Lista pytań do zarządu

• student2327
    Uczestnik

Powiesz mi może, ze wszechobecny hejt na spółkę jest normalny ? Cztery fundusze na krótkiej pozycji tez normalna rzeczą ? Płaca sponsorowane artykuły poniżają i ośmieszają spółkę oraz zarząd. A zarząd co ?? Plują im w twarz a oni mówią, ze deszcz pada

Agniesia
    Uczestnik

Witam ,zróbcie coś bo shorty nas wykończą proszę was.

Marek29
    Uczestnik

Witam,
    Jestem z Tą spółką od czasów premiery W2, byłem z W3, byłem gdy były kryzysy na świecie, konflikt na Ukrainie czy bankructwo Grecji.
    Potem CB2077 i cała otoczka z jego ogłaszaniem, w tym przekładanie premier. To wszystko wahało kursem, czasem nawet bardzo.
    Spółka jednak broniła się, a inwestorzy indywidualni tacy jak ja wierzyli w to co posiadają, w wartość tych akcji i potencjał spółki.
    Przyszedł rok premiery nie mnie oceniać czy dobrą była decyzja o premierze w grudniu’20, ja kupiłem kolekcjonerkę w czerwcu 2019, zaraz po konferencji E3 od MS, kiedy Keanu porwał wszystkich. W dniu premiery zagrałem na PS5, były błędy ale skończyłem i “wyczyściłem mapę” grałem punkiem, później przeszedłem grę nomadem, w obecne święta po P1.2 rozpocząłem po raz trzeci corpem. Ale do rzeczy, to co stało się po premierze
    również starałem sobie wytłumaczyć, kurs w dół, pojawiły się shortowe “hieny”, ogrom hejtu każdy chciał zarobić, na Waszej ale i mojej jako inwestora porażce. Długo starałem się zrozumieć. Czekałem, a potencjalna wartość mojej inwestycji topniała…szybko, nardzo szybko. Były jednak perspektywy. Silny patch 1.2, choć przekładany, ale miał być to coś wielkiego i w mojej opinii było, nowa strategia w mojej zbyt ogólna wręcz nijaka, więc e obecnej chwili komunikowanie czegoś takiego…to zaproszenie do ponownego szortowanaia zagranicznych funduszy, nadchodzące wyniki…zobaczymy. To w rozumieniu takiego inwestora jak ja, a myślę, że nie jestem jedyny, była nadzieja na odwrócenie trendu, odbudowanie zaufania, na dobre informacje. Niestety tą strategią “zaprośiliście” ponownie fundusze do gry na którtko. Obserwuję co dzień, jest jeden, potem dwa,..kurs leci.. ciągle tracę wartość zainwestowanych pieniędzy, wczoraj były już trzy, a dziś ..już mnie to nie dziwi są cztery. Przepraszam za zbyt długi wywód ale to po prostu emocje, kogoś kto Wam zaufał, powierzył swoje pieniądze. Spółka była wzorem inwestycyjnym, doskonałe wyniki finansowe, sukcesy i prestiżowe nagrody, wygrywanie plebiscytów na najlepszą spółkę..itp. itd. Dlatego teraz z tego miejsc chciałbym zapytać Was choć pewnie nie doczekam się odpowiedzi,

CO SIĘ DZIEJE?

Długo jeszcze Zarząd będzie tolerował wyniszczanie spółki przez fundusze grające na krótko?
    Ile jeszcze musi się ujawnić takich podmiotów w KNF, pięć, sześć, dziesięć?
    Czy spółka podejmuje działania i kroki wobec szerzenia nieprawdziwych wiadomości, które w rozumieniu sytuacji jak wyżej są cenotwórcze?
    Czy wycena spółki nie jest dla Was istotna, kiedy zaczniecie reagować, jak kurs będzie na 50 zł czy 5zł?

Zawsze mówicie, że słuchacie swoich graczy, że ich zdanie jest najważniejsze, a Inwestorzy co z nimi, oni też jak ja w większości są graczami?
    Posłuchacie ich? Kiedy?
    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak wiele już straciliście z tego co bezcenne, nie chodzi o kapitalizację, ale o
    to co bezcenne w uznaniu inwestora czyli, kogoś kto wierzy i powierza kapitał spółce, kupując jej akcje:
    – zaufanie,
    – wierność,
    – szacunek,
    – odwagę,
    – przekonanie,
    – wizerunek spółki,
    – spokój inwestycji,
    – perspektywy długofalowe (niestety ostatnia strategia to zepsuła),

Zapytam jeszcze,
    Czy naprawdę spółka nie potrafi reagować w takich sytuacjach?
    Do jakie wyceny będziemy czekać?
    Ja w przeciwieństwie do innych nie będę pouczał Was co macie robić, bo jestem przekonany, że sami doskonale to Wiecie.
    Dziwię się tylko patrząc z dnia na dzień, na to co robią z nami szortujące fundusze i nie potrafię zrozumieć
    dlaczego nie ma reakcji, dlaczego się nie bronimy.
    Czy ta spółka ma znowu kosztować 2..3. czy 4 złote. Czy o to Wam chodzi?

Jeszcze raz przepraszam, za zbyt emocjonalny ton wypowiedzi ale jestem pewien, że jest tutaj
    Wiele takich jak ja, którzy po prostu podpisali by się po tym postem.

Ja nadal…jeszcze jestem z Wami, ale nie wiem długo to potrwa,
    liczę, że spółka podejmie zdecydowane działania.

Pozdrawiam Was bardzo i życzę…
    ODWAGI !!!

Majko
    Uczestnik

Część z was ma jakiś syndrom Sztokholmski. Ktoś płacze, że “shorty” go zniszczą, ktoś inny, że codziennie ma mniej pieniędzy na koncie.
    Gdzie wy macie rozum? Po co trzymacie od 460! PLN za akcję? Nie potraficie sprzedać, gdy kurs spada na 350,300, 250 PLN? Zarząd i ich podejście do akcjonariuszy jest żałosne, ale wasze skamlenie o ratunek jeszcze bardziej.
    To wasze pieniądze. Trzeba było myśleć, gdy skala porażki cyberpunka wyszła na jaw a kurs był w okolicy 400 złotych. Bo każdy widział oceny na steam i konsolowy dramat na YouTube.
    Można się było nabrać na kłamstwa zarządu i fałszywy marketing przed premierą. Po wszyscy widzieli co i jak.
    Panie Kiciński, Panie Iwinski.
    Gratuluję “sukcesu” gry i “sukcesu” na gpw. Jestem pewny, że niełatwo będzie to pobić. A tymczasem kurs na południe.

Marek29
    Uczestnik

Panie Majko..
    powiem tak, widać, że nie wiele wiesz o tej spółce. Ja akurat nie trzymam od XXX zł tylko od X zł, ale to co piszę jest moją
    troską i zmartwieniem o to o co dzieje się w spółce. Chcę zabrać głos, bo po prostu to mogę. Tu i teraz. Owszem tracę, ale zdobyty zysk, ale pomimo iż jeszcze nie tracę kapitału to nie pozwala mi to czekać by nie zabrać głosu…widząc co się dzieje. Uważam, że to bardzo odpowiedni moment na to.
    Czytam Twój post i mam wrażenie, że nigdy nie byłeś inwestorem tej spółki…Nie rozumiem dlaczego eskalujesz skalę hejtu i oczerniasz Zarząd..masz na to twarde dowody? Grałeś chociaż raz w CB2077, potrafisz się merytorycznie w tym temacie wypowiedzieć?
    Niestety po Twojej wypowiedzi widać dd razu jakie masz zamiary…inwestycyjne

berja76
    Uczestnik

na odpowiedź czekam ponad 3 miesiące i się zapewne nie doczekam.
    Jako inwestor, posiadacz CP2077 …
    komunikacja zarządu versus forumowicze zerowa – drodzy forumowicze zobaczcie jak aktywny był Pan Kiciński w 2012 roku 🙂 (ps. oprócz upłynnienia sporego pakietu po ponad 400pln przed premierą) ..a teraz zarząd CDP zachowuje się jak nasz nieudolny rząd. Najlepiej przemilczeć, przekazać lapidarne informacje i bez żadnych konkretów wizje. Od kiedy kapitalizacja oscylowała w okolicach 40mld zarząd chyba pomyślał, że są lepsi od Tencent, Sony,EA i Ubisoftu razem wziętych!
    Pycha prowadzi do upadku – przynajmniej wizerunku, bo na jego odbudowę poczekacie kilka lat.
    Zerowa komunikacja, jak na 8 lat pracy + dodatkowe 3 miesiące na podobno PATCHA naprawiającego wszystko… i co? i wielkie D
    Jeżeli rzeczywiście traktowaliście CP jak swoje dziecko, które trzeba “dopieścić” i wychować to polegliście po całości. # m-ce temu nie wróżyłem spadku poniżej 200, teraz wszystko możliwe bo zachowujecie się jak udzielni książęta, którzy się obrazili ponieważ świat wylewa pomyje (całkiem słusznie) a sprzedaż będzie co najmniej średnia.
    Powrót do sklepu sony? marzenia.
    Żeby tak spaprać wypracowaną markę to trzeba być mistrzem Panowie Nielubowicz, Iwiński i Kiciński. Lepiej sprzedajcie spółkę, lub zmieńcie zarząd!

Piotrek.J
    Uczestnik

Witam,
    Jestem z Tą spółką od czasów premiery W2, byłem z W3, byłem gdy były kryzysy na świecie, konflikt na Ukrainie czy bankructwo Grecji.
    Potem CB2077 i cała otoczka z jego ogłaszaniem, w tym przekładanie premier. To wszystko wahało kursem, czasem nawet bardzo.
    Spółka jednak broniła się, a inwestorzy indywidualni tacy jak ja wierzyli w to co posiadają, w wartość tych akcji i potencjał spółki.
    Przyszedł rok premiery nie mnie oceniać czy dobrą była decyzja o premierze w grudniu’20, ja kupiłem kolekcjonerkę w czerwcu 2019, zaraz po konferencji E3 od MS, kiedy Keanu porwał wszystkich. W dniu premiery zagrałem na PS5, były błędy ale skończyłem i “wyczyściłem mapę” grałem punkiem, później przeszedłem grę nomadem, w obecne święta po P1.2 rozpocząłem po raz trzeci corpem. Ale do rzeczy, to co stało się po premierze
    również starałem sobie wytłumaczyć, kurs w dół, pojawiły się shortowe “hieny”, ogrom hejtu każdy chciał zarobić, na Waszej ale i mojej jako inwestora porażce. Długo starałem się zrozumieć. Czekałem, a potencjalna wartość mojej inwestycji topniała…szybko, nardzo szybko. Były jednak perspektywy. Silny patch 1.2, choć przekładany, ale miał być to coś wielkiego i w mojej opinii było, nowa strategia w mojej zbyt ogólna wręcz nijaka, więc e obecnej chwili komunikowanie czegoś takiego…to zaproszenie do ponownego szortowanaia zagranicznych funduszy, nadchodzące wyniki…zobaczymy. To w rozumieniu takiego inwestora jak ja, a myślę, że nie jestem jedyny, była nadzieja na odwrócenie trendu, odbudowanie zaufania, na dobre informacje. Niestety tą strategią “zaprośiliście” ponownie fundusze do gry na którtko. Obserwuję co dzień, jest jeden, potem dwa,..kurs leci.. ciągle tracę wartość zainwestowanych pieniędzy, wczoraj były już trzy, a dziś ..już mnie to nie dziwi są cztery. Przepraszam za zbyt długi wywód ale to po prostu emocje, kogoś kto Wam zaufał, powierzył swoje pieniądze. Spółka była wzorem inwestycyjnym, doskonałe wyniki finansowe, sukcesy i prestiżowe nagrody, wygrywanie plebiscytów na najlepszą spółkę..itp. itd. Dlatego teraz z tego miejsc chciałbym zapytać Was choć pewnie nie doczekam się odpowiedzi,

CO SIĘ DZIEJE?

Długo jeszcze Zarząd będzie tolerował wyniszczanie spółki przez fundusze grające na krótko?
    Ile jeszcze musi się ujawnić takich podmiotów w KNF, pięć, sześć, dziesięć?
    Czy spółka podejmuje działania i kroki wobec szerzenia nieprawdziwych wiadomości, które w rozumieniu sytuacji jak wyżej są cenotwórcze?
    Czy wycena spółki nie jest dla Was istotna, kiedy zaczniecie reagować, jak kurs będzie na 50 zł czy 5zł?

Zawsze mówicie, że słuchacie swoich graczy, że ich zdanie jest najważniejsze, a Inwestorzy co z nimi, oni też jak ja w większości są graczami?
    Posłuchacie ich? Kiedy?
    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak wiele już straciliście z tego co bezcenne, nie chodzi o kapitalizację, ale o
    to co bezcenne w uznaniu inwestora czyli, kogoś kto wierzy i powierza kapitał spółce, kupując jej akcje:
    – zaufanie,
    – wierność,
    – szacunek,
    – odwagę,
    – przekonanie,
    – wizerunek spółki,
    – spokój inwestycji,
    – perspektywy długofalowe (niestety ostatnia strategia to zepsuła),

Zapytam jeszcze,
    Czy naprawdę spółka nie potrafi reagować w takich sytuacjach?
    Do jakie wyceny będziemy czekać?
    Ja w przeciwieństwie do innych nie będę pouczał Was co macie robić, bo jestem przekonany, że sami doskonale to Wiecie.
    Dziwię się tylko patrząc z dnia na dzień, na to co robią z nami szortujące fundusze i nie potrafię zrozumieć
    dlaczego nie ma reakcji, dlaczego się nie bronimy.
    Czy ta spółka ma znowu kosztować 2..3. czy 4 złote. Czy o to Wam chodzi?

Jeszcze raz przepraszam, za zbyt emocjonalny ton wypowiedzi ale jestem pewien, że jest tutaj
    Wiele takich jak ja, którzy po prostu podpisali by się po tym postem.

Ja nadal…jeszcze jestem z Wami, ale nie wiem długo to potrwa,
    liczę, że spółka podejmie zdecydowane działania.

Pozdrawiam Was bardzo i życzę…
    ODWAGI !!!

Podpisuje sie pod tym , kolejny podmiot na liscie KNF i kolejne przesypywanie akcji z wora do wora , a na koniec kolejne -5 % . Podejscie zarzadu nie ulega zmianie , milczenie i pelne przyzwolenie,dawanie paliwa do kolejnych tego typu dzialan i niszczenia akcjonariatu indywidualnego przez zagraniczne fundusze dysponujace pozyczonymi akcjami . nie wiadomo nic odnosnie przywrocenia gry do sklepu Sony , a standardowe odpowiedzi na pytania inwestorow to : nie wypowiadamy sie na ten temat , nie komentujemy kursu , na ta chwile nie mozemy powiedziec itd …. To jest Panstwa ” transparentna komunikacja “???

Dlaczego Panstwo nie reaguja i nie powoluja animatora rynku ???? Co maja Panstwo na celu prowadzac polityke milczenia i braku konkretnego dzialania ???

Maciej
    Uczestnik

Jakiego animatora rynku ? Skąd wy się bierzecie ludzie ?
    Jeśli shorty was niszczą, to może kupujcie akcje ? Nie rozumiecie, że spółka nie ma w tej chwili praktycznie żadnej możliwości wpłynięcia na kurs ? Chyba, że mieliby zacząć wysyłać jakieś fałszywe ESPI, żeby tylko ten wasz płacz ustał.
    Mogliby wykorzystać całą dostepną gotówkę na shares buyback i na niewiele by się to zdało. A byłoby to absurdalnym posunięciem już teraz, przy takiej, a nie innej monetyzacji C2077.

Nie rozumiecie, że rynek obecnie wycenia CDR poniżej 200 zł i nie jest wcale pewne, że nie będzie niżej ? Znacie pojęcie wycena fundamentalna ? Jeśli ktoś tu liczy na 300-400 zł w ciągu roku czy dwóch, to życzę powodzenia ! Polecam trochę obiektywizmu w ocenie sytuacji spółki.

AdamA
    Uczestnik

Spadki to tutaj będą po ogłoszeniu wyników za FY20 i danych sprzedażowych Cyberpunk. Będzie grubo poniżej oczekiwań i ponownie brak jakichkolwiek konkretów ze strony zarządu (celowo z małej litery). W związku ze słaba sprzedażą CP oraz brakiem nowych tytułów na horyzoncie, a co za tym idzie brakiem stabilnych przychodów, spółka nie zdecyduje się na wypłatę dywidendy (w końcu trzeba zabezpieczyć płynność na kolejne X lat) z tego samego powodu spółka nie zdecyduje się na buyback.

Majko
    Uczestnik

Panie Marek29
    Ze spółką byłem związany od poziomu 22 złotych za akcję, inwestując 200 tysięcy złotych w tamtych okolicach, więc wiem “coś” o tej firmie.
    Różnica między nami jest taka, że jestem świadomym inwestorem i widząc recenzje steam, sukcesywną wyprzedaż akcji i kurs na poziomie 380 zdecydowałem się sprzedać cały pakiet, po 5 latach.
    Nie mam nic przeciwko wyrażaniu opinii, zwracam jedynie uwagę na fakt, że część płacze na forum bo nie potrafi podjąć decyzji odnośnie swoich pieniędzy. I liczą na cud z nieba, cud w espi I wyciąganie kursu za uszy przez zarząd, mimo że spolka nigdy takich rzeczy nie robiła.
    Oczerniam zarząd? Ależ skąd. Czyste fakty – prezes Kiciński mówił, że gra działa zadziwiająco dobrze na starych konsolach (heheh). Potrzebowali czasu by doszlifować diament (hehehe x2). Mają najbardziej zaawansowany system tłumu (heheh x3) i XX innych kłamstw, bzdur, nieprawd.
    Co do wypowiedzi wyżej – proszę podać źródło oprócz własnych bzdur, o “wynikach grubo poniżej oczekiwań”.
    Pozdrawiam wszystkich na tej spółce z new connect (bo standardy komunikacji, kkłamstwa na najwyższym szczeblu na pewno nie przystoją spółce z wig20).

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Czy można prosić moderatorów o minimalną moderację tego ważnego dla inwestorów wątku? Chodzi głównie o usunięcie raz na jakiś czas wpisów takich, jak te powyżej, czyli nie zadające pytań, tylko prowadzące luźną dyskusję bez wymaganej kultury. Bardzo ładnie proszę jako założyciel tego wątku 🙂

Welroden
    Uczestnik

Czy można prosić moderatorów o minimalną moderację tego ważnego dla inwestorów wątku? Chodzi głównie o usunięcie raz na jakiś czas wpisów takich, jak te powyżej, czyli nie zadające pytań, tylko prowadzące luźną dyskusję bez wymaganej kultury. Bardzo ładnie proszę jako założyciel tego wątku 🙂

Panie Szkolaakcji, na wstępie dziękuję za założenie wątku oraz napisane posty. Jestem tu dopiero od kilku miesięcy i do tej pory udzieliłem się tylko raz, nie mniej jednak taka wiadomość jak powyżej po prostu nie przystoi. To jest forum, czyli każdy ma prawo wypowiedzenia się. To jak ono teraz wygląda jest winą moderatorów CDR, którzy nie odpowiadają na zadawane wielokrotnie pytania i pozostawili to forum samo sobie. Sytuacja się poprawi, gdy poprawi się znacznie komunikacja z inwestorami. Zatem przesyłam prośbę o udzielenie odpowiedzi na pytania zadane na tym forum.

Iga
    Uczestnik

Czy zarząd rozważa kwestie zdjęcia spółki z giełdy?
    Czy zastanawiacie się nad tym, aby próbować pozytywnie wpłynąć na nastroje inwestorów po tym wszystkim co się już stało i bierzecie pod uwagę wykupienie części akcji?
    Czy zamierzacie cokolwiek powiedzieć na temat tego na jakim etapie jest sprawa pozwów zbiorowych w USA i tych w Polsce?
    Swego czasu przyglądał Wam się UOKIK, co na dzień dzisiejszy w związku z tym wiadomo?
    Co dzieje się ze sprawa w prokuraturze w sprawie ataku hackerskiego?
    Czy można spodziewać się jakiejś konkretnej informacji co do najbliższej strategii z naciskiem na konkret co i kiedy, bo strategia dotychczas przedstawiona spowodowała odwrót inwestorów od spółki?
    Zamierzacie próbować w jakiś sposób zachęcać inwestorów do tego, aby na nowo próbowali Wam zaufać?
    Obawiacie się reakcji inwestorów dotyczących wyników za 4Q?
    Jakie są Wasze odczucia, kiedy patrzycie na cenę akcji grudzień 2020 460zl, kwiecień 2021 180zl?

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Szanowni Państwo,

na ostatnich stronach pojawiło się wiele pytań, żądań i oczekiwań ze strony Państwa. Dziękujemy za wszystkie komentarze, czytamy je uważnie, szanujemy absolutnie Państwa zdanie, chociaż (jak to niektórzy z Państwa również doskonale rozumieją) nie zawsze możemy odpowiedzieć tak jak Państwo oczekują. Mimo to proszę nam wierzyć, że traktujemy to forum niezwykle poważnie. Dziękujemy również za dobre słowa, które pojawiły się w Państwa wpisach.

Chcielibyśmy oświadczyć, że jako spółka giełdowa prowadzimy komunikację w sposób przede wszystkim rzetelny, transparentny, ale jednocześnie zgodny z literą prawa i uwzględniając specyfikę funkcjonowania spółki giełdowej.
    Podkreślamy, że jako spółka giełdowa nie mamy, ani nie możemy mieć żadnego wpływu na wycenę akcji spółki, komentarze analityków czy liczbę funduszy shortujących – nie jesteśmy tutaj stroną, jedyne co możemy robić to rzetelnie i uczciwie odpowiadać na Państwa (oraz analityków pytania). Spółka też, zgodnie z prawem, nie może komentować swojej wyceny i zachowania kursu akcji.

Wszelkie nowe informacje na temat pozwów w Stanach Zjednoczonych czy też powrotu do sklepu Sony będą Państwu komunikowane odpowiednimi kanałami (np. za pomocą raportów bieżących) – zresztą jak to ostatnio miało miejsce – informacja dotycząca wycofania pozwu związanego z ochroną konkurencji została opublikowana – https://www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/raporty-gieldowe/raport-biezacy-nr-17-2021.

W podobny sposób spółka będzie się odnosić do pozostałych pozwów czy też powrotu do sklepu Sony, a także informować o ważnych wydarzeniach z tym związanych To samo się tyczy informacji o ewentualnej dywidendzie, która zawsze wymaga decyzji Walnego Zgromadzenia oraz formy raportu bieżącego.

Prosimy również o kulturę oraz wzajemny szacunek na forum – pracownicy działu IR nie są robotami – jednocześnie chcemy być dla Państwa partnerami i oczywiście czytamy Państwa wpisy i możliwie na nie reagujemy (z zastrzeżeniem wszystkiego o czym piszemy w tym wpisie).

z poważaniem
    Karolina Gnaś

Majko
    Uczestnik

“Chcielibyśmy oświadczyć, że jako spółka giełdowa prowadzimy komunikację w sposób przede wszystkim rzetelny, transparentny”
    No tak. Stwierdzenie P. Kicinskiego, iż gra działa nadzwyczaj dobrze na konsolach starej generacji, że gra działa świetnie na każdej platformie to przykład rzetelnej wypowiedzi ;)).
    Równie śmieszny jest fragment o uczciwości odpowiedzi.
    W świetle wypowiedzi i marketingu przed premierą i konfrontacji tychże wypowiedzi z rzeczywistością można stwierdzić jedno – zarówno wypowiedzi członków zarządu jak i materiały marketingowe nie miały nic wspólnego z szczerością, rzetelnością i uczciwością.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.