Lista pytań do zarządu

• Maciej
    Uczestnik

Literówka: chodziło mi oczywiście o sieć Gamestop.

Pozdrawiam,
    Maciek

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Panie Maćku,

niestety nie ujawniamy tak szczegółowych informacji 😉
    Pozdrawiam, Katarzyna Szulc

SoreAss1910
    Uczestnik

Czy istnieje jeszcze szansa na podtrzymanie nadziei w kwestii wsparcia dla modów w Wiedźminie 3 na konsolach? Czy może postanowiono porzucić ten pomysł?

Maciej
    Uczestnik

Dziękuje Pani za odpowiedź.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie warunkowej emisji akcji serii M. Po jakiej cenie miały by owe akcje być obejmowane przez osoby uprawnione ?

Pozdrawiam,
    Maciek

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Zgodnie z treścią przyjętej przez Walne Zgromadzenie CD PROJEKT S.A. z uchwały nr 21 z dnia 24 maja 2016 r., cena emisyjna akcji serii M uzależniona będzie od poziomu realizacji celów wynikowych Spółki, odnoszących się do skonsolidowanych zysków Grupy Kapitałowej CD PROJEKT w latach 2016-2021. Ostateczne określenie ceny emisyjnej nastąpi w momencie weryfikacji przyjętych założeń i w zależności od osiągniętych wyników, na podstawie czego cena emisyjna:

a) równa będzie średniemu kursowi akcji Spółki na zamknięcie sesji notowań giełdowych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z 20 dni sesyjnych poprzedzających dzień podjęcia tej uchwały, w przypadku realizacji celów o których mowa w § 6 pkt 2 ust. ii uchwały nr 20, tj. wyniesie 25,70 zł,
    albo
    b) równa będzie średniemu kursowi akcji Spółki na zamknięcie sesji notowań giełdowych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z 90 dni sesyjnych poprzedzających dzień publikacji projektów uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki zwołane na dzień 24 maja 2016 roku tj. 27 kwietnia 2016 roku pomniejszonemu o dyskonto w wysokości 5% (pięć procent) w przypadku realizacji Celu Wynikowego, o którym mowa w § 6 pkt 2 ust. i lub iii uchwały nr 20 tj. wyniesie 22,35 zł.

Szczegółowe informacje na temat wspomnianych celów, zawarte zostały w uchwale nr 20 podjętej przez wspomniane wcześniej Walne Zgromadzenie CD PROJEKT S.A.
    Treść wszystkich uchwał podjętych w ramach odbytego 24 maja 2016 roku Walnego Zgromadzenia spółki znajdzie Pan w raporcie bieżącym nr 18/2016, dostępnym m.in. pod poniższym adresem:
    https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2016/05/rb_18-2016-zalacznik.pdf

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

ax_
    Uczestnik

Witam,

W związku z zapowiedzią premiery Gwinta chciałbym zapytać czy planujecie Państwo w przyszłości wydanie tej gry również na platformy mobilne (android, IOS), jeśli tak to kiedy można się tego spodziewać?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Karolina Gnaś
    CD PROJEKT Moderator

Witam,

W związku z zapowiedzią premiery Gwinta chciałbym zapytać czy planujecie Państwo w przyszłości wydanie tej gry również na platformy mobilne (android, IOS), jeśli tak to kiedy można się tego spodziewać?

Dzień dobry,

w tym momencie skupiamy się całkowicie na ogłoszonych platformach czyli PC, konsole Xbox One i PlayStation 4.

pozdrawiam,
    Karolina

• Odpowiedź została zmieniona 3 lata, 1 miesiąc temu przez  Karolina Gnaś.
    testor
    Uczestnik

W związku z niepokojami na rynku walut związanymi z braxitem proszę o informację jaka jest procentowa struktura walut na rachunkach firmy CDP.

Katarzyna_Szulc_IR
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

nie podajemy do publicznej wiadomości szczegółowej struktury środków pieniężnych na kontach Spółki. 

Jeśli chodzi o Brexit proszę wziąć pod uwagę, że CD PROJEKT S.A. zdecydowaną większość swoich przychodów realizuje w walutach obcych, tj. dolarze amerykańskim i euro (na koniec 2015 r. ok. 95% przychodów ze sprzedaży CD PROJEKT S.A. pochodziło z eksportu). Z drugiej strony, Spółka ponosi koszty głównie w polskich złotych.

Pozdrawiam,
    Katarzyna Szulc

testor
    Uczestnik

W mailu do studia CDPROJEKT z 3 lutego 2014 roku w sprawie Cyberpunka pisałem:

[…]pochowane bonusy (zasada jak w geocachingu) w realnym świecie, które dadzą przewagę w grze (np odnajdywanie po GPS unikalnych broni, kasy, wszczepów) – To mi się bardzo podoba. Nikt tego nie ma. Ludzie się nie oderwą od gry – Ba będą cały czas w grze. No bo jak im się wyświetli, że jak wracając do domu zrobią dodatkowo 300m i smartphonem znajdą nową broń to kto nie skorzysta? Co więcej – te 300m to może być lokalizacja np. w galerii handlowej – w konkretnym sklepie – np. Media Markt. Czy sieć zapłaci za taką reklamę? Hmmm Widzę spadające monety.

I tak sobie myślę, po tym jak skoczyły akcje Nintendo w związku z Pokemon GO, że ta funkcja musi być w Cyberpunku. Będzie?

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Gratuluję zmysłu, ale nie wiem czy podobna funkcja zdałaby egzamin w CP. Sukces Pokemon to połączenie sentymentu do gry sprzed lat (wiele 20-latków szuka Pokemonów) i uniwersum, które łatwo można było połączyć ze światem realnym.

Maciej
    Uczestnik

Dzień dobry Pani Katarzyno,

Czy jest Pani w stanie wypowiedzieć się na temat planowanego przez Nintendo wydania konsoli NX ?
    Moje pytanie brzmi: czy osoby zarządzające spółką CD Projekt prowadziły/prowadzą dyskusje na temat wydania kolejnych swoich tytułów także na Nintendo NX, czy też nie ma wogóle takiego tematu ?

Pozdrawiam,
    Maciek

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Nitendo nigdy nie było konsolą pierwszej potrzeby

Dzień dobry Pani Katarzyno,

Czy jest Pani w stanie wypowiedzieć się na temat planowanego przez Nintendo wydania konsoli NX ?
    Moje pytanie brzmi: czy osoby zarządzające spółką CD Projekt prowadziły/prowadzą dyskusje na temat wydania kolejnych swoich tytułów także na Nintendo NX, czy też nie ma wogóle takiego tematu ?

Pozdrawiam,
    Maciek

NX ma być konsolą przenośną, co powoduje że takiego rocznego już Wiedźmina 3 trzeba by mocno okroić z efektów graficznych i dać tekstury niższej rozdzielczości. Nitendo nigdy nie było konsolą pierwszej potrzeby. Zazwyczaj były to konsole kupowane obok PS czy Xboxa, a nie zamiast nich. Więc już tu traci to sens wydawania. Druga sprawa: jeśli już ktoś ma tylko Nitendo, to nie grywa na niej w poważne, zaawansowane graficznie gry – są to zazwyczaj Mario i pochodne. Ostatni Need for Speed od EA na Nitendo wyszedł w 2012 roku. FIFY zabrakło w zeszłym roku. Zbyt dużo pieniędzy mogłaby pochłonąć praca nad konwersją, a rynek byłby zbyt mały.

Maciej
    Uczestnik

Ostatni przeciek o NX nastąpił kilka dni po moim poście, wcześniej nie było wiadomo, że będzie to hybryda między konsolą przenośną a stacjonarną.
    Natomiast moje pytanie było skierowane do spółki, a nie do forumowicza z takimi lukami w wiedzy jak mój przedmówca.
    Nintendo nie tylko było konsolą pierwszej potrzeby, ale wręcz numerem jeden na świecie. Dopiero Sony je zdetronizowało. Z pomocą Wii Nintendo po raz ostatni wysunęło się na czoło wyścigu konsol stacjonarnych i sprzedało się zdecydowanie lepiej (ponad 100 mln egzemplarzy) niż PS3 i XBOX360. Dopiero ostatnia generacja przyniosła kompletną klęskę Azjatów (przenośne 3DS to inna para kaloszy).
    Problemem pozostaje słabe wsparcie dla tzw. 3rd parties od 2007/2008 roku. Niedługo przekonamy się czy władze spółki wyciągnęły jakieś wnioski z niepowodzenia Wii U.
    Take2, Activision i kilku innych gigantów wypowiedziało się już bardzo pozytywnie o NX i jeśli Japończycy zapewnią im wystarczającą bazę konsol na wstępie, może nastąpić przełom w podejściu największych wydawców. Wydaje się, że nowa Zelda będzie w stanie sama sprzedać nawet 10 mln urządzeń.

sikor1984
    Uczestnik

Witam.

Niedawno zainwestowałem w CD Projekt kupując 6850 akcji i przez ostatnie 2 dni czyli 23-24 sierpnia jest dziwny ostatnio-jak na CD projekt-spadek ceny akcji z dnia na dzień co raz większy. Czy ktoś z Forumowiczów albo Zarządu domyśla wytłumaczy czym to jest spowodowane? Dziękuje.

Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.