Refused wykonawcą muzyki zespołu SAMURAI w grze Cyberpunk 2077

CD PROJEKT RED ogłasza, że zespół Refused wcieli się muzycznie w SAMURAI — legendarną chromerockową kapelę uniwersum, w którym rozgrywa się akcja nadchodzącego tytułu studia, gry Cyberpunk 2077.

W ramach współpracy, szwedzka formacja zajmie się przygotowaniem i nagraniem utworów, które wejdą w skład mini-albumu z największymi hitami SAMURAI. Będą to zarówno kompozycje inspirowane tekstami piosenek z gry fabularnej Cyberpunk 2020, jak również utwory zupełnie nowe, stworzone wyłącznie na potrzeby Cyberpunk 2077. W proces kreatywny powstawania muzyki zaangażowany jest zespół kompozytorów studia CD PROJEKT RED pod przewodnictwem Marcina Przybyłowicza.

Możliwość współpracy z Refused to prawdziwy zaszczyt oraz okazja, by tchnąć jeszcze więcej punkowej duszy w muzykę Cyberpunka 2077 – powiedział Marcin Przybyłowicz, Dyrektor Muzyczny, CD PROJEKT RED. – Z pomysłem, aby to właśnie Refused stało się brzmieniem oraz wokalem SAMURAI przyszedł do mnie Piotr Adamczyk, jeden z naszych kompozytorów i ogromny fan twórczości szwedzkiej kapeli, choć jak się okazało, miłośników i miłośniczek ich twórczości wcale u nas w studio nie brakuje. To w końcu współcześni mistrzowie punkrockowych brzmień, które w przypadku utworów SAMURAI naprawdę powalają.

– Choć żyjemy w innej rzeczywistości, tak jak SAMURAI jesteśmy muzycznymi buntownikami – powiedział Dennis Lyxzén, główny wokalista zespołu Refused. – Tworząc piosenki chromerockowej legendy świata Cyberpunka blisko współpracowaliśmy z ekipą CD PROJEKT RED. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a kreatywnie mieliśmy okazję zmierzyć się z zupełnie nowym, niezwykle ekscytującym wyzwaniem, w które naprawdę mocno się wkręciliśmy. Według mnie piosenki wyszły super, a gra wygląda obłędnie!

Gracze mogli usłyszeć próbkę efektów muzycznej współpracy CD PROJEKT RED z zespołem Refused w zwiastunie filmowym Cyberpunk 2077, który studio udostępniło podczas tegorocznych targów E3. Jego zakończeniu towarzyszył jeden z najbardziej znanych utworów SAMURAI, Chippin’ In, który od dziś dostępny jest w wybranych serwisach strumieniujących oraz sprzedających muzykę.

Posłuchaj utworu Chippin’ In na YouTube

Premiera Cyberpunk 2077 jest zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku. Tytuł zostanie wydany na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Oferta przedsprzedażowa dostępna jest na specjalnej, dedykowanej stronie. Więcej informacji na temat gry znajduje się na cyberpunk.net.