Lista pytań do zarządu

• Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Czy dział PR planuje w tym roku jakąś aukcję WOŚP? Myślę, że ciekawą propozycją byłaby możliwość podłożenia głosu w CP2077. Oczywiście nie jako główny bohater, ale jako jedna z osób w pobocznej misji + wpis do napisów końcowych gry. Można by nawet wystawić na aukcję kilka takich ról.

Pozdrawiam – jako nabywca “tego” Wiedźmina 3 😉

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

nie planujemy w tym roku aukcji w ramach WOŚP. Ale pomysł doceniamy, bardzo dobry 🙂

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Dzisiejszy tweet – iście Rockstarowe podejście. Popieram strategię tajemniczości i utrzymywania napięcia. Odzew na TT ogromny. Już pojawiają się artykuły o *beep* 🙂

testor
    Uczestnik

Czy dział PR planuje w tym roku jakąś aukcję WOŚP? Myślę, że ciekawą propozycją byłaby możliwość podłożenia głosu w CP2077. Oczywiście nie jako główny bohater, ale jako jedna z osób w pobocznej misji + wpis do napisów końcowych gry. Można by nawet wystawić na aukcję kilka takich ról.

Pozdrawiam – jako nabywca „tego” Wiedźmina 3 😉

Fajny pomysł, z tego co pamiętam to chyba dwa lata temu była licytowana karta gwinta z twarzą kupującego i była tam jakaś kosmiczna kwota.
    ________

Dalej nie ustosunkowaliście się Państwo do informacji ze stron GAEA.

________

Mistrzowskie posunięcie z tweetem – Czekamy do sierpnia zatem.

rafalddd
    Uczestnik

Szanowni Państwo, mam pytanie z biznesowego punktu widzenia (pod koniec posta).
    Mam 35 lat i jestem uzależniony od świata Wiedźmina z książek oraz Waszych gier. Jestem graczem od 25 lat (nie nałogowym bynajmniej 🙂 Codziennie szczęśliwy mąż, ojciec i dyro w firmie, ale w wolnej chwili zanużam się w tym świecie. Czasem do snu Wasz soundtrack ze Skellige lub Kaer Morhen. W każdej delegacji w aucie wybitne audiobooki Wiedźmina od Fonopolis. W hotelu wieczorem po raz czwarty przechodzę trzeciego Wiedźmina. Wszystko zaczęło się właśnie od momentu gdy po raz pierwszy skończyłem Dziki Gon w 2015 roku. Wówczas w kolejce czekała na mnie GTA V. Gdy zacząłem w to grać, zaskoczyło mnie to, jaka ta gra jest “pusta” w zestawieniu z Wiedźminem 3. Przestało mi się chcieć grać w inne gry. Wtedy dopiero kupiłem i sięgnąłem pierwszy raz po książki i audiobooki.

Piszę to wszystko powyżej nie to by zrobić jakieś wrażenie. Chciałbym podziękować i potwierdzić, że fanów jest bardzo wielu. Dzięki Panu Sapkowskiemu, ale przede wszystkim dzięki grze Wiedźmin 3, stworzył się potężny potencjał społeczności wiedźmińskiej na całym świecie. Cieszę się że nie porzucicie tej marki, bo jeśli tak by się zdarzyło, to wyjdziemy na ulicę i rozbijemy miasteczko namiotowe pod Waszą firmą 🙂 (póki protesty w Polsce są jeszcze legalne).

Cyberpunk będzie – wiadomo – też przebieram nogami i szykuję ochraniacz na opadającą szczękę. Gratuluję pomysłu “beepa” – oprócz hype’u, akcje skoczyły w górę 🙂 Jednak mam obawy czy rzeczywiście dotrzymacie strategii na lata 2016-2021 w kontekście wyprodukowania drugiej dużej gry w tym czasie. Mamy przecież 2018 a Wy ciągle szukacie osób do rysowania postaci w Cyberpunku… 🙁

Bardzo wielu fanów prosi Was o remaster pierwszej części Wiedźmina.
    I teraz moje pytanie: Dlaczego nie pomyśleć o tym na serio ? Macie już gotowy scenariusz i fabułę. Macie gotowe postaci. Macie gotowy soundtrack i dialogi (być może lekko do ulepszenia). Macie wreszcie gotowy silnik Red Engine 3 + upgrade’y pod Cyberpunka. Macie doświadczonych ludzi, którzy w tak krótkim czasie potrafili zrobić taki masterpiece jak Krew i Wino. Czy nie jest pomysłem wydzielić ze 100 osób, posadzić ich w osobnej sali na 2 lata i wypuścić wtedy, gdy zbudują świat z pierwszej części na silniku Red Engine 3 ? Ten świat nie musiałby być tak wielki jak w Dzikim Gonie. Nie znam się na pisaniu gier, ale mogła by to być osobna gra, lub patch do Wiedźmina 3 rozszerzający mapę o nowe lokacje i fabułę z pierwszej części. Nie wspominając o radości fanów, to mógłby być dobry krok biznesowy. Mniejsze nakłady pracy a wysoka sprzedaż gwarantowana.
    Bądźcie też wyjątkowi – chyba bylibyście pierwszym studio na świecie z remasterem na tak dużą skalę.
    Miliony graczy nie grało w pierwszą część, bo nie wyszła na konsole – teraz zagrają, kupią to.
    Nie będziecie też ciągnąć Wiedźmina w nieskończoność. Stwórzcie zatem bardziej dostępne narzędzia do samodzielnego moddowania i tworzenia kontentu. Niech społeczność za Was rozwija dalej tą grę.
    Załóżcie warsztat społeczności, w którym będziecie wynagradzać (np. finansowo) najlepszych modderów i wspierać ich w dodawaniu nowej zawartości do gry (np. nowe misje i lokacje). Wielu z tych zdolnych ludzi pewnie koniec w końcu zatrudnicie w swojej firmie.

Pewnie nic z tego nie będzie, bo prawdopodobnie macie już strategię zaplanowaną na dalej niż 2021. Być może jak piszę o tych 100 ludziach i 2 latach to piszę bzdury bo nie mam pojęcia jak się tworzy gry… Jednak musiałem się wygadać – mam nadzieję że ktoś z zarządu to przeczyta.

Pozdrawiam,
    Rafał D.

testor
    Uczestnik

Proszę o komentarz odnośnie mojego posta z 28 grudnia 2017 (19:30) dotyczącego informacji ze stron GAEA.

Proszę o komentarz odnośnie mojego podejrzenia, że nad wersją mobilną Gwinta pracuje dla Państwa GAEA.

Proszę o informację ile osób liczy aktualnie zespół Gwinta oraz zespól Cyberpunka, a także ile osób zatrudnia GOG.

Proszę o informację ile osób aktualnie pracuje nad niezapowiedzianym tytułem AAA, który został przedstawiony w bieżącej strategii (do roku 2021).

• Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 9 miesięcy temu przez testor.
    Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Niedobór programistów staje się faktem i ten problem będzie narastał. Czy CD Red planuje stworzenie jakiejś kuźni/szkółki programistów? Tak jak piłkarskie potęgi pokroju Barcelony czy Realu Madryt robią z piłkarzami? Czy CD Red współpracuje z politechnikami lub nawet szczebel niżej – liceami i technikami, tak by próbować (przepraszam za wyrażanie) “wyhodować” sobie programistów?

Maciej
    Uczestnik

Niedobór programistów staje sie faktem ? Toś się obudził, bo to zjawisko objawiło się z duża siłą już w poprzedniej dekadzie. Następna propozycja jest raczej nierealna w branży gamedev. CDR potrzebuje ludzi którzy chcą tu pracować, a dyskusyjnym byłoby poświęcać siły na wyszkolenie pracowników, których w każdej chwili może przejąć konkurencja.

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Od utrzymania programistów są odpowiednie przepisy w umowach, np. kurs opłacany przez firmę pod warunkiem przepracowania x lat w firmie. Mam kolegę, którego kilka lat temu zgarnęła centrala Microsoftu. Nie czekali, aż wejdzie na rynek po studiach, tylko już w trakcie zaproponowali płatny staż z opłaconym mieszkaniem w USA. Także łowienie talentów warto zacząć w miarę wcześnie.

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Proszę o komentarz odnośnie mojego posta z 28 grudnia 2017 (19:30) dotyczącego informacji ze stron GAEA.

Proszę o komentarz odnośnie mojego podejrzenia, że nad wersją mobilną Gwinta pracuje dla Państwa GAEA.

Proszę o informację ile osób liczy aktualnie zespół Gwinta oraz zespól Cyberpunka, a także ile osób zatrudnia GOG.

Proszę o informację ile osób aktualnie pracuje nad niezapowiedzianym tytułem AAA, który został przedstawiony w bieżącej strategii (do roku 2021).

Szanowny Panie,

Zgodnie z wieloletnią i wielokrotnie tu przywoływaną polityką informacyjną – Spółka nie odnosi się do plotek i spekulacji na własny temat.

Gwint jest dostępny na komputery PC oraz konsole PS4 i Xbox One. Nie mamy do przekazania żadnych informacji odnośnie innych platform.

Spółka ujawnia informacje dotyczące prowadzonej działalności oraz swoich produktów w ramach publikowanych raportów bieżących i okresowych zgodnie ze stosownymi wymogami lub w odniesieniu do informacji marketingowych w momencie najbardziej dogodnym z perspektywy efektywności prowadzonej kampanii informacyjnej skierowanej do konsumentów produktów spółki.

Obecnie zespół Gwinta liczy nieco ponad 100 osób, zespół Cyberpunka liczy ponad 300 osób. Łącznie zespół CD PROJEKT RED to około 600 osób zaś GOG zatrudnia ponad 150 osób.

z poważaniem,
    Karolina Gnaś

testor
    Uczestnik

Dziękuję za odpowiedzi.

Informacja ze strony partnera, który Was reprezentuje w Chinach, nie jest spekulacją/plotką tylko faktem.
    Strona GAEA jest ogólnodostępna i przytaczam dane na niej zawarte.
    Poniżej zrzuty ze strony partnera, żeby każdy mógł sobie policzyć sam.

15 mobile games
    1
    2

Co więcej, pracownik GAEA, Pan Lu, informował, że pracuje w GAEA nad Gwent Mobile, jednak po zadaniu pytania bezpośrednio GAEA, notka zniknęła z jego profilu zawodowego dostępnego pod adresem: https://cn.linkedin.com/in/xingji-lu-187a3542

Na szczęście Google cache pamięta jeszcze tę stronę:
    Lu

Czy doczekamy się komentarza w tej sprawie?

Tarathelion
    Uczestnik

Obecnie zespół Gwinta liczy nieco ponad 100 osób, zespół Cyberpunka liczy ponad 300 osób. Łącznie zespół CD PROJEKT RED to około 600 osób zaś GOG zatrudnia ponad 150 osób.

z poważaniem,
    Karolina Gnaś

Pani Karolino,
    Korzysztając z okazji, chciałbym dopytać ile osób liczy sobie szeroko pojęta administracja (kadry, biznes itp.) Czy wlicza się ona w te 600 osób? Zawsze mnie to nurtowało. Zakładam, że kraków też w to wchodzi (w te 600 osób). Ile osób liczy sobie studio krakowskie?

Z góry dziękuje za odpowiedź,

Pozdrawiam

• Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 9 miesięcy temu przez Tarathelion.
    • Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 9 miesięcy temu przez Tarathelion.
    Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Redzi są na liście wystawców E3 2018. Ciekawe czy z Gwintem czy z materiałami o CP2077.

testor
    Uczestnik

Czekamy. Pewnie na stronie E3 niebawem pojawi się mapa. Po wielkości stoiska będzie można coś oszacować.

Coś ostatnio IR nabrało wody w usta i nie odpowiada na niewygodne pytania.

PS. Redzi – Pogadajcie z P. Elonem – Niechby CP2077 był pierwszą grą w kosmosie.

Najbliższe starty:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_start%C3%B3w_rakiet_Falcon_9_oraz_Falcon_Heavy#Planowane_starty

• Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 8 miesięcy temu przez testor.
    Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Wieści zza oceanu: Rockstar śpi na kasie dzięki mikrotransakcjom z kilkuletniej GTA V https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=107796 – w tym tytule nie występuje hejt na mikrotransakcje. Wszystko dlatego, że są doskonale zbilansowane i co ważne – za prawdziwe pieniądze kupuje się tę samą walutę, którą można bez problemu nabyć w grze i nie ma żadnego systemu loot boksów – wszystko jest proste i klarowne. Proszę wziąć to pod uwagę tworząc system transakcyjny w multi CP2077. Oczywiście ciągłe urozmaicenie zawartości (nowe pojazdy, siedziby) to już osobna kwestia.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.