Lista pytań do zarządu

• niedźwiedź
    Uczestnik

Witam

Mam pytanie do zarządu w kwestii dodatków do Wiedźmina3

Czy planujecie wcześniejszą akcję promocyjną tych dodatków – np. trailer?

g_n
    Uczestnik

Witam,

kilka pytań, do których odpowiedzi będą mogły rzucić jaśniejsze światło na rekordowy wynik spółki w 1. półroczu:

1) Czy można uzyskać informację na temat proporcji sprzedaży W3 na poszczególne platformy?

2) Jaki jest stosunek sprzedaży wersji elektronicznych do pudełkowych (ilościowo lub wartościowo)?

3) Czy w kwocie przychodów za 1. półrocze zostały uwzględnione wartości zamówień preorderów na oba płatne dodatki do W3?

4) Czy można poznać wartość procentową nakładów na W3, które zostały uwzględnione w wynikach 1. półrocza (najlepiej w rozbiciu na produkcję oraz promocję)?

Pozdrawiam

Grzegorz

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator
    niedźwiedź napisał:
    Witam

Mam pytanie do zarządu w kwestii dodatków do Wiedźmina3

Czy planujecie wcześniejszą akcję promocyjną tych dodatków – np. trailer?

Proszę o cierpliwość. Już niedługo powiemy dużo więcej o pierwszym z dodatków 🙂

niedźwiedź
    Uczestnik

szanowna Pani Karolino

czy spółka wyda oficjalny komunikat dotyczący rozprawy sądowej z dnia 2 września?

p.s.

dziękuję za wcześniejszą odpowiedź

czekam z niecierpliwością

Impar92
    Uczestnik

Witam serdecznie,

chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś szanse na polonizację gry Guild Wars 2?

Niedługo premiera pierwszego dodatku gdy, podstawowa wersja niedawno przeszła na swego rodzaju model F2P, więc sądzę, że polonizacja gry stanowiłaby dobry pomysł na przyciągnięcie nowych graczy.

Czy istnieją jakiekolwiek szanse by ten tytuł został spolszczony?

Pozdrawiam

Krzysztof Przesławski

Tarathelion
    Uczestnik

Cd Projekt sprzedał swój oddział wydawniczy – cdp.pl, także sugeruję kierować pytanie do https://cdp.pl/

Maciej
    Uczestnik

Witam Pani Karolino.

Czy CD Projekt jest w stanie podać, za jaką wielkość przychodów w pierwszym półroczu 2015 odpowiadała sprzedaż dwóch pierwszych części Wiedźmina ?

Drugie moje pytanie: czy możemy liczyć na jakieś dane odnośnie liczby egzemplarzy sprzedanych w Polsce ?

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator
    Maciej napisał:
    Witam Pani Karolino.

Czy CD Projekt jest w stanie podać, za jaką wielkość przychodów w pierwszym półroczu 2015 odpowiadała sprzedaż dwóch pierwszych części Wiedźmina ?

Drugie moje pytanie: czy możemy liczyć na jakieś dane odnośnie liczby egzemplarzy sprzedanych w Polsce ?

Dzień dobry,

Nie podajemy szczegółowego rozbicia przychodów na poszczególne tytuły czy produkty dostępne w naszej ofercie. Naturalnie absolutna większość przychodów wykazanych w 2015 H1 wynika z premiery trzeciej części Wiedźmina. Jednocześnie za sprawą kampanii marketingowej trzeciej części gry tantiemy ze sprzedaży pierwszej i drugiej części Wiedźmina w 2 kwartale bieżącego roku były istotnie wyższe niż w poszczególnych kwartałach 2013 i 2014 roku.

Odnośnie sprzedaży w Polsce, nasz polski dystrybutor – CDP.pl Sp. z o.o. – poinformował, że do końca czerwca 2015 r. do polskich fanów trafiło ponad 260 tys. egzemplarzy Wiedźmina 3: Dziki Gon. Poniżej zamieszczam link do informacji prasowej CDP.pl:

http://blog.cdp.pl/2015/08/27/wiedzmin-3-dziki-gon-juz-ponad-260-tysiecy-egzemplarzy-sprzedanych-w-polsce/

niedźwiedź
    Uczestnik

czy firma mogłaby ustosunkować się do plotki jaka pojawiła się w internecie:

http://www.dsogaming.com/news/rumor-cd-projekt-red-to-sign-a-publishing-deal-or-be-bought-by-electronic-arts/

na temat kontaktów cd projekt z EA i motywami tego spotkania.

seal6seal6
    Uczestnik

Może przyjechali na szkolenie, jak powinno się robić gry 🙂

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik
    niedźwiedź napisał:
    czy firma mogłaby ustosunkować się do plotki jaka pojawiła się w internecie:

http://www.dsogaming.com/news/rumor-cd-projekt-red-to-sign-a-publishing-deal-or-be-bought-by-electronic-arts/

na temat kontaktów cd projekt z EA i motywami tego spotkania.

Jakoś nie chce mi się wierzyć w te rewelacje. Dlaczego? Różni ludzie z firmy na różnych szczeblach ciągle powtarzają, jak ważna jest niezależność, jak dużo daje swobody. Gdyby okazało się to prawdą, to ja bym chyba automatycznie sprzedał wszystkie akcje, które posiadam.

Podejrzewam, że jeśli jakieś `tajne rozmowy` mają miejsce, to dotyczą czegoś dużego, co szykuje GOG. Panie Adamie?

niedźwiedź
    Uczestnik

nie dementujcie tylko napiszcie o co chodzi

Adam_KicinskiAdam_Kicinski
    CD PROJEKT Moderator

Zwykle nie komentujemy plotek, jednak ta o sprzedaży naszego studia zatoczyła już za duże kręgi i czas ją zdementować. W imieniu swoim i całego zarządu oznajmiam: Nie, nie prowadzimy rozmów dotyczących sprzedaży CD PROJEKT RED ani GOGa.

A przy okazji, dokument potwierdzający wiarygodność źródła nie jest prawdziwy…

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

W pierwszej reakcji o mało nie spadłem z krzesła, ponieważ od jakiegoś czasu obawiam się wrogiego przejęcia ze względu na zbyt duży freefloat. Jeśli jednak chodzi o zwykłą sprzedaż, to powiedzmy sobie szczerze: co by mieli Panowie-założyciele zrobić z tymi milionami ze sprzedaży firmy? Zanudziliby się, a nie ma nic gorszego dla przedsiębiorcy niż siedzenie i nicnierobienie 🙂

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik
    Inventer89 napisał:
    W pierwszej reakcji o mało nie spadłem z krzesła, ponieważ od jakiegoś czasu obawiam się wrogiego przejęcia ze względu na zbyt duży freefloat.

Właśnie dlatego jestem bardzo za opcją buy-backu, zamiast dywidendy. Gdyby tak skupić za jakiś czas chociaż odrobinę akcji, ryzyko wrogiego przejęcia byłoby dużo mniejsze. Oczywiście taki skup musiałby być długofalowy i przemyślany.

Oprócz tego pamiętajmy….że przecież już teraz CDR ma wyrobiony plan zarobkowy przewidziany w strategii, dlatego wszystkie świeżo wydrukowana akcje trafią do pracowników i prezesów. Mam nadzieję, że się nie pomylę, jeśli napiszę, że finalnie raczej większość tych akcji zostanie w ich rękach, więc i to zmniejszy freeFloat.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.