Lista pytań do zarządu

• Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

1. Czy w dłuższej perspektywie należy spodziewać się sensownej polityki dywidendowej? Myślę, że nawet lakoniczne „minimum 10% zysku operacyjnego”, nie naruszyłoby finansów, a dałoby długoterminowym inwestorom dodatkowy powód, żeby akcje firmy trzymać naprawdę długo.

2. Jakie plany mają Państwo w związku z planowanym niegdyś skupem akcji własnych. Myślę, że drobny update jest potrzebny w świetle ostatniej dywidendy.

Dzień dobry,

AD1. W tej chwili nie mamy planów sformalizowania naszej polityki dywidendowej. Jesteśmy spółką w fazie intensywnego rozwoju, działającą w bardzo konkurencyjnej branży, tworzącą projekty wymagające dużych nakładów pieniężnych. Specyfika naszego modelu i otoczenia biznesowego wymaga od nas posiadania istotnych zasobów gotówki, która reinwestowana przyczynia się do wzrostu wartości Spółki.

W naszej ocenie decyzja o wypłacie dywidendy każdorazowo musi być poprzedzona analizą bieżących i przyszłych potrzeb inwestycyjnych oraz założenia buforów na nieprzewidziane wydatki czy też okazje inwestycyjne; dlatego deklaracja „minimum 10% zysku operacyjnego” nie jest według nas na tym etapie rozwoju Spółki możliwa. Niemniej jednak wierzymy, że w sytuacji kiedy mamy zabezpieczone środki na rozwój i bufory finansowe na nieprzewidziane sytuacje Spółka powinna dzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

AD2. Uchwała w sprawie skupu z 2016 jest nadal ważna. Została udzielona na okres od dnia podjęcia uchwały do wyczerpania środków przeznaczonych na nabycie Akcji Własnych. Niemniej jednak z KSH wynika, że program jest ważny przez 5 lat. Zarząd może: (i) zakończyć w każdym czasie nabywanie Akcji Własnych, (ii) zrezygnować z nabycia Akcji Własnych w całości lub w części, (iii) odstąpić w każdym czasie od wykonywania uchwały.

Traktujemy uchwałę Walnego jako otwartą opcję, z której Spółka może skorzystać w okresie jej ważności. Do dnia dzisiejszego nie podjęliśmy żadnych decyzji w zakresie rozpoczęcia realizacji skupu.

pozdrawiam,
    Karolina

testor
    Uczestnik

Witam,

w związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami odnośnie nowej generacji konsol chciałbym zapytać czy rozważacie Państwo dalsze wspieranie produktu jakim jest Wiedźmin 3 (wraz z dodatkami) i aktualizację dostosowującą go do możliwości technicznych kolejnej generacji konsol?

Nancy
    Uczestnik

hi, I read that we will have a new game of Geralt. As he is always involved in political plots, why do not you include Game of Thrones? the series that could be the most epic of all time, had a terrible outcome. An end where the queen is not a crazy assassin of innocents, where the 7 kingdoms do not end up submerged in chaos and subject to the whims of a libertine who thinks only of brothels.
    Could you give us an end with the kingdoms governed by a righteous woman and / or an honest man?

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Kupno edycji kolekcjonerskiej graniczy z cudem 🙁 na komórce błędy i mało co widać.

Tarathelion
    Uczestnik

Kupno edycji kolekcjonerskiej graniczy z cudem 🙁 na komórce błędy i mało co widać.

:), w niedziele zajęło mi to jakieś 6 godzin zanim się udało (a w zasadzie już w poniedziałek), strona nie wytrzymała

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

:), w niedziele zajęło mi to jakieś 6 godzin zanim się udało (a w zasadzie już w poniedziałek), strona nie wytrzymała

serwer jak serwer – powiedzmy, że brałem pod uwagę, że strona padnie, ale był problem z przejściem do płatności – słynny już błąd z „już użytym adresem” – trzeba było ręcznie wpisać w adres dopisek step 2, żeby przejść dalej. No i ktoś nie przygotował styli css dla komórek – opis produktu i czcionka były białe, przyciski nieoznaczone. Ogólnie sklep wyłożył się na podstawach.

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Mam kilka różnych pytań odnośnie Cyberpunka 2077:
    1. Czy będzie w grze trofeum „You’re Breathtaking”? Powstała specjalna petycja, przy czym ona mówi o platynie, a ta jest niestety tylko na platformie PlayStation. Sugerowabymł, żeby to trofeum było dostępne na każdej platformie.
    2. Jaki jest limit kolekcjonerek na poszczególne rynki? Mniej więcej ile otrzymało USA, a ile Polska i czy też będą numerowane?
    3. Czy w grze będą tylko nielicencjonowane samochody, czy może niektóre koncerny użyczyły (lub chciały użyczyć) swoich konceptów, by pojawiały się one w grze. Myślę, że niektóre koncepty ostatnich lat odnalazłaby się w 2077r.
    4. Ile będzie samochodów (rząd wielkości – 100, 200, 300?), czy będzie tuning i czy część z nich (myślę o tym z dwiema osiami z przodu, którego już zaprezentowaliście) będzie posiadał napęd na tył, by można było nim driftować? 😉
    5. Już wiadomo, że nie będzie latających samochodów, a czy będą unoszące się nad ziemią 20-30 cm? Takie rozwiązanie wprowadzono w Burnout Paradise, gdzie możemy unosić się w podobiźnie DeLoreana z Powrotu do Przyszłości.
    6. Jeszcze o samochodach (taka pasja – nie nie poradzę): będzie przewaga elektryków czy spalinowych i czy spalinowe będą posiadały silniki z pomrukiem V6/V8 i będą pluły ogniem z tłumików?
    7. Czy w grze będą zwierzęta (psy, koty i dzikie zwierzęta typu sarny, niedźwiedzie) oraz dzieci – wiem, że z tym zawsze jest problem.
    8. Czy będzie cykl dnia i nocy, bo gdzieś mi mignęła informacja, że zrezygnowano z dnia i pytanie czy to jest fake?

franek
    Uczestnik

Witam,

Czy obecna promocja cenowa Cyberpunka na amerykańskim Amazonie to Państwa promocja, czy może Amazon robi to kosztem własnej marży?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam,

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Mam kilka różnych pytań odnośnie Cyberpunka 2077:
    1. Czy będzie w grze trofeum „You’re Breathtaking”? Powstała specjalna petycja, przy czym ona mówi o platynie, a ta jest niestety tylko na platformie PlayStation. Sugerowabymł, żeby to trofeum było dostępne na każdej platformie.
    2. Jaki jest limit kolekcjonerek na poszczególne rynki? Mniej więcej ile otrzymało USA, a ile Polska i czy też będą numerowane?
    3. Czy w grze będą tylko nielicencjonowane samochody, czy może niektóre koncerny użyczyły (lub chciały użyczyć) swoich konceptów, by pojawiały się one w grze. Myślę, że niektóre koncepty ostatnich lat odnalazłaby się w 2077r.
    4. Ile będzie samochodów (rząd wielkości – 100, 200, 300?), czy będzie tuning i czy część z nich (myślę o tym z dwiema osiami z przodu, którego już zaprezentowaliście) będzie posiadał napęd na tył, by można było nim driftować? 😉
    5. Już wiadomo, że nie będzie latających samochodów, a czy będą unoszące się nad ziemią 20-30 cm? Takie rozwiązanie wprowadzono w Burnout Paradise, gdzie możemy unosić się w podobiźnie DeLoreana z Powrotu do Przyszłości.
    6. Jeszcze o samochodach (taka pasja – nie nie poradzę): będzie przewaga elektryków czy spalinowych i czy spalinowe będą posiadały silniki z pomrukiem V6/V8 i będą pluły ogniem z tłumików?
    7. Czy w grze będą zwierzęta (psy, koty i dzikie zwierzęta typu sarny, niedźwiedzie) oraz dzieci – wiem, że z tym zawsze jest problem.
    8. Czy będzie cykl dnia i nocy, bo gdzieś mi mignęła informacja, że zrezygnowano z dnia i pytanie czy to jest fake?

Dzień dobry,

Zawsze uważnie śledzimy głosy fanów naszych produkcji i wiemy również o petycji w sprawie trofeum 🙂 Czas pokaże!

Co do edycji kolekcjonerskiej to uważamy, że jej ilość powinna być limitowana. Nie ujawniamy jednak ilości egzemplarzy jaką oferujemy. Nie będzie ona też numerowana.

Jeżeli chodzi o samochody – na razie nie zdradzamy szczegółów.

Już w pierwszym trailerze pojawił się kot 😉 Cykl dnia i nocy również jest w grze.

Pozdrawiam

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Witam,

Czy obecna promocja cenowa Cyberpunka na amerykańskim Amazonie to Państwa promocja, czy może Amazon robi to kosztem własnej marży?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam,

Dzień dobry,
    Jest to inicjatywa właściciela sklepu niezależna od nas.

Pozdrawiam

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Dziękuję za odpowiedzi 🙂
    W ostatnich dniach miała premierę gra Wizards Unite, bliźniaczo podobna do Pokemon Go (to samo studio deweloperskie) – bazuje na wielu podobnych mechanizmach, tylko w uniwersum Harry’ego Pottera. Jest zbieranie itemów, walka z potworami i postaciami, a nawet ważenie eliksirów. Pomyślałem, że ciekawie mógłby wyglądać taki Wiedźmin, razem z grupowymi walkami z wielkimi potworami gdzieś w plenerze 🙂 Może rozważycie.

testor
    Uczestnik

Fajne pytania.

Co do ostatniego – Jak przejrzysz moje stare posty z tego forum 2013/2014 to pisałem o rozwiązaniu, które potem pojawiło się właśnie w pokemon go (w końcu 2015 roku). Wtedy nikt nie myslał, jak bardzo Cyberpunk jest „w dupie” z harmonogramem. A mogli być pierwsi, bo pokemon wyszedł dwa lata po moim poście.

W dodatku sugerowałem monetyzację np. waypointów appki – Tak, żeby prawdziwe firmy mogły kupować lokalizacje waypointu. Np jedziesz autobusem z roboty, appka informuje cię, że do zebrania jest unikatowy item 200m od ciebie – A to jest dokładnie w Media Makrtcie przy grach komputerowych – Media zapłaciło za taką lokalizacje, klient może by coś kupił – Biznes is biznes, a cyberpunkowy zmaczek na dokłądkę. Nie posłuchali, a chętnie pogadałbym o tym z nimi.

ZT
    Uczestnik

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie pre-orderów Cyberpunka. W jaki sposób będą one księgowane w bilansie w raportach kwartalnych spółki do czasu premiery gry?

Pozdrawiam

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie pre-orderów Cyberpunka. W jaki sposób będą one księgowane w bilansie w raportach kwartalnych spółki do czasu premiery gry?

Pozdrawiam

Dzień dobry,
    W przypadku preorderów sytuacja wygląda następująco:

Sprzedaż pudełkowa

Do momentu raportowania okresu premierowego nie będziemy mieć widocznych żadnych opłat licencyjnych za sprzedaż pudełkową.

Pierwsze raporty o opłatach licencyjnych od fizycznych dystrybutorów (oraz ze sklepów konsolowych) powinny zostać nam przekazane w kwartale wydania i powinny obejmować rzeczywistą sprzedaż przez nich osiągniętą.

Przed premierą dowolnej gry, każdy sprzedawca wersji pudełkowej może samodzielnie rozpocząć przedsprzedaż na własne ryzyko i nie jest zobowiązany do dzielenia się takimi przychodami z przyszłym dostawcą pudeł.

Dystrybucja cyfrowa

Patrząc na platformy dystrybucji cyfrowej, tylko Steam i GOG wypłacają tantiemy za zamówienia preorderów przed momentem wydania gry. Sklepy na platformach konsolowych nie wypłacają tantiemów do momentu wydania gry.

Preordery ze Steam:

W takim przypadku mamy / będziemy mieć następujący obrót wydarzeń:
    1. Steam generuje preordery w czerwcu.
    2. Steam wysyła nam raport opłat licencyjnych jeden miesiąc po zakończeniu miesiąca objętego raportem – czyli koniec lipca / sierpień – który będzie dostępny jeszcze przed przygotowaniem sprawozdania finansowego za I półrocze.
    3. Steam przekazuje nam tantiemy za preordery z czerwca – koniec lipca / sierpień – czyli po dacie bilansowej dla I półrocza.
    4. Wydajemy grę w II kwartale 2020 r.

W raporcie za I półrocze 2019 nasz bilans powinien zawierać raport opłat licencyjnych Steam:
    – Należności handlowe – uwzględnimy raport dotyczący opłat licencyjnych za czerwiec 2019 r. ponieważ odnosi się on do okresu sprawozdawczego, jednak na koniec czerwca nadal będziemy czekać na zrealizowanie tych opłat.

– Zobowiązania krótkoterminowe – prawdopodobnie w pozycji Pozostałe zobowiązania, jednak rozważamy również opcję Rozliczeń międzyokresowych przychodów. Decyzja nie została jeszcze finalnie podjęta.

W III kwartale 2019 r. raport z naszego bilansu powinien zawierać płatność otrzymaną od Steam:
    – Opłacone Należności handlowe za I połowę roku powinny zostać zamienione na gotówkę i lokaty.
    – Opłata ze Steam stworzy nasze Zobowiązania krótkoterminowe wobec Steam (tym razem Pozostałe zobowiązania), które będą otwarte do momentu wydania Cyberpunka.

Po wydaniu Cyberpunk
    – wypełnimy nasze Pozostałe zobowiązania wobec Steam i będziemy uprawnieni do rozliczania zaliczek ze Steam do naszych przychodów.

Pozdrawiam

ZT
    Uczestnik

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Pozdrawiam

Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.