Lista pytań do zarządu

• Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Witam,

Czy będzie konferencja wynikowa dotycząca 3Q 2019?

Z góry dziękuję za odp.
    S.

Dzień dobry,
    Jak co roku, przy okazji publikacji wyników kwartalnych za I i III kwartał organizujemy telekonferencje dla analityków i dziennikarzy. Nagranie wraz z tłumaczeniem zostanie zamieszczone na naszej stronie internetowej (w sekcji Centrum wyników) w tym samym dniu w którym odbędzie się telekonferencja tj. 22 listopada.

Pozdrawiam
    Donata

testor
    Uczestnik

Czy w ramach zaczepek społecznościowych nie myśleliście Państwo zaprosić Elona Muska do studia do W-wy na kawę? 🙂

JanetJ777
    Uczestnik

Witam,
    Mam nietypowe pytanie Czy przy okazji premiery gry Cyberpunk 2077 planują Państwo jakiś event dla youtuberów i prasy w Polsce, czy jak w przypadku dodatku do Wiedźmina 3 “Krew i Wino” za granicą?. Nie ukrywam, że miło było by, gdyby Keanu Reeves odwiedził Polskę.

• Odpowiedź została zmieniona 7 miesięcy, 1 tydzień temu przez JanetJ777.
    Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Witam,
    Mam nietypowe pytanie Czy przy okazji premiery gry Cyberpunk 2077 planują Państwo jakiś event dla youtuberów i prasy w Polsce, czy jak w przypadku dodatku do Wiedźmina 3 „Krew i Wino” za granicą?. Nie ukrywam, że miło było by, gdyby Keanu Reeves odwiedził Polskę.

Dzień dobry,
    Na ten moment nie ogłaszamy szczegółowych planów związanych z kampanią marketingową.

Pozdrawiam
    Donata

arczibaldi
    Uczestnik

Witam.
    Ciekawi mnie czy w grze zwiedzając lokacje wieżowców będzie można chodzić po schodach na sam dach i czy będą na tych schodach NPC(przy takim zageszczeniu miasta byłoby to świetne rozwiązanie). Nasówa mi się tu film Dredd z 2012 roku. Takie rozwiązanie budynku super komponuje się z realiami Cyberpunk2077.

Arczibaldi

rafalddd
    Uczestnik

Witam,
    Mieliśmy nie czekać długo na wyniki współpracy między GOG a kanałem youtube: Linus Tech Tips, a minęło kilka miesięcy i chyba nic się nie wydarzyło (chyba że coś przegapiłem?).
    Proszę o info czy temat upadł, czy jednak możemy się spodziewać efektów współpracy ?
    Pozdrawiam,
    Rafał D.

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Witam,
    Mieliśmy nie czekać długo na wyniki współpracy między GOG a kanałem youtube: Linus Tech Tips, a minęło kilka miesięcy i chyba nic się nie wydarzyło (chyba że coś przegapiłem?).
    Proszę o info czy temat upadł, czy jednak możemy się spodziewać efektów współpracy ?
    Pozdrawiam,
    Rafał D.

Dzień dobry,

Temat nie upadł, a wręcz przeciwnie – cała akcja odbyła się i jej efekty były bardzo pozytywne. Efekt współpracy pomiędzy GOG, a kanałem LinusTechTips można zobaczyć w tym wideo: https://www.youtube.com/watch?v=AZNLCzL1WAg

Pozdrawiam
    Donata

rafalddd
    Uczestnik

Witam,
    Czy przesunięcie premiery CP2077 na wrzesień 2020 nie zmienia Waszych planów w zakresie premiery kolejnej dużej gry RPG do końca 2021r zgodnie ze strategią firmy dostępną na Waszej stronie ?
    Pozdrawiam
    Rafał D.

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Witam,
    Czy przesunięcie premiery CP2077 na wrzesień 2020 nie zmienia Waszych planów w zakresie premiery kolejnej dużej gry RPG do końca 2021r zgodnie ze strategią firmy dostępną na Waszej stronie ?
    Pozdrawiam
    Rafał D.

Dzień dobry,
    Naszym tytułem AAA nad którym pracujemy równolegle jest multiplayer Cyberpunka 2077.
    Biorąc pod uwagę wrześniową datę premiery gry single player Cyberpunk 2077 oraz szereg wydarzeń które planujemy po premierze, rok 2021 wydaje się mało prawdopodobny.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

• Odpowiedź została zmieniona 5 miesięcy, 3 tygodnie temu przez Donata Popławska.
    szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Jakie kroki zamierzacie podjąć, by taka sytuacja nie powtórzyła się trzeci raz przy okazji premiery kolejnej gry AAA?

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Jakie kroki zamierzacie podjąć, by taka sytuacja nie powtórzyła się trzeci raz przy okazji premiery kolejnej gry AAA?

Dzień dobry,
    Gry są bardzo zaawansowanymi technicznie, artystycznie i programistycznie projektami. Przez długi czas różne elementy gry rozwijane są w niezależnych zespołach. Ostateczny kształt i jakość tytułu powstają w ostatnich miesiącach przed premierą, kiedy wszystkie elementy zostają włączone do jednej całości. Dopiero w tym momencie twórcy są w stanie realnie stwierdzić jak złożona jest gra, które elementy wchodzą, a które zostają usunięte z finalnej wersji i oszacować, ile czasu potrzeba na jej ostateczne dopracowanie.

Obecnie wiemy na czym stoimy i co musimy dopracować. Jesteśmy przekonani, że gra trafi do graczy we wrześniu.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Zaskoczyliście wczoraj pół świata, ale ja jestem spokojny. Mam natomiast pytanie jak będzie wyglądała wersja na konsole? Bo jak wiemy gry z PS4 będą odpalane na PS5. Czy będą jakieś zniżki lub wymiany za niewielką opłatą, jeśli ktoś kupi preorder, a po 3 miesiącach przesiądzie się na PS5 i będzie chciał kupić wersję z lepszymi teksturami i efektami. A może darmowy update po podłączeniu do konta użytkownika? Nie przeczę, że premiera gry 1-3 miesiące przed nową generacją konsol jest dość nieciekawa, bo gracze mogą wstrzymywać się z zakupem gry do premiery nowej generacji konsol.

jasiek
    Uczestnik

Pani Doroto

w strategii firmy istnieje informacja:

“Kolejne lata (2017-2021)
    Premiera gry Cyberpunk 2077.
    Premiera kolejnej gry fabularnej (RPG) kategorii AAA.”

Czy od początku określenie “kolejnej” oznaczało Cyberpunka 2077 Multiplayer ?

Dodatkowo proszę o informację jak do tego kolejnego tytułu mają się słowa Prezesa:

“Zatem Wiedźmin 4 (nazwa umowna)? Pewne wielu graczy od razu myśli o tym tytule. Adam Kiciński podkreślał jednak na konferencji: Proszę nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, co do tego jaka to gra będzie. Ujawnił przy tym, że nakłady finansowe na powstający tytuł jeszcze są niskie w porównaniu z Cyberpunkiem. – Przy czym, tak jak powiedziałem, proszę nie wyciągać pochopnych wniosków. To nie musi być gra jak Cyberpunk czy Wiedźmin 3. Ona nie musi tyle kosztować – dodaje. Na koniec padło zapewnienie, że jeśli chodzi o jakość, to zobaczymy absolutny top.”

Źródło: https://planetagracza.pl/wiedzmin-remaster-tajemnicza-gra-cd-projekt-red/

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Dzień dobry,
    Gry są bardzo zaawansowanymi technicznie, artystycznie i programistycznie projektami. Przez długi czas różne elementy gry rozwijane są w niezależnych zespołach. Ostateczny kształt i jakość tytułu powstają w ostatnich miesiącach przed premierą, kiedy wszystkie elementy zostają włączone do jednej całości. Dopiero w tym momencie twórcy są w stanie realnie stwierdzić jak złożona jest gra, które elementy wchodzą, a które zostają usunięte z finalnej wersji i oszacować, ile czasu potrzeba na jej ostateczne dopracowanie.

Obecnie wiemy na czym stoimy i co musimy dopracować. Jesteśmy przekonani, że gra trafi do graczy we wrześniu.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

Gra jest w fazie Alfa od sierpnia 2018, co oznacza, że na jej “dokończenie” potrzebujecie 20-25 miesięcy(dolny przedział to kwiecień 2020, górny to wrzesień).
    Czy jest szansa, żeby ten przedział w przyszłości nieco zawęzić? Tego dotyczy moje pytanie – zdaję sobie sprawę, że nigdy nie idzie wszystko zgodnie z planem – pytanie czy podjęliście jakieś kroki, żeby to ryzyko zmniejszyć.

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,
    Poniżej załączamy odpowiedzi na Państwa pytania:

Zaskoczyliście wczoraj pół świata, ale ja jestem spokojny. Mam natomiast pytanie jak będzie wyglądała wersja na konsole? Bo jak wiemy gry z PS4 będą odpalane na PS5. Czy będą jakieś zniżki lub wymiany za niewielką opłatą, jeśli ktoś kupi preorder, a po 3 miesiącach przesiądzie się na PS5 i będzie chciał kupić wersję z lepszymi teksturami i efektami. A może darmowy update po podłączeniu do konta użytkownika? Nie przeczę, że premiera gry 1-3 miesiące przed nową generacją konsol jest dość nieciekawa, bo gracze mogą wstrzymywać się z zakupem gry do premiery nowej generacji konsol.

Jest za wcześnie, aby komentować naszą obecność na nowej generacji konsol. W tej chwili całkowicie skupiamy się na dostarczeniu graczom gry o najwyżej jakości na obecnie dostępne platformy: PlayStation 4, Xbox One i PC.

w strategii firmy istnieje informacja:

„Kolejne lata (2017-2021)
    Premiera gry Cyberpunk 2077.
    Premiera kolejnej gry fabularnej (RPG) kategorii AAA.”

Czy od początku określenie „kolejnej” oznaczało Cyberpunka 2077 Multiplayer ?

Dodatkowo proszę o informację jak do tego kolejnego tytułu mają się słowa Prezesa:

„Zatem Wiedźmin 4 (nazwa umowna)? Pewne wielu graczy od razu myśli o tym tytule. Adam Kiciński podkreślał jednak na konferencji: Proszę nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, co do tego jaka to gra będzie. Ujawnił przy tym, że nakłady finansowe na powstający tytuł jeszcze są niskie w porównaniu z Cyberpunkiem. – Przy czym, tak jak powiedziałem, proszę nie wyciągać pochopnych wniosków. To nie musi być gra jak Cyberpunk czy Wiedźmin 3. Ona nie musi tyle kosztować – dodaje. Na koniec padło zapewnienie, że jeśli chodzi o jakość, to zobaczymy absolutny top.”

Źródło: https://planetagracza.pl/wiedzmin-remaster-tajemnicza-gra-cd-projekt-red/

Dzień dobry,
    Naszym kolejnym tytułem AAA nad którym pracujemy jest multiplayer Cyberpunka 2077.
    Powyżej przytoczony komentarz wydaje się trafiony – Cyberpunk w wersji multiplayer będzie pierwszą rozgrywką wieloosobową AAA w historii studia.

Zwracam również uwagę na wywiad dla PAP z lipca 2019. „Wiceprezes Piotr Nielubowicz podał, że następna duża gra CD Projektu również będzie osadzona w świecie “Cyberpunka”. Strategia CD Projektu zakłada wydanie kolejnej – poza “Cyberpunk 2077” – gry fabularnej klasy AAA do 2021 roku.
    “Nasz następny duży projekt będzie też w uniwersum ‘cyberpunkowym’. Pracujemy już nad nim i traktujemy to jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt” – powiedział Nielubowicz.”
    Link do całego wywiadu: http://biznes.pap.pl/pl/news/search/info/33597643,cd-projekt-jest-zadowolony-z-przedsprzedazy-%E2%80%9Ecyberpunk-2077%E2%80%9D-%E2%80%93-prezes-(opis)

Gra jest w fazie Alfa od sierpnia 2018, co oznacza, że na jej „dokończenie” potrzebujecie 20-25 miesięcy(dolny przedział to kwiecień 2020, górny to wrzesień).
    Czy jest szansa, żeby ten przedział w przyszłości nieco zawęzić? Tego dotyczy moje pytanie – zdaję sobie sprawę, że nigdy nie idzie wszystko zgodnie z planem – pytanie czy podjęliście jakieś kroki, żeby to ryzyko zmniejszyć.

Co do zasady, nie informujemy o technicznych milestonach związanych z procesem produkcji naszych gier. W związku z tym nie informowaliśmy nigdy o sugerowanym przez Pana wejściu gry Cyberpunk 2077 w fazę Alfa.
    Obecnie dysponujemy znacznie większym doświadczeniem niż podczas prac nad Wiedźminem. Mamy większy zespół, wiemy, na czym stoimy, co jeszcze wymaga dopracowania. Zawsze jednak naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie gier o najwyższej jakości, bo wierzymy, że to w długim terminie przekłada się na ich sukces nie tyko artystyczny, ale i komercyjny.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

• Odpowiedź została zmieniona 5 miesięcy, 3 tygodnie temu przez Donata Popławska.
  • Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.