Lista pytań do zarządu

• niceboy
    Uczestnik

Witam,

Czy ktoś z zarządu lub osoba odpowiedzialna za informacje dotyczące spółki mógłby szerzej skomentować wniosek PKO TFI o Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy?

Pozdrawiam

Anonim

Czy w związku, z przejęciem Lucasfilmu oraz Lucasart przez Disneya będziecie prowadzić dystrybucję filmów z universum Gwiezdnych wojen oraz gier z pod szyldu Lukasart? Oczywiście w związku z odległa premierą 7 części GW mam na myśli te już powstałe.

A no i zapomniałem o Indianie Jonesie…

migem
    Uczestnik
    prosiak napisał:
    Czy w związku, z przejęciem Lucasfilmu oraz Lucasart przez Disneya będziecie prowadzić dystrybucję filmów z universum Gwiezdnych wojen oraz gier z pod szyldu Lukasart? Oczywiście w związku z odległa premierą 7 części GW mam na myśli te już powstałe.

A no i zapomniałem o Indianie Jonesie…

Witam,

CDP.pl jest wyłącznym dystrybutorem firmy The Walt Disney Company w Polsce w kategoriach gry wideo oraz filmy dvd/bd. Wszystkie produkty z tych kategorii dopuszczone do licencjonowania automatycznie trafiają do naszej dystrybucji. Można zatem założyć, że w przypadku pozytywnej finalizacji zakupu Lucasart i Lucasfilm przez Dinsey’a również i te produkty znajda się w naszym portfolio.

Dzisiaj jednak są to jedynie bardzo wczesne przypuszczenia, a sam proces łączenia ofert obu firm jest na tyle złożony, że na pewno zajmie jeszcze dużo czasu. Wszyscy trzymamy mocno zaciśnięte kciuki za jak najszybsze wyjaśnienie się sytuacji. Zarówno gry jak i filmy z uniwersum Gwiezdnych Wojen to dla nas zdecydowanie coś więcej niż tylko produkty do dystrybucji i wydawanie ich byłoby ogromną przyjemnością ..zatem niech moc będzie wkrótce z nami!

testor
    Uczestnik

Czy CDPROJEKTRED przygotowuje jakieś gry na platformę iOS (IPAD)?

Myślę tutaj w szczególności o serii Wiedźmin?

______

`Nie każda gra da się przerobić na dowolną platformę

– Oczywiście, że nie. Z reguły nie ma sensu konwertować gry z peceta na iPada. Bo iPad ma specyficzny interfejs. Nie ma też sensu kopiować gry z iPada na peceta, bo trzeba by ten interfejs przerabiać, co z reguły kończy się jakimiś bezsensownymi kompromisami.

Czyli nie wierzy pan w `Wiedźmina` na iPada?

– Wierzę. Ale to powinien być `Wiedźmin` od początku do końca zaprojektowany na iPada. A nie przeróbka na siłę z PC-a czy konsoli. Na rynku w sporej części dzięki iPadowi, iPhone’owi i Facebookowi pojawił się zupełnie nowy odbiorca: casual gamer. Nudzę się, mam telefon, klikam i jeśli gra mnie bardzo wciągnie, to kupię do niej dodatkowy poziom za 99 centów. Taki klient nie czyta specjalistycznych serwisów z grami. To jest kompletnie inny biznes i mocno liczy się tutaj efekt skali. Po prostu tych gier za 99 centów trzeba sprzedawać setki tysięcy albo miliony, żeby wyjść na swoje.

Poza tym, jeśli czego się nauczyłem w tym biznesie przez ostatnie 20 lat, to tego, że trzeba bardzo uważnie wybierać to, na czym się firma ma skoncentrować. Owszem, od strony geograficznej interesują nas rynki całego świata. Ale róbmy to, na czym się znamy. Nie próbujmy chwytać dziesięciu srok za ogon naraz.

U nas w firmie zawsze mieliśmy sytuację, że było bardzo dużo pomysłów, a za mało sił. To się zmieniło. To znaczy nadal mamy bardzo dużo pomysłów, ale siły koncentrujemy na wąsko określonym odcinku – tam gdzie naprawdę mamy szansę być najlepsi na świecie.`

Z art. Założyciel CD Projekt: Pirat to źle obsłużony klient

Piotr Miączyński, Leszek Kostrzewski 17.12.2012 , aktualizacja: 16.12.2012 16:26

Przepraszam za bałagan, proszę o przesunięcie do `Pytań do zarządu`.

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator

Platformy mobilne to interesujący temat i szybko rosnący segment rynku, który bacznie obserwujemy i na którym chcemy kiedyś być. Temat ten został także ujęty w strategii Spółki, przyjętej w listopadzie ubiegłego roku i obejmującej lata 2012-2015.

Poniżej stosowny fragment Strategii:

`Cele Grupy CD Projekt RED

Wejście do ścisłej światowej czołówki firm tworzących topowe gry wideo, posiadając jednocześnie

jedną z najpopularniejszych globalnych platform cyfrowej dystrybucji gier PC. Rozszerzenie działalności o nowe segmenty cyfrowej rozrywki, w szczególności stworzenie dywizji lub akwizycja firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą gier na platformy mobilne.`

Pragnę podkreślić, że jest to strategia wieloletnia, zakrojona aż do 2015.

Pełną treść dokumentu znajdzie Pan pod adresem:

http://www.cdprojektred.com/resources/document/Strategia_Grupy_Kapitalowej_CD_Projekt_Red_na_lata_2012_-_2015-1.pdf

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

W najnowszym `Newsweeku` przeczytałem artykuł na temat CDR. Była tam opisana historia pewnego Billa, który wraz z rodziną przeprowadził się z USA do Polski, by tworzyć razem z Wami Cyberpunka 2077. Ilu ludzi, którzy specjalnie zmienili kraj dla pracy, pracuje u Was? W jaki sposób przekonujecie ich do przeprowadzki? Wspomniany Bill martwił się mniejszymi inwestycjami w USA, ale w wypowiedzi wynika, że również przekonał go tytuł, jaki tworzycie. Jak jest z innymi pracownikami tego typu? Finansowe profity, prestiż, a może coś innego?

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Zachęty są opisywane na blogu studia, np. tu i tu:

http://cdpred.com/jobs-list/

http://cdpred.com/living-in-warsaw/

Ogólnie cały blog jest poświęcony opisywaniu pracy od wewnątrz, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Maciekw
    Uczestnik

Wspomnienia rzeczonego Billa o zmianie pracy i miejsca zamieszkania z USA na Polskę:

http://cdpred.com/relocating/

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Z jakiego powodu spółka nie publikuje raportu za Q4 2012? W zeszłym roku taki raport był…

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Rezygnacja z raportów Q2 i Q4 to zminimalizowanie nakładu pracy przy osiągnięciu tego samego efektu, bo Q2 będzie ujęty od razu w raporcie półrocznym, a Q4 w rocznym (co jest zgodne z rozporządzeniem MF o informacjach bieżących i okresowych).

seal6seal6
    Uczestnik

Wiadomo juz gdzie i o ktorej mozna sie spodziewac wydarzenia zapowiedzianego na 5 lutego?

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Moje przypuszczenie jest takie, że konferencja 05 lutego odbędzie się w siedzibie spółki, tj. przy Jagiellońskiej 74, za to na pewno będzie transmitowania on-line. Co do czasu można jedynie przypuszczać, że będą to godziny mocno popołudniowe/wieczorne, tak aby Amerykanie też mieli okazję obejrzeć na żywo, ale na szczegóły trzeba poczekać do oficjalnej zapowiedzi konferencji.

seal6seal6
    Uczestnik

Dzieki.

Mam nadzieje, ze skoro wycofali sie W2 na PS3 to w to miejsce dostarcza jakis ladny dodatek.

seal6seal6
    Uczestnik

Ponawiam pytanie odnosnie wydarzenia zapowiedzianego na 5 lutego. Kiedy mozna sie spodziewac szczegolow odnosnie miejsca i czasu?

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator

Szanowni,

ogłoszenie zapowiedziane na 5 lutego 2013 r. będzie miało zupełnie inny charakter niż nasze dotychczasowe wydarzenia tego typu, a jednocześnie będzie typowe dla największych, światowych hitów z branży 🙂 Przekaz będzie kierowany bezpośrednio na największy, światowy rynek – do amerykańskich graczy – tak więc konkretnych informacji możecie spodziewać się 5 lutego wieczorem :))

Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.