Lista pytań do zarządu

• Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

1. Czy Red Engine, na którym powstaje Cyberpunk 2077 jest zupełnie nowym silnikiem, czy może rozwinięciem tego, na którym działa Wiedźmin 3 i (czysto teoretycznie) istnieje możliwość wykorzystania części nowej wersji silnika w Wiedźminie 3?

Od 2008 r. studio CD PROJEKT RED prowadzi stałe prace nad własnym silnikiem o nazwie REDengine, który ma umożliwiać produkcję najlepszych, rozbudowanych gier z gatunku RPG na komputery PC i bieżące generacje konsol. Jego kolejne iteracje wzbogacały go m.in. o możliwość budowania nieliniowych historii, sprawne zarządzanie rozszerzeniami czy optymalizowały jego pracę. Aktualnie studio pracuje na czwartej wersji REDengine.

2. Pytanie czysto teoretyczne: czy kod Wiedźmina 3 jest definitywnie zamknięty, czy w razie wykrycia ważnego błędu byłaby szansa na pewne zmiany w kodzie gry i modyfikację dowolnego fragmentu gry?

Jako twórcy Wiedźmina, jesteśmy w stanie tworzyć zmiany i mamy techniczną możliwość wypuszczenia aktualizacji do gry. Jeszcze w listopadzie 2018 r. udostępniliśmy graczom nową aktualizację na PC, która wprowadzała język chiński.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

kociewzlocie
    Uczestnik

Dzień dobry,
    Piszę do Państwa w sprawie uzyskania kontaktu.

23.01, 31.01. i 07.02.2019r. wysyłałam do Państwa maile na adres „recepcja@cdprojekt.com” i do dzisiaj nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
    Dlatego zwracam się do Państwa w tej sprawie na forum ponieważ nie wiem jak złapać z Państwem kontakt.
    Czy adres na który pisałam jest nadal aktualny? Czy to może moje maile nie dochodziły?

Próbowałam się z Państwem skontaktować w celu zdobycia maila i nawiązania rozmowy z działem finansowym/controllingu.

Tak jak pisałam w mailach jestem studentem ostatniego roku Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie i piszę pracę magisterską o temacie „Ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstwa nowych technologii na podstawie CD PROJEKT S.A. za lata 2014-2017”, gdzie przeprowadzam analizę finansową Państwa przedsiębiorstwa.

Materiały które Państwo zapewniają są niesamowicie pomocne przy pisaniu ale jak teraz weszłam w fazę obliczania wskaźników finansowych pojawiły się pytania na ten temat i miałam nadzieję zadać je Państwu, sąd moja prośba o mail do działu finansowego/controllingu. Chciałam zadać kilka podstawowych pytań jak np. które wskaźniki są dla was ważne itp.

Mam nadzieję że ten wpis otrzyma odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Agnieszka K.

Ps. dla uwiarygodnienia mojej wersji mogę Państwu przesłać moją pracę magisterską (gotowa jest tylko w 80% ale to zawsze coś) by zapewnić Państwa że moje pytania są tylko i wyłącznie na użytek prywatny.

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

Niestety nie widzimy Pani maili u nas na skrzynce. Prosimy o ponowne przesłanie wiadomości bezpośrednio na adres mailowy relacji inwestorskich – ir@cdprojekt.com

Pozdrawiam
    Donata Popławska

vv
    Uczestnik

Dzień dobry,

Czy będziecie Państwo wystawiać się w tym roku na E3?

Pozdrawiam
    Michal

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Czy będziecie Państwo wystawiać się w tym roku na E3?

Dzień dobry,
    Będziemy na tegorocznych targach E3.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

vv
    Uczestnik

Dziękuję za potwierdzenie.

W takim razie czy będziecie Państwo prezentować coś oprócz CP?

Pozdrawiam

erickdaan
    Uczestnik

Dzień dobry,

Spokko od kilku miesięcy prowadzi już rekrutację oraz prace nad zapowiedzianym projektem. Bardzo proszę o odniesienie się do poniższych pytań.

1. Czy jest już skompletowany zespół, pozwalający na ukończenie projektu?

2. Czy można się spodziewać nowych informacji na temat zapowiedzianego projektu w tym roku?

3. Z zapowiedzi projektu wiadomo, że jest on na urządzenia mobilne, w związku z tym, czy obszarem zainteresowań Spokko są też konsole przenośne typu Nintendo Switch?

4. Czy aktualna strategia rozwoju Spokko zakłada zwiększenie zespołu twórczego, pozwalające na prace nad wieloma projektami jednocześnie?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź,
    Zbyszek

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

Spokko realizuje nieogłoszony jeszcze przez nas projekt na urządzenia mobilne. Obecnie nie chcemy komentować jego szczegółów, ani potencjalnych terminów.

Na ten moment zespół składa się z kilkunastu osób i cały czas prowadzone są rekrutacje na nowe stanowiska.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

rafalddd
    Uczestnik

Witam,
    Czy mając na uwadze że:
    – mamy końcówkę pierwszego kwartału 2019 roku
    – zgodnie z informacjami od kierownictwa CDPR, główne siły deweloperskie są skoncentrowane na grze Cyberpunk 2077
    – na dzień dzisiejszy nie znamy daty premiery gry Cyberpunk 2077
    – od momentu poznania daty premiery Cyberpunka do faktycznej premiery gry upłynie jeszcze „jakiś czas”
    – tuż po premierze Cyberpunka siły deweloperskie będą zapewne skoncentrowane na bieżącym wsparciu dla Cyberpunka, ewentualnym tworzeniu patchy do gry itp…
    – generalnie wiemy ile z grubsza czasu zajmuje stworzenie wybitnej gry AAA od początku do końca

… to zgodnie z Państwa aktualną strategią na lata 2016-2021, czy termin premiery „kolejnej gry AAA” do roku 2021 jest nadal aktualny ?

Strategia

Jeśli tak, to prosiłbym o odpowiedź na dodatkowe pytania (jeśli to nie jest tajemnica firmy) :
    1. Czy trwają już prace nad „kolejną grą AAA” ?
    2. Czy i jakie kroki zamierza podjąć Państwa firma, aby osiągnąć premierę „kolejnej gry AAA” do 2021 roku ? (biorąc pod uwagę, że od obecnego momentu do końca 2021 pozostało trochę ponad 2,5 roku)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Rafał

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian.

Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

testor
    Uczestnik

Witam,

chciałbym uzyskać odpowiedzi na kilka pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami:

1. Jak układa się Państwu współpraca z firmą GAEA? Jak jesteście zadowoleni z pracy wykonanej przez chińskiego partnera oraz monetyzacji na rynku chińskim.
    2. Czy w kosztach przypisanych rozwojowi GWINTA są/będą także ujęte koszty rozwoju infrastruktury sieciowej czy też za finansowanie warstwy online odpowiada GOG/GOG Galaxy? Jak to wygląda od strony finansowej.
    3. Czy możemy spodziewać się Companion App do Cyberpunka 2077?
    4. Czy przesunięcie daty publikacji wyników było związane z rozliczeniami dofinansowań UE? Czy wykorzystacie Państwo przyznane dofinansowania w narzuconym terminie? Czy zostały może złożone jakiekolwiek dokumenty dotyczące przesunięcia terminu realizacji dofinansowania?
    5. Czy w ostatnich 3 okresach obrachunkowych występowaliście Państwo do US/MF o indywidualne interpretacje podatkowe?
    6. Jeśli tak to czy na datę przesunięcia raportu miał wpływ jakaś z powyższych decyzji, a co za tym idzie korekta raportu?
    7. Jak wiemy w Chinach najpopularniejszy dostęp do rozrywki jest na urządzeniach mobilnych. Czy Państwa partner planuje wersję mobilną na tamten rynek?
    8. Jak wiemy jesteście Państwo związani umową marketingową dot. CP2077 z Microsoftem – Czy można wiedzieć w jakim obszarze? Chodzi mi o to jakie pole manewru będzie miała konkurencja (Sony) w momencie gdy Microsoft opóźni premierę X-Boxa, a Państwa produkt będzie już na rynku.
    9. Czy podobne rozmowy wyłączności marketingowej są prowadzone w sprawie kolejnego, niezapowiedzianego tytułu AAA? Czy któryś z głównych graczy (MS,Sony) podejmował ten temat?
    10. Czy w związku z brakiem (póki co) wersji mobilnej GWINT-a planują państwo przygotować oficjalny samouczek dla „niedzielnych” graczy, którzy chcieli by streamować grę z konsoli Sony/MS na urządzenie mobilne?
    11. Czy możecie Państwo na stronach IR w kalendarium lub na forum umieszczać także daty imprez branżowych na których będziecie? (E3/Gamescom, etc.)
    12. Skąd pomysł aby zmieniać audytora? Dlaczego poprzednia firma przestała z wami współpracować? Czy nastąpiło pogorszenie jakości obsługi? (w mojej opinii Wasz były audytor bardzo dobrze spełniał swoje obowiązki)
    13. Czy w tym roku zostaną ujawnione jakiekolwiek informacje odnośnie niezapowiedzianego projektu AAA?
    14. Czy macie już Państwo jakiś ramowy plan pod kątem kolejnej strategii na lata 2021-…
    15. Jakie działania w najbliższym czasie (oprócz zapowiedzianego dodatku do GWINT-a) planujecie Państwo pod kątem rozpopularyzowania GWINT-a? Czy możemy się spodziewać większej ilości wydarzeń, dobrych związanych z GWINT-em informacji w Q2 2019?
    16. Jak liczny zespół pracuje nad niezapowiedzianą produkcją AAA?
    17. Czy po ruchu Microsoftu pod kątem marketingu CP2077 mieliście Państwo zapytania o wyłączność na inne Wasze franczyzy, nawet te nie ujawnione?
    18. Czy konsola Nintendo Switch jest w Waszym polu zainteresowania?
    19. W związku z premierą kolejnego projektu AAA, którą obiecujecie Państwo do 2021 roku, oraz przedłużającymi się pracami nad CP2077 nie obawiacie się państwo kanibalizacji i zmniejszenia siły rażenia dwóch wydanych bardzo blisko siebie bardzo oczekiwanych i bardzo podobnych produktów?
    20. Jak liczny zespół pracuje obecnie nad rozwojem GWINT-a? Czy jest to mniej osób niż w momencie pracy nad Homecomming?
    21. Co dzieje się w sprawie roszczenia Andrzeja Sapkowskiego? Na jakim etapie jest ta sprawa?
    22. Nie ma również o Państwa żadnych komunikatów w sprawie odszkodowania od SP. Co obecnie dzieje się w tej kwestii?
    23. Czy rozważają Państwo wypłatę dywidendy po dobrym przyjęciu CP2077?
    24. Czy w związku z nadchodzącymi dużymi wydarzeniami dla spółki planują państwo ponownie pozyskać animatora rynku na GPW?
    25. Czy firma Netflix w jakimkolwiek stopniu korzysta/korzystała z Waszych usług pod kątem produkcji serialu? Czy od momentu rozpoczęcia zdjęć nawiązywali z Państwem jakieś relacje biznesowe?
    26. Czy CP2077 zostanie wydany w tym samym czasie na wszystkie nowoczesne platformy?
    27. Hipotetycznie – Jeśli CP2077 zostałby wydany w momencie gdy na rynku będą już konsole nowej generacji, ale tylko jednego głównego gracza – Sony – To wersja next-genowa zostanie wypuszczona czy też jej wydanie zostanie wstrzymane do czas aż MS (z którym macie umowę) się dozbroi? Chodzi mi o zasadę równowagi/uczciwości względem producentów sprzętu. Jestem ciekaw opinii.

Czkam na odpowiedzi.
    Dziękuję.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Hej, właśnie obejrzałem konferencję googla na GDC i jestem pod sporym wrażeniem Stadii. Stąd pytanie: rozmawiacie już o wykorzystaniu RED Engine na platformie Stadia? A może o udostępnieniu silnika na tej platformie? Kiedyś były plany komercjalizacji RED Engine, może warto wrócić do tematu z technologią googla?
    Pozdrawiam,
    Sinuhe

Ps. Semper fidelis! 😉

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

poniżej nasze odpowiedzi na przesłane przez Pana pytania.

1.Jak układa się Państwu współpraca z firmą GAEA? Jak jesteście zadowoleni z pracy wykonanej przez chińskiego partnera oraz monetyzacji na rynku chińskim.

Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy, dużo się uczymy, to dla nas nowy rynek.

2. Czy w kosztach przypisanych rozwojowi GWINTA są/będą także ujęte koszty rozwoju infrastruktury sieciowej czy też za finansowanie warstwy online odpowiada GOG/GOG Galaxy? Jak to wygląda od strony finansowej.

Co do zasady wszystkie przychody i koszty, które mogą zostać racjonalnie przypisane do projektu GWINT (i związanej z nim produkcji Wojna Krwi) bez względu na podmiot, który je wygenerował/poniósł rozliczane są w tej samej, uzgodnionej proporcji przez podmioty uczestniczące w konsorcjum: CD PROJEKT S.A. i GOG sp. z o.o. Zasada ta dotyczy również kosztów związanych z warstwą sieciową i utrzymaniem gry.

3. Czy możemy spodziewać się Companion App do Cyberpunka 2077?

W tej chwili nie komentujemy Cyberpunka 2077 ponadto co jest już publiczne.

4. Czy przesunięcie daty publikacji wyników było związane z rozliczeniami dofinansowań UE? Czy wykorzystacie Państwo przyznane dofinansowania w narzuconym terminie? Czy zostały może złożone jakiekolwiek dokumenty dotyczące przesunięcia terminu realizacji dofinansowania?

Zgodnie z informacją zawartą w RB 2/2019 zmiana daty publikacji sprawozdań podyktowana była zamiarem uwzględnienia w prezentowanych wynikach wniosków z dodatkowego audytu przeprowadzonego na zlecenie Spółki, obejmującego kwestie związane z istniejącym w ramach Grupy Kapitałowej konsorcjum odpowiedzialnym za projekty GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, w tym kwestii rozliczeń związanych z ukończeniem prac i premierą tych tytułów oraz zastosowaniem ulgi badawczo-rozwojowej.

Spółka nie wnioskowała o przesunięcie terminu realizacji dofinansowania unijnego z programu GameINN. Nie jest ono powiązane z ulgą B+R.

5. Czy w ostatnich 3 okresach obrachunkowych występowaliście Państwo do US/MF o indywidualne interpretacje podatkowe?

Tak. Staramy się dochować należytej staranności we wszystkich obszarach działalności, dlatego w dyskusyjnych kwestiach zwracamy się do organów skarbowych z prośbą o udzielenie interpretacji.

6. Jeśli tak to czy na datę przesunięcia raportu miał wpływ jakaś z powyższych decyzji, a co za tym idzie korekta raportu?

Vide odpowiedź w pkt 4.

7. Jak wiemy w Chinach najpopularniejszy dostęp do rozrywki jest na urządzeniach mobilnych. Czy Państwa partner planuje wersję mobilną na tamten rynek?

Staramy się analizować wszystkie dostępne kierunki dalszego rozwoju GWINTA biorąc pod uwagę nie tylko chiński, ale cały światowy rynek. Na chwilę obecną GWINT dostępny jest na komputery PC oraz konsole Xbox One i PS4.

8. Jak wiemy jesteście Państwo związani umową marketingową dot. CP2077 z Microsoftem – Czy można wiedzieć w jakim obszarze? Chodzi mi o to jakie pole manewru będzie miała konkurencja (Sony) w momencie gdy Microsoft opóźni premierę X-Boxa, a Państwa produkt będzie już na rynku.

Spółka nigdy nie informowała o umowie marketingowej na Cyberpunk 2077 z żadną z powyższych firm.

9. Czy podobne rozmowy wyłączności marketingowej są prowadzone w sprawie kolejnego, niezapowiedzianego tytułu AAA? Czy któryś z głównych graczy (MS,Sony) podejmował ten temat?

Jak wyżej.

10. Czy w związku z brakiem (póki co) wersji mobilnej GWINT-a planują państwo przygotować oficjalny samouczek dla „niedzielnych” graczy, którzy chcieli by streamować grę z konsoli Sony/MS na urządzenie mobilne?

Na tę chwilę nie mamy takich planów.

11. Czy możecie Państwo na stronach IR w kalendarium lub na forum umieszczać także daty imprez branżowych na których będziecie? (E3/Gamescom, etc.)

Systematycznie dodajemy wydarzenia branżowe do kalendarium IR pod warunkiem, że samo wydarzenie jest rzeczywiście w naszych kalendarzach i obecność naszych przedstawicieli IR jest potwierdzona.

12. Skąd pomysł aby zmieniać audytora? Dlaczego poprzednia firma przestała z wami współpracować? Czy nastąpiło pogorszenie jakości obsługi? (w mojej opinii Wasz były audytor bardzo dobrze spełniał swoje obowiązki)

Cieszymy się z Pana opinii. Wybór audytora na kolejny dwuletni okres dokonany został na bazie szeregu kryteriów – w tym kryterium ekonomicznego choć nie była to jedyna z analizowanych przesłanek.

13. Czy w tym roku zostaną ujawnione jakiekolwiek informacje odnośnie niezapowiedzianego projektu AAA?

W tej chwili skupiamy się całkowicie na kampanii Cyberpunk 2077.

14. Czy macie już Państwo jakiś ramowy plan pod kątem kolejnej strategii na lata 2021-…

Mamy wiele pomysłów, ale jeszcze za wcześnie, aby mówić o kolejnej strategii i odsłaniać wszystkie karty.

15. Jakie działania w najbliższym czasie (oprócz zapowiedzianego dodatku do GWINT-a) planujecie Państwo pod kątem rozpopularyzowania GWINT-a? Czy możemy się spodziewać większej ilości wydarzeń, dobrych związanych z GWINT-em informacji w Q2 2019?

Mamy szczegółowy plan działań dotyczących rozwoju GWINTa w nadchodzącym okresie. Będziemy je sukcesywnie ujawniać w ramach komunikacji z graczami i inwestorami. Na pewno chcemy skupić się na dodawaniu do gry nowej zawartości.

16. Jak liczny zespół pracuje nad niezapowiedzianą produkcją AAA?

Nie komentujemy niezapowiedzianych produkcji.

17. Czy po ruchu Microsoftu pod kątem marketingu CP2077 mieliście Państwo zapytania o wyłączność na inne Wasze franczyzy, nawet te nie ujawnione?

Nigdy nie rozważaliśmy płatnej wyłączności.

18. Czy konsola Nintendo Switch jest w Waszym polu zainteresowania?

Oczywiście – ja kupiłam na premierze 🙂 Obserwujemy z dużą ciekawością Switcha.

19. W związku z premierą kolejnego projektu AAA, którą obiecujecie Państwo do 2021 roku, oraz przedłużającymi się pracami nad CP2077 nie obawiacie się państwo kanibalizacji i zmniejszenia siły rażenia dwóch wydanych bardzo blisko siebie bardzo oczekiwanych i bardzo podobnych produktów?

Strategia na lata 2016-2021 zawiera nasze plany, a nie obietnice. Plany dotyczące wydania drugiego projektu AAA do końca 2021 nie uległy zmianie. Od koncepcji kanibalizacji rynkowej bliższa jest nam koncepcja synergii.

20. Jak liczny zespół pracuje obecnie nad rozwojem GWINT-a? Czy jest to mniej osób niż w momencie pracy nad Homecomming?

Nad Gwintem pracuje obecnie nieco mniejszy, ale wciąż liczny, bo około 100-osobowy zespół. Przeszliśmy z trybu tworzenia gry do trybu utrzymania, serwisowania i dalszego rozwoju gry.

21. Co dzieje się w sprawie roszczenia Andrzeja Sapkowskiego? Na jakim etapie jest ta sprawa?

Zgodnie z naszym komunikatem: wolą Spółki jest utrzymywanie dobrych relacji z autorem dzieł, które stały się inspiracją dla twórczości zespołu Studia CD PROJEKT RED. W związku z tym, Zarząd Spółki dołoży szczególnych starań w celu polubownego rozwiązania sprawy, jednakże rozwiązanie takie winno szanować wcześniej uzgodnione intencje stron i zawarte umowy.

22. Nie ma również o Państwa żadnych komunikatów w sprawie odszkodowania od SP. Co obecnie dzieje się w tej kwestii?

Spółka raportem bieżącym 22/2018 informowała o wydanym 21 grudnia 2018 roku rozstrzygnięciu, w którym Sąd Apelacyjny zmienił wyrok sądu pierwszej instancji i oddalił powództwo Spółki w całości.

Zarząd Spółki podejmie decyzje co do ewentualnego złożenia skargi kasacyjnej od wydanego rozstrzygnięcia po pełnej analizie pisemnego uzasadnienia wyroku i rekomendacji doradców prawnych. Termin złożenia skargi upływa 19 kwietnia 2019 r.

23. Czy rozważają Państwo wypłatę dywidendy po dobrym przyjęciu CP2077?

Jak już komentowaliśmy – nie mamy stałej polityki dywidendowej i ewentualna rekomendacja wypłata dywidendy jest każdorazowo poprzedzana wnikliwą analizą stanu środków pieniężnych, bieżących i przyszłych potrzeb i planów spółki oraz jej otoczenia rynkowego.

24. Czy w związku z nadchodzącymi dużymi wydarzeniami dla spółki planują państwo ponownie pozyskać animatora rynku na GPW?

W tej chwili nie mamy takich planów.

25. Czy firma Netflix w jakimkolwiek stopniu korzysta/korzystała z Waszych usług pod kątem produkcji serialu? Czy od momentu rozpoczęcia zdjęć nawiązywali z Państwem jakieś relacje biznesowe?

Realizowana przez Netflix produkcja serialu jest niezależna od nas.

26. Czy CP2077 zostanie wydany w tym samym czasie na wszystkie nowoczesne platformy?

Potwierdzaliśmy premierę Cyberpunk 2077 na PC, Xbox One i PS4.

27. Hipotetycznie – Jeśli CP2077 zostałby wydany w momencie gdy na rynku będą już konsole nowej generacji, ale tylko jednego głównego gracza – Sony – To wersja next-genowa zostanie wypuszczona czy też jej wydanie zostanie wstrzymane do czas aż MS (z którym macie umowę) się dozbroi? Chodzi mi o zasadę równowagi/uczciwości względem producentów sprzętu. Jestem ciekaw opinii.

Odsyłamy do odpowiedzi na pytanie nr 8 i 26. Nie komentujemy hipotez.

pozdrawiam,
    Karolina

testor
    Uczestnik

Dzień dobry,

dziękuję za szybkie udzielenie odpowiedzi.

Chciałbym aby doprecyzowała Pani jednak odpowiedź na następujące pytania:

2. Czy może Pani przedstawić jakoś szerzej dalsze plany rozwoju GOG Galaxy? Po dosyć hucznym wejściu submarki Galaxy ostatnio GOG Galaxy jest dosyć słabo rozwijany. Sama aplikacja dostępowa na Windows też wygląda lekko z innej epoki i ma dosyć ograniczoną, rzadko zwiększaną funkcjonalność (wg mnie powinna być czymś bardziej w formie przeglądarki WWW, z możliwością otwierania kart, denerwujący brak zapamiętywania miejsca do którego się doscrollowało po kliknięciu cofnij przy przeglądaniu pozycji na długich listach np. wyprzedażowych, dosyć okrojony czat ze znajomymi, możliwość umawiania się na zabawę multiplayer, etc).

4. Czy w związku z brakiem wyłonionych podwykonawców do realizacji opisanych zadań są one realizowane przez Was? Planowo?

17: „Czy po ruchu Microsoftu pod kątem marketingu CP2077 mieliście Państwo zapytania o wyłączność na inne Wasze franczyzy, nawet te nieujawnione?”

Wszyscy widzieliśmy, że Sony robi do Was „maślane oczy”, jakby wiedzieli, że coś dużego przeszło im koło nosa. Poprawię więc pytanie – Czy po ruchu Microsoftu pod kątem marketingu CP2077 mieliście Państwo zapytania o możliwość korzystania z Waszych franczyz od innych dużych partnerów w tym związanych z rynkiem multimediów? Jeśli tak to z jakich gałęzi rynku pochodziły (bo nazw Pani i tak nie zdradzi). Czy prawa do np. ekranizacji filmowej/serialu w uniwersum Cyberpunka są w Państwa rękach (zakładam oczywiście tantiemy dla Mike’a Pondsmitha)?

Pozwolę sobie też odwrócić to pytanie: Czy zgłosiły się do Was jakieś podmioty dysponujące ciekawymi, znanymi międzynarodowo franczyzami, które chciałyby wykorzystać Wasze doświadczenie przy produkcji gier, zwłaszcza RPG?

19. Pisze Pani: „Od koncepcji kanibalizacji rynkowej bliższa jest nam koncepcja synergii.” – Jak Pani widzi synergię uniwersum A. Sapkowskiego z uniwersum M. Pondsmitha? Idąc tropem Pani wypowiedzi można dojść do konkluzji, jakoby drugim tytułem AAA miałoby być coś związane z Cyberpunkiem 2077. Rozumiem synergię organizacji pracy, wykorzystania zasobów, ale wielokrotnie podkreślaliście Państwo, że w tym momencie jesteście maksymalnie skupieni wyłącznie na uniwersum Cyberpunk-a. Zatem nie mogę doszukać się bliskości w/w franczyz jako takich, a jedynie ich otoczenie stricte techniczne (powiedzmy produkcyjno-marketingowe). Proszę zatem o rozjaśnienie.

22. Rozumiem, że jak tylko zostanie przez zarząd podjęta decyzja wydacie Państwo stosowny komunikat w ESPI?

I trzy pytania ekstra:

A: Jak przedstawia się liczba pracowników CDP po ostatnich przejęciach?
    B: Czy planujecie w najbliższym czasie otwarcie kolejnych biur na świecie?
    C: Czy w najbliższych dwóch kwartałach pojawią się kolejne wersje językowe GOG-a?

PS. Znowu się Pani miga 😉

• Odpowiedź została zmieniona 5 miesiące, 3 tygodnie temu przez  testor.
    • Odpowiedź została zmieniona 5 miesiące, 3 tygodnie temu przez  testor.
    testor
    Uczestnik

Witam,

gratuluję wyników.

Jako, że jak Państwo pamiętacie dosyć dużo sił poświęciłem na zdobycie informacji na temat mobilnego Gwinta (co niekoniecznie Wam się mogło podobać) proszę o informacje która mnie bardzo nurtuje – Czy Gwint mobilny jest wykonywany przez Was samodzielnie czy też jego produkcja jest outsourcowana/korzystacie z doświadczenia np. GAEA?

Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.