Lista pytań do zarządu

• berja76
    Uczestnik

Dzień dobry szanowny zarządzie,
    mam kilka pytań jako inwestor, który Was wspiera i stara się zarobić od prawie 10 lat! oczywiście z pewnymi sukcesami ponieważ na Wiedźminie zbudowaliście światową markę. Brawo dla Was!
    wszystko cudnie, rozmiar spółki, który zdążyliście zbudować może robić wrażenie nawet na tuzach jak EA, Ubisoft i innych światowych providerach gamingowych.
    czekałem 8 lat lat na grę, która moim zdaniem za jakiś czas (podejrzewam, że kilka miesięcy) będzie wyznacznikiem dla rynku gier na kolejną dekadę.
    Stąd moje pytanie… skoro macie tak duży zespół, pracujący nad CP2077, zupełnie nie rozumiem jak mogliście wypuścić tak niedopracowaną produkcję??? mimo 3 przesunięć premiery????????? i wydaniu na produkcję oraz reklamę ponad miliard złotych? co z tego, że pokryły się koszty produkcji?
    Nie dziwi Was fakt spadku kapitalizacji o kilka miliardów w ciągu kilku dni? a tym samym moich prywatnych pieniędzy?
    Nie wspomnę, że “grubasy” wczoraj a zwłaszcza dziś wywalili stop lossy , które mogą skutkować spadkiem w kierunku 250?
    “wywalenie” na rynek akcji własnych na poziomach ponad 400 za akcje jeszcze przed premierą?
    Dla mnie staliście się ofiarą potencjalnego sukcesu , bo cały świat aż drżał czekając na najbardziej “cool” grę wszechczasów.. i co wyszło? wczoraj miałem nieprzyjemność próby grania na PC, 3 razy wywałka do pulpitu, kłopoty z ponownym odpaleniem, o całej masie bugów i glitchy nie wspomnę… Jak można wydać grę pracując nad nią OSIEM lat i wypuszczając tak nie dorobiony produkt finalny???
    Dla mnie póki co to PORAŻKA i bardzo kiepski wizerunek dla CDP. Chyba, że doskonale wiedzieliście o niedoróbkach i dlatego “góra” puszczała spore pakiety akcji jeszcze przed premierą za grubo ponad 400 pln /akcja.
    Czy to tylko moje przeczucie? Czy zarząd zagrał baaardzo nieładnie i wypuścił półprodukt doskonale wiedząc, że będzie porażka …ale przecież (to się okaże przy rzeczywistych szacunkach preorderów) zwrot kosztów to podstawa! Jak można zaliczyć TAK OGROMNĄ WPADKĘ WIZERUNKOWĄ???
    Niestety straciliście u mnie kredyt zaufania.

• Odpowiedź została zmieniona 4 miesiące, 4 tygodnie temu przez berja76.
    balrog
    Uczestnik

Nie sadzę, aby ktoś odpowiedział na post powyżej.
    Jednakże ja spytam się o co innego. Chyba nie muszę tłumaczyć co stało się z Wasza reputacją- wystarczy przeglądnąć internet. Sądzę jednak, że ktoś z osób zarządzających powinien wydać jakieś oświadczenie dla graczy, zwłaszcza tych z podstawowych wersji konsol, którzy zamówili produkt po słowach prezesa, że gra działa “zaskakująco dobrze”. Tymczasem prezes zadowolony z siebie udzielał wywiadów w mediach chwaląc się danymi sprzedażowymi lekceważąc dramat, który dział się i nadal dzieje na wielu konsolach. Ot, błędy są do naprawienia, co tam. Nie z tego znany był dotychczas CD Projekt.
    Naprawdę, przydałoby się trochę pokory, jak i wystosowanie choćby przeprosin dla graczy wraz z obietnicą jak najszybszych poprawek, co może choć w części uratować Waszą reputację. Bo to milczenie jest zaskakujące.

prosiak
    Uczestnik

Czy są zwroty gry a jeśli są czy poznamy ich skalę?

pytam
    Uczestnik

Dzień dobry,
    mam pytanie. Czy Zarząd grał w grę?

dweep
    Uczestnik

Dzień dobry,

chciałbym dosiedzieć się rzeczy, których nie ma w sprawozdaniach:

1. z jakich gmin/powiatów dojeżdżają pracownicy?
    2. z jakimi ośrodkami badawczymi (naukowymi) i uniwersytami współpracuje przedsiębiorstwo?
    3. jak samorząd terytorialny wspiera działania przedsiębiorstwa?
    3. czy są organizowane eventy dla zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracowników?
    4. jaki jest poziom działalności socjalnej?
    5. jak wygląda program praktyk/stażu?
    6. jak przedsiębiorstwo oddziałuje na rozwój regionalny i gospodarkę?

Dziękuję

prosiak
    Uczestnik

Czy robicie coś, w kierunku przeciwdziałaniu współdzielonym kontom na steam oferowanych np na portalu Allegro?

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Allegro się wzięło – od stycznia jest zakaz handlu kontami (w końcu).

Trzymajcie się ekipo! Szkoda tych błędów, ale jestem z Wami 🙂 Pozdrawiam!

Celecrin
    Uczestnik

SONY przelało czarę goryczy… Według mojej skromnej opinii obecny zarząd od jakichś dwóch lat nie podjął dobrej decyzji. Dziwna polityka wokół Gwinta (moim zdaniem utrata większości impetu), katastrofa na Wojnie Krwi. Podobną sytuację mamy również w przypadku Cyberpunka. Od strony sprzedażowej gra miała przygotowanie rynku na poziomie wszechczasów, wygląda na to, że roztrwoniono większość tego majątku. Gra utraciła impet sprzedażowy a sytuacja wygląda nawet gorzej jak przy Wojnie Krwi. 100% tej sytuacji jest po stronie zarządu zatem czy w obecnej sytuacji zarząd myśli o podaniu się do dymisji?

loukas.wieczorek
    Uczestnik

Dzień Dobry
    W nie najlepszy sposób, były podawane negatywne, informacje (zamiast za jednym razem łącznie z zamierzeniami, rązciągneły się one w ponad tydzień co jeszcze bardziej pogłębiło spadki, a sytuacje wykorzystały wielkie firmy.)
    Inwestowanie to ryzyko, można przewidywać na podstawie, danych, które są rzetelnie przekazywane.
    Przez to wiele osób zapewne nie spędzi miłe spokojnie świąt- odnośnie tej sytuacji.
    1. GeForce Now- czy spółka pobiera profity, z racji możliwości wykorzystania swoich produktów komercyjnie ? Czy można podać ile osób w taki sposób korzysta do tej pory z najnowszego produktu?
    2. Stadia- jakie było oczekiwanie względem użycia tej platformy i czy się one spełniły. (liczby?)
    3.GOG- o ile zwiększyła się liczba użytkowników w ostatnim roku/ostatni miesiąc/ostatnie dwa tygodnie. Czy zamierzacie udostępniać statystyki jak steam ?( Użytkownicy online, zajętość łącza internetowego, ile osób w danej chwili gra i w co. Czy użytkownicy z GOG mogą wystawiać komentarze na steam ? i czy wtedy widnieją jako “komentarze spoza steam”
    4. Plany odnośnie nowych produkcji ?Aby zmienić wydźwięk ostatnich trendów w prasie na święta ?

Celecrin
    Uczestnik

Mam pytanie w GOG Cyberpunk w najlepiej sprzedających się produktach jest na 95 stronie czy to oznacza ujemną sprzedaż czyli zwracanie gier również pudełkowych? Czy miesięczny termin zwracania gry jest uzależniony od godzin grania w grę? Jeśli nie to jako zamawiający preorder 1,5roku temu i obecnie grający juz ponad 90h czułbym się oszukany.
    Edit. Wszystko już w porządku..

• Odpowiedź została zmieniona 4 miesiące, 2 tygodnie temu przez Celecrin.
    Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Allegro się wzięło – od stycznia jest zakaz handlu kontami (w końcu).

Trzymajcie się ekipo! Szkoda tych błędów, ale jestem z Wami 🙂 Pozdrawiam!

Dziękujemy za ciepłe słowa. Odnośnie Allegro – przyglądamy się tego typu praktykom i reagujemy, gdy uznajemy to za właściwe.

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Czy są zwroty gry a jeśli są czy poznamy ich skalę?

Podana przez nas liczba 13 mln uwzględnia zarówno zwroty do sklepów, jak i zgłoszenia wysłane na utworzony przez nas adres “helpmerefund”
    Więcej informacji w RB pod linkiem:

Raport bieżący nr 67/2020

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

SONY przelało czarę goryczy… Według mojej skromnej opinii obecny zarząd od jakichś dwóch lat nie podjął dobrej decyzji. Dziwna polityka wokół Gwinta (moim zdaniem utrata większości impetu), katastrofa na Wojnie Krwi. Podobną sytuację mamy również w przypadku Cyberpunka. Od strony sprzedażowej gra miała przygotowanie rynku na poziomie wszechczasów, wygląda na to, że roztrwoniono większość tego majątku. Gra utraciła impet sprzedażowy a sytuacja wygląda nawet gorzej jak przy Wojnie Krwi. 100% tej sytuacji jest po stronie zarządu zatem czy w obecnej sytuacji zarząd myśli o podaniu się do dymisji?

Decyzja o usunięciu tytułu z PSN była podjęta po dyskusjach z nami. Jesteśmy w stałym kontakcie z firmą Sony. W tej chwili większość naszych wysiłków skierowana jest na naprawienie istniejących błędów i przywrócenie tytułu do w/w sklepu.

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,
    mam pytanie. Czy Zarząd grał w grę?

Tak, członkowie Zarządu grali w Cyberpunka przed premierą.

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

chciałbym dosiedzieć się rzeczy, których nie ma w sprawozdaniach:

1. z jakich gmin/powiatów dojeżdżają pracownicy?
    2. z jakimi ośrodkami badawczymi (naukowymi) i uniwersytami współpracuje przedsiębiorstwo?
    3. jak samorząd terytorialny wspiera działania przedsiębiorstwa?
    3. czy są organizowane eventy dla zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracowników?
    4. jaki jest poziom działalności socjalnej?
    5. jak wygląda program praktyk/stażu?
    6. jak przedsiębiorstwo oddziałuje na rozwój regionalny i gospodarkę?

Dziękuję

Dzień dobry,

wszelkie publiczne informacje na temat naszych pracowników, wspierania organizacji pozarządowych i aktywności HR’owej zawarliśmy w Sprawozdaniach finansowych oraz Sprawozdaniach Zarządu z działalności dostępnych pod adresem: https://www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/raporty-gieldowe/?typ-raportu=periodical

pozdrawiam
    Karolina

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.