Lista pytań do zarządu

• Maciej
    Uczestnik

Na szczęście mamy rozsądny zarząd, którego doświadczenie znacznie przewyższa tutejszych forumowiczów.
    Już przykład Thronebreakera pokazuje, że Cyberpunk na Steam to mus. Aczkolwiek w przyszłości nie należy wykluczać wspomnianego ruchu, ale to już przy kolejnych produkcjach…

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Serio porównujesz Thronebreaker do CP2077? CP był gwoździem konferencji Microsoftu i wszyscy są zgodni że przyćmił inne premiery. Ten tytuł już zna każdy gracz, nawet jeśli nie gra w RPG.

Maciej
    Uczestnik

Niestety jest grupa graczy wygodnisiów, którzy traktują Steama jak platformę gier i za cholerę nie kupią gry w innym sklepem. To jest spory minus.

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

W sprawnie wezwania p. Sapkowskiego myślę, że pomysłodawcą nie jest autor, a jakaś kancelaria, która wywęszyła duży zarobek. Wystarczy że po ewentualnej wygranej 5-10% sumy trafi do kancelarii i już są ustawieni na kilka lat. Nasuwa mi się pytanie: dlaczego dane kancelarii nie zostały opublikowane (a przynajmniej do takiego skanu dotarłem https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2018/10/rb-15-2018-wezwanie.pdf)? Jako współudziałowiec (mikro, ale jest 🙂 ) chciałbym wiedzieć kto pozywa i mój mikro kawałek firmy.

Mam nadzieję, że nic z tego nie będzie. Autor nie chciał zaryzykować i sprzedał wszystko od razu. Panowie Prezesi zaryzykowali kupując wówczas mało znaną markę. Czy w momencie niewypalenia Wiedźmina 1 autor pomógłby CD Projektowi? Nie sądzę. Co więcej: nic nie stało na przeszkodzie, by za pieniądze ze sprzedaży marki kupić później akcje CD Projektu i w ten sposób czerpać korzyści z marki sprzedając jest za jakiś czas z zyskiem Firma wypłaciła również dywidendę po bardzo “tłustym” roku, co oznacza że każdy mógł w jakimś stopniu mieć udział w zebraniu zysków firmy.

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Również chętnie bym zobaczył CP2077 tylko w pudełkach i na GOG. Odwrót od Steama jest trendem. CP2077 wydaje się na tyle silnym produktem, że nikt nie zrezygnuje z kupna gry, „bo nie ma wersji Steam”. CDRED nie wydaje gier co roku i moim zdaniem długo podobna szansa pozyskania sporej liczby graczy i większego upowszechnienia platformy GOG może się nie zdarzyć. Liczę, że w miarę czasu Redzi zmienią decyzję. Jak zmieniać rynek gier, to na całego

A czy w strategii grupy nie ma czegoś o stawianiu gracza na pierwszym miejscu? Moim zdaniem utrudnianie dostępu do produktu “bo mamy swój sklep z grami” jest nie fair i może zaszkodzić PRowo. Zresztą bądźmy spokojni – CD projekt od lat pokazuje, że ich PRowców nie trzeba uczyć pracy 🙂

boskee
    Uczestnik

Czy spółka zamierza kontynuować niszczenie swojej największej wartości – dobrej reputacji – poprzez publikację bezmyslnych tresci w serwisach spolecznosciowych? Fora growe i Twitter komentuja dzis kolejny insensitive tweet opublikowany przez GOG. Przy okazji obrywa Red (poprzez asocjacje) i Cyberpunk 2077.

• Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 6 miesięcy temu przez boskee.
    • Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 5 miesięcy temu przez boskee.
    greenthumb
    Uczestnik

Witam,
    myślę, że warto by się zastanowić nad kodem rabatowym na Thronbreakera dla posiadaczy Wiedźminów.
    Może to rozrusza sprzedaż jeszcze przed promocjami na koniec roku, gdzie jak wiadomo jest spora konkurencja i wysokie przeceny.

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Witam,
    myślę, że warto by się zastanowić nad kodem rabatowym na Thronbreakera dla posiadaczy Wiedźminów.
    Może to rozrusza sprzedaż jeszcze przed promocjami na koniec roku, gdzie jak wiadomo jest spora konkurencja i wysokie przeceny.

Teraz takie działanie tylko rozjuszyłoby graczy, którzy już nabyli grę, chyba że by otrzymali jakąś rekompensatę. W zeszłym roku NFS Payback mocno potaniał po miesiącu od premiery – powiedzieć, że preorderowcy się zdenerwowali to nie powiedzieć nic.

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Co sądzicie Państwo o polityce Rockstara polegającej na wydawaniu wersji PC po dłuższym czasie względem konsol(GTA V, prawdopodobnie RDR2)?

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Co sądzicie Państwo o polityce Rockstara polegającej na wydawaniu wersji PC po dłuższym czasie względem konsol(GTA V, prawdopodobnie RDR2)?

Dzień dobry,
    Zgodnie z naszą polityką nie komentujemy strategii innych spółek.
    Natomiast Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował jednocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

To było jeszcze inaczej:
    Rok 2013 – stara generacja konsol (gra dostawała aktualizacje online chyba do 2015 roku)
    Rok 2014 – nowa generacja konsol
    Rok 2015 – PC
    Niektórzy kupili grę trzy razy 😀

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Mam nadzieję, że CP będzie miał mnóstwo Easter eggów związanych z historią. W 2077 przypada m.in. setka rocznica śmierci Elvisa Presleya 🙂

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Wybaczcie za trzeci post z rzędu 🙂

1. Czy Red Engine, na którym powstaje Cyberpunk 2077 jest zupełnie nowym silnikiem, czy może rozwinięciem tego, na którym działa Wiedźmin 3 i (czysto teoretycznie) istnieje możliwość wykorzystania części nowej wersji silnika w Wiedźminie 3?
    2. Pytanie czysto teoretyczne: czy kod Wiedźmina 3 jest definitywnie zamknięty, czy w razie wykrycia ważnego błędu byłaby szansa na pewne zmiany w kodzie gry i modyfikację dowolnego fragmentu gry?

Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

1. Czy Red Engine, na którym powstaje Cyberpunk 2077 jest zupełnie nowym silnikiem, czy może rozwinięciem tego, na którym działa Wiedźmin 3 i (czysto teoretycznie) istnieje możliwość wykorzystania części nowej wersji silnika w Wiedźminie 3?

Od 2008 r. studio CD PROJEKT RED prowadzi stałe prace nad własnym silnikiem o nazwie REDengine, który ma umożliwiać produkcję najlepszych, rozbudowanych gier z gatunku RPG na komputery PC i bieżące generacje konsol. Jego kolejne iteracje wzbogacały go m.in. o możliwość budowania nieliniowych historii, sprawne zarządzanie rozszerzeniami czy optymalizowały jego pracę. Aktualnie studio pracuje na czwartej wersji REDengine.

2. Pytanie czysto teoretyczne: czy kod Wiedźmina 3 jest definitywnie zamknięty, czy w razie wykrycia ważnego błędu byłaby szansa na pewne zmiany w kodzie gry i modyfikację dowolnego fragmentu gry?

Jako twórcy Wiedźmina, jesteśmy w stanie tworzyć zmiany i mamy techniczną możliwość wypuszczenia aktualizacji do gry. Jeszcze w listopadzie 2018 r. udostępniliśmy graczom nową aktualizację na PC, która wprowadzała język chiński.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

kociewzlocie
    Uczestnik

Dzień dobry,
    Piszę do Państwa w sprawie uzyskania kontaktu.

23.01, 31.01. i 07.02.2019r. wysyłałam do Państwa maile na adres “recepcja@cdprojekt.com” i do dzisiaj nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
    Dlatego zwracam się do Państwa w tej sprawie na forum ponieważ nie wiem jak złapać z Państwem kontakt.
    Czy adres na który pisałam jest nadal aktualny? Czy to może moje maile nie dochodziły?

Próbowałam się z Państwem skontaktować w celu zdobycia maila i nawiązania rozmowy z działem finansowym/controllingu.

Tak jak pisałam w mailach jestem studentem ostatniego roku Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie i piszę pracę magisterską o temacie “Ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstwa nowych technologii na podstawie CD PROJEKT S.A. za lata 2014-2017”, gdzie przeprowadzam analizę finansową Państwa przedsiębiorstwa.

Materiały które Państwo zapewniają są niesamowicie pomocne przy pisaniu ale jak teraz weszłam w fazę obliczania wskaźników finansowych pojawiły się pytania na ten temat i miałam nadzieję zadać je Państwu, sąd moja prośba o mail do działu finansowego/controllingu. Chciałam zadać kilka podstawowych pytań jak np. które wskaźniki są dla was ważne itp.

Mam nadzieję że ten wpis otrzyma odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Agnieszka K.

Ps. dla uwiarygodnienia mojej wersji mogę Państwu przesłać moją pracę magisterską (gotowa jest tylko w 80% ale to zawsze coś) by zapewnić Państwa że moje pytania są tylko i wyłącznie na użytek prywatny.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.