Lista pytań do zarządu

• Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry.
    Czy CD Projekt bierze pod uwagę pokazanie w tym roku gameplay dema graczom ?
    W opiniach prasowych z zamkniętych pokazów dociera mnóstwo entuzjastycznych opinii.
    Jednak zbyt długie wodzenie graczy za nos z pewnością nie przyniesie spółce żadnych korzyści.
    Wydaje się, że ta część społeczności, którą wstrząsnął brak widoku z trzeciej osoby, mogłaby zrewidować swoje poglądy widząc efekty dotychczasowej pracy ?

Dzień dobry,

na targach E3 w Los Angeles po raz pierwszy pokazaliśmy demo przedstawicielom mediów. Pojawiły się już dziesiątki materiałów i relacji, a — zgodnie z naszą wiedzą — kolejne są w przygotowaniu i będą publikowane niebawem. Gracze znają nas z przywiązania do wysokiej jakości naszych tytułów. Gdy tylko będziemy gotowi pokazać fragment Cyberpunka szerokiej publiczności, na pewno to zrobimy — obecnie nie ujawniamy jednak planów dotyczących tego, kiedy to się stanie.

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Świetne reakcje na trailer to jedno, ale to, co się działo podczas zamkniętych pokazów gamepleya, to musiało być istne szaleństwo! Wszyscy wychodzili totalnie zakręceni i zachwyceni. Przeczytałem mnóstwo recenzji i dosłownie każda wyraża podziw dla Waszego dzieła. Reakcje tych, co widzieli demo, chyba najlepiej obrazuje filmik YongYea.

Serdeczne gratulacje dla całego Waszego zespołu!

Bardzo dziękujemy 🙂

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

2 tygodnie temu przyniosłem list skierowany do zarządu z pewnym pomysłem dotyczącym Cyberpunka – trochę zżera mnie ciekawość, czy pomysł się spodobał 🙂

/Przemek Gdański

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

2 tygodnie temu przyniosłem list skierowany do zarządu z pewnym pomysłem dotyczącym Cyberpunka – trochę zżera mnie ciekawość, czy pomysł się spodobał 🙂

/Przemek Gdański

Dzień dobry,

niestety Pana list nie dotarł do naszego działu.
    Poprosimy o ponowne przesłanie na adres ir@cdprojekt.com.

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

/Przemek Gdański

Dzień dobry,

niestety Pana list nie dotarł do naszego działu.
    Poprosimy o ponowne przesłanie na adres ir@cdprojekt.com.

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Wysłałem maila 🙂

kkolejwo
    Uczestnik

Dzień dobry.Witam

Będę wdzięczny za komentarz dotyczący informacji na temat czasu potrzebnego na ukończenie gry Cyberpunk2077.

Dotychczas bowiem, słuszna i obowiązująca (jak rozumiem) polityka informacyjna spółki jasno określała brak komentowania plotek i odnoszenia się do spekulacji na tematy dat premier, czasu/lat potrzebnych na określenie prac czy ich postępu. Projekty jeśli osiągają swoje kamienie milowe – spółka jasno komunikuje co uważam za wystarczające. Tak samo ramy czasowe potrzebne na ukończenie np. projektu Homecoming – wydają się jasne i zgodne z przyjętą normą.

By jednak mieć całkowitą jasność i spójność tych komunikatów (lub ich braku) dało się zauważyć, że pracownicy (każdego szczebla) jak również zarząd zachowują się jednakowo i postepują zgodnie z przyjętymi normami przyjętymi wewnątrz spółki (jakie wskazałem wyżej). Nikt z CD Projektu nie wypowiedział się na temat ukończenia prac nad Cyberpunk2077 – powtarzając, że gra potrzebuje czasu i będzie gotowa, kiedy będzie gotowa. Data premiery również miała być podana wówczas gdy osiągniecie odpowiedni etap prac.

Wyjątkiem powodującym konsternację są wypowiedzi p.M.Pondsmitha, który kilkukrotnie stwierdził w wywiadach, że musimy jeszcze poczekać kilka lat na grę Cyberpunk2077. Dlaczego na tematy postępu prac wypowiada się w ten sposób jedynie on? Jak państwo odniesiecie się do wypowiedzi człowieka, który nie jest pracownikiem firmy. Odonoszę wrażenie, że mimo swojego wkładu w proces koncepcyjny gry, wypowiada się na tematy istotne łamiąc zachowanie polityki i przyjętych norm przez spółkę??

Reasumując, czy należy wypowiedzi p.M.Pondsmitha traktować jako informacje wiążące jeśli chodzi o określenie ram czasowych dot.produkcji Cyberpunk2077?

Pytam jako akcjonariusz – nie jako gracz.

Dzięki.

K.K.

Maciej
    Uczestnik

Osobiście nie oczekiwałem niczego ciekawego, ale mam nadzieję, że Redzi zdają sobie sprawę jak wielu fanów poczuło się oszukanych poniższym twittem ?
    „New system update available: gamescom version 2.18 > System update available > Update: Y/N > Updating, please wait… > System update successful! Welcome to gamescom v. 2.18! Next update scheduled for Tuesday, August 21st.”

Najbardziej fanatyczni fani oglądali stream IGN by w zamian dostać 4 screeny ?
    To trochę niepoważne, a na pewno kompromitujące w zakresie marketingu. Ten twit był kompletnie niepotrzebny.

rafalddd
    Uczestnik

Witam,
    Czy zarząd rozważa rezygnację z usługi Steam na poczet promocji własnej usługi GOG ?
    W szczególności mam na myśli dystrybucję Cyberpunka i innych przyszłych gier AAA.
    Teraz gdy firma CDPR jest rozpoznawalna na całym świecie, a budżet na promocję Cyberpunka będzie rekordowy, to premiera dużej gry wyłącznie na GOG może być dla tej platformy kamieniem milowym w przyroście liczby nowych użytkowników.
    Zdaje się że coraz więcej dużych developerów produkujących gry rezygnuje z usługi Steam, jako globalnego hegemona pobierającego (jeśli się nie mylę) 30% od każdej sprzedanej gry.
    Jeśli CP2077 będzie zgodnie z zapowiedziami grą wybitną, to mogła by być dla GOG’a tym, czym był Counter-Strike dla Steama. Tym bardziej że planujecie w przyszłości rozbudowę gry o elementy sieciowe, przykuwające graczy do danej platformy na dłużej.
    Przydała by się dobra konkurencja na rynku dla Steama, a śledząc Państwa konferencje i wypowiedzi, zakładam że takie są długoterminowe ambicje i cele.

Pozdrawiam,
    Rafał D.

testor
    Uczestnik

Dołączam się do powyższego – Dokładnie o to samo chciałem zapytać, ale kolega mnie uprzedził.

Zwłaszcza w momencie gdy pozycja CDP jest ugruntowana, gog jest rozpoznawalny. Co więcej, nawet Bethesda się pokapowała, żeby nie warto dawać Gabenowi kasy.
    https://pl.ign.com/fallout-76/17340/news/fallout-76-nie-trafi-na-steam

Maciej
    Uczestnik

Nooo dziś daliście radę ! Wreszcie.
    Co do pytania przedmówców, to spółka już bodajże odpowiadała, że nie planuje przy C2077 ograniczać się do GOG.
    I bardzo dobrze, bo nie byłoby to raczej finansowo uzasadnione. Strategia z wyższą ceną gry na platformie Valve sprawdziła się przy W3. Przykład bethesdy fatalny, bo to ma być przede wszystkim usługa on-line.
    Myślę, że jedynie nadspodziewanie dobre wyniki preorders na GOG (uruchomione tam wcześniej) mogłyby wam dać do myślenia.

testor
    Uczestnik

Maciej – Idź gdzieś i sprawdź czy cię tam nie ma. Jak Cię zapytam to odpowiadaj.

Maciej
    Uczestnik

testor, czytaj wypowiedzi spółki, może wtedy nie będziesz zadawał tyle infantylnych pytań na forum.
    Polecam ci forum bankiera, tam takich jak ty jest na pęczki.

testor
    Uczestnik

Prosze o informację czy prawdziwe sa plotki z Chin odnosnie tego, że pracujecie Panstwo nad Gwintem w wersji AR?

Czy to dlatego gra zyskala jakgdyby 3 wymiar, glebie i modele 3D przywodcow? Czy mozemy sie spodziewac efektow 3D w AR badz „wychodzenia” bohaterow z kart w walce z przeciwnikiem?

• Odpowiedź została zmieniona 3 miesiące temu przez  testor.
    Donata Popławska
    CD PROJEKT Moderator

Prosze o informację czy prawdziwe sa plotki z Chin odnosnie tego, że pracujecie Panstwo nad Gwintem w wersji AR?

Czy to dlatego gra zyskala jakgdyby 3 wymiar, glebie i modele 3D przywodcow? Czy mozemy sie spodziewac efektow 3D w AR badz „wychodzenia” bohaterow z kart w walce z przeciwnikiem?

Dzień dobry,
    jak podkreślaliśmy wielokrotnie – nie komentujemy plotek.

Pozdrawiam
    Donata Popławska

testor
    Uczestnik

Gratuluje dużego kroku w obrębie Gwinta.
    Gra mimo perturbacji wygląda bardzo fajnie.

Chciałbym zapytać o kilka rzeczy:

1. Czy planujecie Państwo premierę Gwinta w Chinach w tym samym czasie co w Europie?
    2. Czy cross-platform będzie działa też od razu ze startem gry na konsolach w grudniu? Czy także z graczami z Chin?

3. Jak Państwo skomentują informację z wielu portali Chińskich, które przygotowały strony Waszej gry z gotowymi linkami do pobrania Gwinta na urządzenia iOS i GAEA (jednak linki są jeszcze nie aktywne).

4. Czy Wasz Chiński partner współpracuje z nimi i Wasza produkcja jest w jakiś sposób promowana przez GAEA w Chinach? Bo na to wygląda, np na bardzo popularnej chińskiej stronie http://www.TAPTAP.com GAEA ma jakby oficjalne konto!

https://www.taptap.com/developer/3865

Podstrona Gwinta z odnośnikami do pobrania iOS i Android.
    https://www.taptap.com/app/11835

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Takich stron w chińskim internecie jest znacznie więcej.

5. Czy razem z Thronebreakerem dostaniemy ulepszonego Gwinta wraz z pełną funkcjonalnością, czy też na samego pełnego niebetowego Gwinta będzie trzeba poczekać?

6. Jakie działania marketingowe planujecie Państwo przedsięwziąć aby przyciągnąć graczy bety zniechęconych przedłużającą się produkcją gry?

7. Jak często planujecie wydawać Wiedźmińskie Opowieści? Czy częściej niż raz do roku?

8. Czy nie jest SIARĄ, że po włączeniu strony playgwent.com przed kliknięciem oglądaj na żywo w okienku Twitcha mam reklamę Heartsone? Trochę to nieprofesjonalne!!!!!!!

• Odpowiedź została zmieniona 2 miesiące, 3 tygodnie temu przez  testor.
    • Odpowiedź została zmieniona 2 miesiące, 3 tygodnie temu przez  testor.

Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.