Lista pytań do zarządu

• franek
    Uczestnik

Czy będzie transmisja live z konferencji wynikowej? O której godzinie?

Pozdrawiam,

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Pozdrawiam,

Dzień dobry,

zgodnie z dotychczasową praktyką, przy okazji publikacji wyników kwartalnych organizujemy telekonferencję skierowaną do analityków i zarządzających. Telekonferencja rozpocznie się o godz. 11.00. Jej zapis zamieścimy jutro na naszej korporacyjnej stronie internetowej. Jutro planujemy też opublikować komentarz Wiceprezesa ds. finansowych, Piotra Nielubowicza do wyników Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za 3 kw. 2017 r.

Pzodrawiam,
    Katarzyna Szulc

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Pozdrawiam,

Dzień dobry,

zgodnie z dotychczasową praktyką, przy okazji publikacji wyników kwartalnych organizujemy telekonferencję skierowaną do analityków i zarządzających. Telekonferencja rozpocznie się o godz. 11.00. Jej zapis zamieścimy jutro na naszej korporacyjnej stronie internetowej. Jutro planujemy też opublikować komentarz Wiceprezesa ds. finansowych, Piotra Nielubowicza do wyników Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za 3 kw. 2017 r.

Pzodrawiam,
    Katarzyna Szulc

b4rte5
    Uczestnik

Dzień dobry,
    w ostatnich komunikatach ze strony CD Projekt nie odnalazłem informacji na temat postępu prac nad drugim tytułem AAA, który jest zapisany w strategii spółki do 2021. Czy mogą Państwo przedstawić (na ogólnym poziomie) czy jest on zgodny z Państwa oczekiwaniami?

Pozdrawiam,
    Bartosz

Michał Kaczmarek
    Uczestnik

Dzień dobry,

po pierwsze chciałem podziękować Panu Adamowi za odpowiedz w sprawie systematycznego mierzenia zadowolenia i zaangażowania pracowników.
    Po drugie chciałem pogratulować wyników CD Projekt. W mojej ocenie utrzymanie poziomu zysku z przed roku jest sporym sukcesem, nawet jeżeli rynek tego tak nie odbiera.
    Po trzecie chciałem poprosić o odpowiedź na następujące pytanie:
    Według raportu za Q3 GOG zanotował bardzo wysoki wzrost obrotów rok do roku (42%), przy czym z wszystkich sprzedawanych produktów na GOG Gwent wygenerował największe przychody. Czy produkty CD Projekt Red są w większości odpowiedzialne za ten 42% wzrost, czy gry innych producentów? Staram się ocenić, na ile GOG stabilizuje przychody grupy i zmniejsza ryzyko, że ewentualny zły wynik sprzedażowy gier stworzonych przed CDPR znacząco obniży przychody wszystkich spółek grupy.

Pozdrawiam,
    Michał Kaczmarek

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

w odniesieniu do trzeciego kwartału i przychodów segmentu GOG.com: wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego kwartału roku ubiegłego dotyczył zarówno produktów własnych Grupy CD PROJEKT jak i sprzedaży gier od zewnętrznych wydawców. W ujęciu wartościowym za ponad połowę przyrostu przychodów odpowiadały gry zewnętrznych dostawców. Jednocześnie w ujęciu procentowym dynamika wzrostu sprzedaży w segmencie GOG.com w stosunku do Q3 roku ubiegłego dla produktów CD PROJEKT RED była istotnie wyższa niż ta uzyskana na grach od zewnętrznych dostawców.

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Czy jest w planach wypuszczenie porządnego edytora do Wiedźmina 3? Modderzy zachwalają ten z dwójki i przeklinają ten z trójki. Skoro Wiedźmin 1 nie otrzyma remastera, to może warto wypuścić takie edytor, który pozwoli modderom na stworzyć remaster? Prolog z jedynki już jest. Polecam ten materiał https://www.youtube.com/watch?v=beNN9VOVUaY. Jeśli wygodny edytor z trójki trafiłby do CP2077, to już na starcie jest szansa na dużą bazę modderów i tym samym przedłużenie życia gry, bo modderzy będą już zżyci z obsługą tego edytora.

Dzień dobry,

nie mamy takich planów. Obecnie skupiamy się całkowicie na naszych dwóch projektach – grze GWINT i Cyberpunk 2077.

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,
    w ostatnich komunikatach ze strony CD Projekt nie odnalazłem informacji na temat postępu prac nad drugim tytułem AAA, który jest zapisany w strategii spółki do 2021. Czy mogą Państwo przedstawić (na ogólnym poziomie) czy jest on zgodny z Państwa oczekiwaniami?

Pozdrawiam,
    Bartosz

Dzień dobry,

tak, wydanie dwóch gier AAA, z których jedna to oczywiście Cyberpunk 2077, jest zapisane w Strategii Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016 – 2021. Cel ten jest aktualny.

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

Gracz i akcjonariusz
    Uczestnik

Dzien dobry, powolujac sie na rowny dostep do wiedzy dla akcjonariuszy spolki chcialbym dowiedziec sie, kiedy konkretnie zostanie ukonczony i wydany Gwint. Nie oczekuje informacji z dokladnoscia co do dnia ale oczekuje informacji z dokladnoscia co do miesiaca.

Prosze tez o informacje czy zostaly rozpoczete prace nad druga gra AAA zapisana w startegii do roku 2021 i czy poza gra CP2077 jest to gra Gwint czy zupełnie inna nowa gra.

Dziekuje za informacje.

testor
    Uczestnik

Cześć,

Przychodzę tu dziś jako wieloletni gracz, Wasz klient od bardzo bardzo dawna, któremu nie podoba się poziom obsługi. Absolutnie nie jako akcjonariusz, współwłaściciel spółki. Oczywiście spadek ceny akcji mnie smuci, ale mam tak niską bazę, że kompletnie mam to w nosie czy będzie po 15, 25, 60 czy 120. Musze się jednak w gorzkich słowach odnieść do tego co ostatnio dzieje się ze spółką jeśli chodzi o sposób i jakość komunikacji z klientami takimi jak ja.

Jako czynny gracz od 1989 roku, osoba, która do momentu wydania “Krwi i Wina” miała Was za wzór komunikacji zarówno na polu IR jak i gamingu, muszę gorzko przyznać, że to co ostanio pokazujecie świadczy o tym, że chyba jednak za szybko wyrośliście z dyskietkowej spółki z Grzyba. Choć to do cholery będzie prawie 25 lat to ostatnie wydarzenia obnażają brak mechanizmów obronnych.

Nie wnikam czy to prawda czy nie co mówią szepleniącze jutuberki, geeki z drugiej półkuli, którzy nawet nie wiedzą gdzie jest Polska. Mam w nosie czy ściskacie kogoś za jaja, żeby pracował czy nie (sam prowadząc biznes wiem, że czasem trzeba), ale interesuje mnie dlaczego nagle z pozycji szalonego wujka, który daje zaje*iste prezenty, staliście się 150 kilowym potworem z nienaturalnie dużą protezą penisa goniącym graczy? Mówi się, że plotka powtarzana 1000 razy staje się prawdą. No i tak się właśnie dzieje, gdy gracze dostają miks spychologi z tumiwisizmem przyprawiony niewiedzialnością osób, które są twarzą spółki. Może ostro, ale z mojej strony monitora tak to wygląda.

Na moich urządzeniach domowej rozrywki właśnie został usunięty Gwint – Może wróci, jeśli rok 2017 faktycznie będzie rokiem Gwinta – Gra jest fajna, ale chyba przeszacowaliście z długością trwania otwartej bety, wydaje się, że propozycja dla takich graczy jak ja obecnie – Już nie hardcorowców, ale takich, którzy chcą pograć w coś fajnego przez godzinę dziennie chwilowo leży, podobnie jak marketing nastawiony na progamerów – Jeśli to jest rok Gwinta to zastanawiam się co zrobicie w Roku Cyberpunka! Z tego co prezentujecie na ten moment to największą akcją będzie chyba dołożenie naklejki do Wyborczej.

Cyberpunk – Póki co totalna porażka – Gorący kartofel z którym nie wiadomo co zrobić – Wrzuciliście go w 2012 ciotce po kieckę, zrobił się ambaras, ale dostajecie miotłą po łbie cały czas – Nawet mimo całej sympatii nie wiem czy kupie tę grę – Pewnie kupie, z sentymentu, z miłości do gatunku – Ale czy ona będzie smakować? Nie wiem, pewnie włączy mi się podczas grania upierdliwiec, który będzie analizował każde niedociągnięcie 100 razy bardziej, a może to będzie gracz, któremu zamiast świetnej zabawy i umilania oczekiwania, ktoś zorganizował przemarsz przez miasto z gołą dupą wysmarowaną smołą i pierzem.

Szkoda, że w dzisiejszych czasach, gdzie wiele osób jest uzależnionych od informacji (choroba FOMO) doprowadzono do patologicznej sytuacji, w której geeki wariują bo mają za mało inputu. Chcą zdobyć jakieś informacje, których trzeba szukać na drugim krańcu świata, które okazują się wyssane z brudnego palca.
    Szkoda, że nie ma szybkich decyzji odcinających się lub nawet potwierdzających informacje, ale w każdym razie jakichś. Jeśli jest wtopa czasowa – To trudno, Wiedźminowi nie zaszkodziła – Macie u graczy olbrzymi kredyt zaufania, ale gracze-klienci nie lubią być waleni w rogi. Zwłaszcza, gdy w czasach globalnej wioski świadomość konsumentów jest na wysokim poziomie i można łatwo, z dnia na dzień, zostać w czarnej dziurze.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

z wstrząśniętymi wyrazami sympatii,
    T.

• Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 11 miesięcy temu przez testor.
    Maciej
    Uczestnik

Typowy testor. Rozpasany tekst, bez nawet odrobiny konkretu. Do tego udaje niewzruszonego korektą.
    Jak już sobie popłakałeś w kącie, to posprzątaj zabawki i do łóżeczka.

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Czy Gwint pojawi się na tabletach i smartfonach? Teoretycznie można by już grać na tabletach z systemem Windows, ale moje pytanie dotyczy platformy iOS i Androida.

Maciej
    Uczestnik

Takich informacji nie można udzielać na forum. Litości.

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Dzien dobry, powolujac sie na rowny dostep do wiedzy dla akcjonariuszy spolki chcialbym dowiedziec sie, kiedy konkretnie zostanie ukonczony i wydany Gwint. Nie oczekuje informacji z dokladnoscia co do dnia ale oczekuje informacji z dokladnoscia co do miesiaca.

Prosze tez o informacje czy zostaly rozpoczete prace nad druga gra AAA zapisana w startegii do roku 2021 i czy poza gra CP2077 jest to gra Gwint czy zupełnie inna nowa gra.

Dziekuje za informacje.

Dzień dobry,

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana jest oparty na zupełnie innym modelu biznesowym niż duże gry RPG kategorii AAA jak np. Wiedźmin 3: Dziki Gon. To „gra typu serwis”, której cykl życia i rozwoju może trwać lata, wszystko zależy oczywiście od popularności gry wśród graczy. Gra w tym czasie pokonuje kolejne symboliczne kamienie milowe, począwszy od zamkniętych beta testów (ten etap, za wyjątkiem Chin, jest już za nami), poprzez publiczną betę, a potem wyjście z bety oraz dalszy rozwój, czyli utrzymywanie gry w formie serwisu dostarczającego nowe treści. Trudno więc będzie mówić o osiągnięciu przez GWINTA statusu gry „ukończonej”.

Jeśli chodzi o premierę GWINTA (tzw. hard launch), to chcielibyśmy, żeby miała ona miejsce w przyszłym roku. Dalsze szczegóły będziemy podawać w momencie, który będzie najlepszy z marketingowego i biznesowego punktów widzenia.

Zapowiadając w Strategii Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016 – 2021 wydanie dwóch gier fabularnych (RPG) kategorii AAA do końca 2021 roku, mieliśmy na myśli grę Cyberpunk 2077 i kolejny, nieogłoszony jeszcze projekt. GWINT we wspomnianej Strategii został określony grą „innego dla nas formatu” i zapowiedziany na 2016 r. (zamknięte beta testy GWINTA rozpoczęły się w październiku 2016 r.).

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

• Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 10 miesięcy temu przez Katarzyna_Szulc_IR.
    • Odpowiedź została zmieniona 2 lata, 10 miesięcy temu przez Katarzyna_Szulc_IR. Powód: Pomyłka w nazwie
    Gracz i akcjonariusz
    Uczestnik

Dzień dobry,
    1) mając na uwadze Państwa strategie do roku 2021 czyli wydanie dwóch gier AAA jaki można przyjąć odstęp w czasie pomiędzy premierami tych dwóch gier ? Np rok, dwa itd.
    Czy nad druga gra AAA (poza CP2077) pracuje już grupa pracowników czy termin rozpoczęcia prac jest jeszcze odległy ?
    W związku z powyższym w którym roku możemy spodziewać się jakichkolwiek informacji na temat nowej nieogłoszonej jeszcze drugiej gry AAA. Czy na dzień dzisiejszy mogą Państwo choćby podać jakiego gatunku będzie to gra? I/lub czy będzie to gatunek, którego do tej pory Państwo nie wydali ?

2) Czy na dzień dzisiejszy są Państwo bliżej wydania Gwinta (wyjście poza bete) w pierwszym półroczu 2018 czy raczej w drugim półroczu?

Dziękuję za odpowiedź.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.