Lista pytań do zarządu

• itil4
    Uczestnik

Dzień dobry,

zatem moje zrozumienie tego co napisała Pani Karolina jest następujące: nie ma najmniejszego sensu zadawać pytań na forum, ponieważ do zdecydowanej większości nie mogą się Państwo odnieść (ograniczenia prawne, albo polityka firmy). Dodatkowo, wszelka komunikacja związana z ps store, pozwami, dywidendą, patchami oraz innymi interesującymi zagadnieniami będzie prowadzona w formie raportów bieżących/komunikatów espi/informacji na twiterze. W konsekwencji prawdopodobieństwo, że dowiemy się tutaj czegoś ciekawego albo odkrywczego jest bliskie zeru.

Jeśli chodzi o rzetelną i transparentną komunikację to…no cóż trudno spierać się z tym co napisał wyżej Pan Majko. Niestety.

Domyślam się, że Spółka chce zrobić pewnego rodzaju reset i zacząć budowanie zaufania wśród graczy i nowych inwestorów od nowa. Szkoda tylko, że na tym wszystkim najbardziej ucierpieli ci, którzy inwestowali w spółkę od lat. Potwierdza się stara prawda o tym, że w biznesie nie ma sentymentów.

Życzę wytrwałości tym nielicznym inwestorom, którzy jeszcze zostali.

Pozdrawiam,
    Itil4

student2327
    Uczestnik

W imieniu akcjonariuszy dziękujemy zarządowi ! Miejcie resztki honoru i podajcie się do dymisji, ściągnijcie spółkę z gpw. Zróbcie cokolwiek puściliście spółkę na pożarcie, ośmieszenie i poniżenie. Na te chwile fundusze bawią się spółką jak tanią panią lekkich obyczajów i robią z nią co chcą…

Iga
    Uczestnik

Nie…tylko nie ściągacie przypadkiem spółki z giełdy, bo my akcjonariusze będziemy jeszcze bardziej stratni niż obecnie…

piokal1
    Uczestnik

Witam

Z całym szacunkiem do zarządu ciągle pisane jest na forum że wszystkie informacje będą podawane oficjalną drogą. Skoro wyniki miały być podawane 19 kwietnia to po co zarząd podaje wstępne w dniu 15 kwietnia. Tutaj nie ma logiki. Chciałbym w takim razie zapytać kiedy zarząd poda wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał 2021. W chwili obecnej wszyscy analitycy opierają się na raporcie M Science który zakłada raptem sprzedaż 500 tyś do 600 tyś szt kwartalnie. W mojej opinii są to wyniki zdecydowanie zaniżone. Ale niestety z powodu braków wyników od was analitycy jak i fundusze grające na spadki zaczynają o nie się opierać. Sam zaczynam nabierać podejrzeń. Kolejna sprawa czy jest szansa na konkretną rozpiskę jeśli chodzi o darmowe dodatki DLC w tym roku do gry Cyberpunk.

andpit
    Uczestnik

Bezprecedensowa fala dezinformacji i absolutny brak reakcji Zarządu CDR skłonił mnie do napisania tych kilku gorzkich słów… ale do rzeczy… Po płatnych i niedouczonych pismakach czy pseudo analitykach raczej już nie spodziewam się rzetelnej informacji…. widać, że grzecznie chodzą na pasku fundów… na cóż taki zawód… ale na Boga gdzie jest Zarząd? Macie Państwo kasy jak lodu i moglibyście przynajmniej starać się dać odpór tej nagonce mediów, wyceniaczy czy analityków. Nie wiemy jaka jest realna sprzedaż za IQ2021 i dlatego fundy i ich przyjaciele mogą bez żadnych przeszkód i oporu powielać “rewelacje’ MScience z ich 0,6 mln za IQ2021. Raz jeszcze pytam gdzie jest dział PR tej firmy, gdzie jakaś sensowna polityka informacyjna, gdzie zarządzanie kryzysowe w tej firmie…. bo jeśli nie teraz to kiedy chcecie Państwo walczyć o dobre imię już dosyć mocno sponiewieranej spółki. Czy światowa marka a takie aspiracje ma CDR pozwoliłaby sobie na taką prasę? … Nie wiem czy to coś pomoże ale zapewne nie zaszkodzi….Może da im to trochę do myślenia… Pozdrawiam

Iga
    Uczestnik

Strach się bać jutrzejszego dnia, tygodnia, miesiąca…do ilu i przez jaki czas akcje będą jeszcze spadały…
    Takie tam odczucia akcjonariusza…
    Na co czekamy podczas tej lawiny?
    Na to, że zarząd powie…w planach mamy przejęcie kolejnego studia, rozmowy na ten temat już się toczą, zamierzamy zorganizować skup akcji własnych, może w międzyczasie indywidualnie z zarządu ktoś kupi trochę akcji, w końcu cena atrakcyjna i dobry impuls dla potencjalnych przyszłych akcjonariuszy…za mało informacji od Was…
    Powinniście jeszcze coś wiedzieć…jako akcjonariusz i myślę, że wielu mnie poprze uważam, że na ewentualną dywidendę szkoda pieniędzy, o wiele bardziej korzystne rozwiązanie to skup chociażby symboliczny co jakiś czas.

Celecrin
    Uczestnik

Strach się bać jutrzejszego dnia, tygodnia, miesiąca…do ilu i przez jaki czas akcje będą jeszcze spadały…
    Takie tam odczucia akcjonariusza… Na co czekamy podczas tej lawiny?

Czekamy na 50zł. Przy 50 zł może Redów kupią Chińczycy, przeniosą CDP na NASDAQ i za 4 lata akcja będzie warta 300dolarów.

piwerro
    Uczestnik

Czy będą podjęte jakieś działania ze strony zarządu aby powstrzymać spadający kurs akcji ?

• Odpowiedź została zmieniona 3 tygodnie, 4 dni temu przez piwerro. Powód: Ceny akcji
    student2327
    Uczestnik

Jaki tym razem jest powód milczenia na forum ?? Podbijam powyższe pytanie czy będą podjęte jakieś działania mające na celu obronę kursu ?? Mam nadzieje tylko, ze nie wpadniecie na genialny pomysł i nie wprowadzicie dywidendy. Wiecie po ile ludzie pokupowali akcje tj. 300 zł i wzwyż, także wiecie ile maja akcji. Macie świadomość, ze 500 zł nie zrekompensuje 20 tys. zł straty ? Skup akcji byłbym lepszym rozwiązaniem i chyba każdy przyzna mi racje…

testor
    Uczestnik

Cześć Redzi!

kilka pytań:

1. Jak wygląda sprawa rozwoju i monetyzacji Gwinta?
    2. Jak wygląda sprawa wprowadzania na rynek produkcji Spokko – Witcher: Monster Slayer
    3. Proszę o przybliżenie terminów wprowadzania produkcji Spokko na poszczególne rynki
    4. Na jakim etapie produkcji jest sieciowa część RedEngine?
    5. Czy jesteście Państwo zadowoleni z monetyzacji marki Cyberpunk w Q1 2021?
    6. Kiedy pojawią się szczegółowe założenia do zaktualizowanej strategii firmy?
    7. Nad jakim projektem skupi się Digital Scapes?
    8. Czy w najbliższym czasie (w Q2) planujecie Państwo jakieś akwizycje?
    9. Czy umowa z Keanu Reevesem została zakończona?
    10. Dlaczego ograniczono do minimum pojawianie się członków zarządu w mediach?
    11. Dlaczego marketing firmy przestał istnieć?
    12. Ile osób zwolniono w związku z tym co zadziało się z Cyberpunkiem 2077 na Sony PS4?
    13. Ile osób obecnie pracuje w studiu?
    14. Jak rozkłada się aktualne zatrudnienie w studiu na poszczególne projekty (nienazwane projekty proszę oznaczyć jako X,Y, Z, etc)
    15. Dlaczego nie informujecie Państwo o terminie przywrócenia Cyberpunka 2077 do sklepu Sony?
    16. Skoro sklep Sony rozpoznaje identyfikator sprzętowy urządzenia (sklep wie czy użytkownik ma PS4, PS4 Pro, PS5) to dlaczego nie udostępniono CP2077 dla tych kupujących, którzy mają konsole na których gra działa dobrze (PS4 PRO, PS5)?
    17. Kiedy możemy spodziewać się Wiedźmina zaktualizowanego dla/do PS5/XBX Series X?
    18. Kiedy możemy spodziewać się Cyberpunka 2077 zaktualizowanego dla/do PS5/XBX Seriex X?
    19. Czy rozważają Państwo dywidendę za 2020 rok?
    20. Proszę o krótki opis w jaki sposób spółka ma zamiar odbudować zaufanie graczy oraz inwestorów?
    21. Czy w obecnej sytuacji gdy wiemy jakie cuda odbywały się na akcjach spółki Gamestop oraz gdy istnieje podejrzenie podobnych działań spekulacyjnych na akcjach spółki CDR rozważacie Państwo szeroką współpracę z KNF lub może już podjęte zostały jakieś kroki w celu ochrony spółki przed tego typu manipulacjami?
    22. Czy rozważają Państwo ponowną współpracę z animatorem rynku?
    23. Proszę o rozwinięcie opisu działań, które Pan Prezes Kiciński wymienił w zaktualizowanej strategii.
    24. Kiedy możemy spodziewać się pierwszego dodatku do CP2077?
    25. Czy jesteście Państwo zadowoleni z funkcjonowania sklepu CDP Gear – Na dzień pisania tego posta, sklep nie działa (błąd 500)?
    26. W tym roku kończy się strategia grupy na lata 2016-2021 – Kiedy przedstawiona zostanie pełna strategia spółki na kolejny okres?
    27. Jak duża rotacja pracowników nastąpiła po zakońćzeniu CP2077?
    28. Czy planujecie Państwo otworzyć kolejne lokalizacje biur?
    29. Czy jakieś lokalizacje zostaną zamknięte – Myślę np. o LA, które wydaje się być czysto marketingową lokalizacją?
    30. Czy planujecie Państwo w najbliższym czasie jakieś nowe projekty z GAEA (chiński partner)
    31. Czy moglibyście Państwo odpowiedzieć na te pytania w ciągu miesiąca, a nie za pół roku?
    32. Czy ustalone zostały ceny dodatków do CP2077?
    33. Czy administrator forum IR mógłby dokonać porządków na forum?
    34. Czy podejmiecie Państwo jakieś kroki wobec firm i osób, które zapewniają miejsce do oczerniania spółki np. bankier.pl i ich forum, bądź zamieszczają nieprawdziwe informacje o spółce?
    35. Proszę o przygotowanie zestawienia wszystkich pozwów złożonych przeciwko spółce CDP po 12 grudnia 2020 związanych z Cyerpunkiem oraz ich aktualnymi statusami, opisem czego dotyczy pozew oraz danymi skarżących.

Dzięki!

itil4
    Uczestnik

Panie Testorze,

zeby Pan nie czekał zbyt długo przychodzę z pomocą. Doświadczenie zebrane na tym forum pozwala mi z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że takie będą odpowiedzi na Pana pytania (o ile w ogóle będą…):

for i in range(1,36):
    print(str(i) + “. Niestety nie możemy udzielić odpowiedzi na to pytanie. Wszelkie informacje ważne dla Spółki będziemy komunikować stosownymi kanałami w odpowiednim momencie.”)

Proszę się nie spodziewać niczego sensownego. Mówię to Panu jako optymista, który od 4 miesięcy nie usłyszał NIC pozytywnego.

Pozdrawiam,
    Itil

Majko
    Uczestnik

Niektórzy nadal obwiniają fundusze za spadek kursu. Fundusze pojawiły się, bo wyczuły słabość – słaby produkt, zarząd niegodny zaufania, coraz słabszą (żałośnie słabą!) sprzedaż flagowego produktu.
    Zarząd pochował się w dziurach i się nie dziwię. Okłamali akcjonariuszy instytucjonalnych, indywidualnych i miliony graczy. Ukręcili Bat na siebie.
    Wycena jest urealniana, przewidywane zyski są mierne, gry po 4 miesiącach nie ma w ps store, następna duża gra za 5 lat. Nie ma chętnych na zakup takich “perspektyw” szczególnie gdy zarząd stracił całkowicie zaufanie po perfidnych kłamstwach na temat stanu gry.
    Nie chcę być złym wróżbitą, ale kurs na poziomie 120 złotych nie jest niemożliwością.

tombo
    Uczestnik

Wszyscy piszący na tym forum. Jutro będzie niepowtarzalna okazja aby zadać pytania zarządowi na żywo. Jutro na https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/adam-kicinski-prezes-zarzadu-i-piotr-nielubowicz-wiceprezes-ds-finansowych-cd-projekt-sa-start-23-kwietnia-o-godz-1500,383
    odbędzie się czat z Adamem Kicińskim i Piotrem Nielubowiczem.
    Pytania można wrzucić na powyższą stronę już dzisiaj.

• Odpowiedź została zmieniona 3 tygodnie, 1 dzień temu przez tombo.
    Majko
    Uczestnik

Czat na pokaz, wybierają wygodne dla nich pytania. Zadałem ostatnio kilka merytorycznych odnośnie porażki, komunikacji i paru innych spraw. Przeszło bez echa ;).

tombo
    Uczestnik

Czat na pokaz, wybierają wygodne dla nich pytania. Zadałem ostatnio kilka merytorycznych odnośnie porażki, komunikacji i paru innych spraw. Przeszło bez echa ;).

Opublikuj te pytania. Być może spółka nie mogła na nie odpowiedzieć bez łamania prawa.
    Ja i w zeszłym roku i w teraz, przed miesiącem dostałem odpowiedzi na wiele pytań. Oczywiście nie zadawałem pytań wymagających espi w stylu: Ile sprzedaliście sztuk w styczniu lub kiedy gra wróci na PSN Store.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.