina 100 lat to jak dla nas 35. Poza tym myślę, że redzi w W3 dodali Geraltowi ładną brodę i więcej zmarszczek aby dodać więcej realizmu i konieczności korzystania z usług balwierza niż chcą zasugerować to że wiedźmin jest stary… za stary na kolejne przygody. A co do samego trybu rozgrywki ja odnoszę wrażenie że gra zarówno Geraltem jak i Ciri powinna być w pełni rozwinięta(ciri również powinna mieć talenty do rozwinięcia, zestawy kobiecej zbroi oraz wątki miłosne). Seria wiedźmin to gra RPG z ogromnym naciskiem na fabułę ale można pójść z duchem czasu i stworzyć również możliwość gry ONLINE w tym ogromnym świecie i usatysfakcjonować tym samym innych graczy kreowaniem swojej postaci wiedźmina który dopiero ukończył szkolenie w jakiejś tam szkole i wyrusza na szlak polować na potwory bez 1000 pobocznych wątków jak w grze single player. Chodź może to tylko moja chora koncepcja kontynuowania tej serii liczę że Redzi zrobią swoje i przemyślą rezygnowanie z Geralta a teraz zasłużenie powinni odpocząć od tego pięknego świata który stworzyli.

Kalesony_YarpenaKalesony_Yarpena
    Uczestnik

Ja wiedźmina 4 widzę tak:

Miejsce akcji: Cintra i okolice + lokacje z innych światów,

Czas akcji: wkrótce po pierwszej koniunkcji sfer,

Wątki fabularne: różnicowanie aen aelle i aen seidhe, wojny ludzi z elfami, założenie pierwszych szkół wiedźmińskich,

Protagonista: ktoś z trójki: Lara Dorren, Cregennanie z Lod, jeden z wiedźminów-pionierów

Czemu tak:

1) Miejsce – ród Calanthe zamieszkiwał Cintrę, także biorąc pod uwagę ewentualnych protagonistów miejsce wydaje się być logiczne. Co do `innych światów`, nie oszukujmy się, Wiedźmin to tzw. planescape. Czas to wykorzystać. 😀

2) Czas akcji & wątki fabularne: opis wydarzeń z tamtego okresu istnieje zarówno w książkach Sapkowskiego i tych dostępnych w grze. Jest on albo szczątkowy, albo propagandowy, stwarza więc dobrą bazę do interpretacji i eksploatacji tych wydarzeń. A działo się niemało. 🙂

3) Protagonista: Czemu nie Geralt? Ciri? Wiedźmin szkolony w post-Geraltowskich czasach? Zaczynając od ostatniego – bo trzeba będzie dobrze kombinować, żeby uzasadnić jego istnienie. `Wiedźmini są reliktem przeszłości` etc. Można by tu rzucić klasykiem i odpowiedzieć `Nie pie**** Magister`, ale umówmy się – skoro większość graczy, choćby po łebkach, zna historię czasów, kiedy wiedźmini naprawdę byli potrzebni, to czemu nie stworzyć nowego wiedźmina właśnie tam? Oreny leżą na ulicy, tylko brać. 😉 Córka i tata przeznaczenia odpadają z dwóch powodów. Primo – ich historia została zakończona wielce świetnie i dalej nie wypada `tej krowy doić`, lepiej dla wszystkich będzie ich zostawić w spokoju; prequele ich historii byłyby dobre (bardzo nawet), ale poprzeczki ustawionej przez ich epilog raczej nie przeskoczą. Secundo – gracz tak naprawdę nie będzie miał wyboru, jak się zachować w wielu sytuacjach, konwencja RPG bardzo na tym straci (a przynajmniej nie zyska). Niby można tym uciśnionym nie pomagać i patrzeć jak płoną sobie w tej chacie, ale… skoro Geralt by ich uratował, to gracz też. Z Ciri podobnie – gracz ich nie odgrywa, on ich odtwarza. Owszem, lepiej odtwarzać ciekawe postaci niż odgrywać nudne, ale sądzę, że Redów stać na napisanie ciekawej postaci bez takiego ładunku charakterologicznego, jaki ma Geralt. Shepard w średniowieczu – to brzmi dumnie. 😀

pan_hihot
    Uczestnik

😀

pan_hihot
    Uczestnik

Słyszałem że na Wiedźminie 3 się nie skończą się losy Geralta. Oto cytat z pewnej gazety o grach

,,CD Project nie żegna się na zawsze z Wiedźminem bo wedle studia to byłoby nie fair wobec fanów`.

Dark6
    Uczestnik

Liczę że będzie następna część wiedźmina, ale może już nie nawiązując do przeszłości i starych problemów. Tu my skromnym zdaniem można skorzystać z epilogu `Sezonu Burz`,

a dokładnie pewnej legendy która tam zaistniałe. Nie będę zdradzał o cho chodzi bo nie wszyscy którzy czytają forum musieli przeczytać książkę.

Ale chodzi o możliwość kontynuacji z Geraltem bez nawiązywania zbytniego do poprzednich części, a po prostu wymyśleniem nowego zagrożenia dla świata wiedźmina.

Michal35K
    Uczestnik

WIEDŹMIN “4” PROJECT:

Marzy nam się z bratem gra w świecie „przygód kilku Wieśka z Klanu Wilka”, w której mogłaby się pojawić nowa grywalna postać (Eskel, Lambert albo Ciri). Poza tym mógłby się pojawić również system wyboru i generowania postaci (płeć, twarz, włosy i tak dalej – podobnie jak w The Division, Mass Effect, albo nadchodzącym Cyberpunk 2077), który lubimy, bo wtedy można stworzyć swoją postać. W tym przypadku byłby to Wiedźmin. Ponadto mógłby się też pojawić wybór szkoły wiedźmińskiej, do której należałby „nasz” Wiedźmin. Takie rozwiązanie odnośnie kolejnych odsłon gier o Wiedźminie było by po prostu GENIALNE.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.