Lista pytań do zarządu

• Kasia BiałousKasia Białous
    Uczestnik
    Tarathelion napisał:
    Tak przy okazji, przeglądałem sobie skonsolidowany raport za pierwszy kwartał 2015 ESPI i zauważyłem, że zawiera on małe błędy. Mianowicie, w tabelach – wybrane dane finansowe w porównaniach lat we wszystkich kolumnach widnieje ten sam okres. Co druga kolumna powinna dotyczyć poprzednich lat (jest 1015 zamiast 2014)

Dziękujemy za czujność.

Formularz raportu za pierwszy kwartał 2015 ESPI został skorygowany raportem bieżącym 9/2015.

Pozdrawiam,

Kasia

greenthumb
    Uczestnik

Nie wiem czy to dobre miejsce na zadanie takiego pytania, ale jestem ciekawy czy nie byłoby godnym rozważenia umieszczenie gwinta z wiedźmina jako osobnej gry np. w formie f2p z mikropłatnościami na PC i tablety. Macie doświadczenie z MOBA i Adventure Game w temacie rozgrywek on-line.

Z tego co czytam na różnych forach coś takiego cieszyłoby się niemałą popularnością, (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1049532) bo gwint bardzo się spodobał i ludzie chętnie pograliby między sobą, a nie tylko z AI.

A może już są takie plany?

Pozdrawiam

testor
    Uczestnik

Wielu forumowiczow z parkietu czy bankiera informuje o tym, ze za granica wiedzmin zostal w wielu miejscach wyprzedany.

Teraz takze pojawiaja sie informacje o brakach plyt w Polsce.

Prosze ustosunkowac sie do tych informacji.

Czy dystrybutorzy zapewnili zbyt mala ilosc produktu w wersji fizycznej?

Czy brak plyt jest zwiazany z bledami instalacyjnymi i wycofaniem nakladu?

Smutny
    Uczestnik
    testor napisał:
    Wielu forumowiczow z parkietu czy bankiera informuje o tym, ze za granica wiedzmin zostal w wielu miejscach wyprzedany.

Teraz takze pojawiaja sie informacje o brakach plyt w Polsce.

Prosze ustosunkowac sie do tych informacji.

Czy dystrybutorzy zapewnili zbyt mala ilosc produktu w wersji fizycznej?

Czy brak plyt jest zwiazany z bledami instalacyjnymi i wycofaniem nakladu?

Przyłączam się do powyższego pytania i proszę o doprecyzowanie.

Teoretycznie wyprzedanie wszystkich egzemplarzy w sklepach powinno napawać optymizmem gdyż świadczy o dużym zainteresowaniu tytułem jednak odnoszę wrażenie, że coś z dystrybucją jest nie tak. Poniżej kilka przykładów

1) W trakcie nocnej premiery w Saturnie w Warszawie dostępnych było ok 300 sztuk gry na PS4 i o wiele mniej na XO (informacja od pracowników Saturna) – efekt -> po 30 min nie było żadnego egzemplarza na konsole,

2) tej samej nocy, do największego Empiku Empiku w Warszawie przyjechały 3 (słownie trzy) sztuki gry na XO -> pracownicy dziękowali mi, że wybrałem wersję na PS4 i nie potrafili odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak mało egzemplarzy przysłał dystrybutor,

3) od piątku brak jest gier na XO w większości sklepów Saturn i Media Markt w Warszawie -> pracownicy twierdzą że przyszła 1/4 zamawianych egzemplarzy gry

4) dziś w żadnym Empiku w Warszawie nie można dostać gry na konsole -> otrzymałem informacje, że być może około czwartku przyjdzie być może 20 (słownie dwadzieścia) sztuk!!!

Mając na uwadze powyższe i fakt, że posiadali Państwo informacje o ilości preorderów chciałbym uzyskać następujące informacje:

1) Czy faktycznie do sklepów trafiała mniejsza ilość kopii niż zamawiały sklepy?

2) W jakim czasie braki towaru mogą zostać uzupełnione w odpowiednich ilościach?

3) Czy sytuacje takie mają miejsce także poza Polską?

Sprawa jest jest szczególnie niepokojąca gdyż z reguły pierwsze dni od premiery charakteryzują się największymi wolumenami sprzedaży. Tych nie można osiągnąć z powodu braku towaru. Jak stworzony przez Państwa produkt ma na siebie zarabiać skoro nie ma go na sklepowych półkach (zrozumiałbym gdyby dostarczono tysiące kopii ale z przytoczonych powyżej przypadków wywnioskować można, że naprawdę było ich niewiele)?

pozdrawiam

testor
    Uczestnik

Parafrazujac:

`Mirror mirror on the wall, why the answers are so far?`

Panie Adamie, Pani Kasiu – Czekamy z utesknieniem na informacje.

Sporo tych pytan bez odpowiedzi ostatnio.

niceboy
    Uczestnik

Dzień dobry,

Ja też dołączam się do prośby, dlaczego na Naszym rynku nie ma wystarczającej ilości egzemplarzy gry, zwłaszcza na xboxa. Nawet na stronie cdp.pl czyli oficjalnego dystrybutora gry nie można kupić wersji na xboxa.

https://cdp.pl/wiedzmin3/wiedzmin-3-dziki-gon-pud-xone.html

Poza tym kiedy można się spodziewać informacji na temat ilości sprzedanych kopi gry? Skoro została podana ilość pre orderów to trzeba iść za ciosem i podać informacje z pierwszego tygodnia sprzedaży.

Pozdrawiam

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Wybrałem się dzisiaj do trzech dużych centrów handlowych w Poznaniu i generalnie muszę stwierdzić, że większych problemów nie ma. W dwóch Empikach kompletny brak wersji na XboxOne. Na Ps4 i PC nie spotkałem żadnych problemów w żadnym sklepie. Jest więc znośnie. Również na stronie Empika, Wiedźmin w wersji na XboxOne i PS4 jest niedostępny.

Sprawdziłem więc CDP.pl. Na razie brak dostępnych egzemplarzy na XboxOne, a dostawa Wiedźmina na PS4 w 18 godzin.

Na początku pomyślałem, że CDR lekko `stymuluje` rynek, by więcej osób zamówiło grę za pośrednictwem wysokomarżowych kanałów dystrybucji, ale z mojej przechadzki wynika, że po prostu CDR nie docenił potencjału XboxOne.

Możliwe, że sprzedaż po prostu przerosła wszelkie oczekiwania – pamiętam przy okazji kupowania Diablo dla swojej lubej. Mimo zatrzęsienia dostaw, produktu non stop brakowało – dorwaliśmy ostatni egzemplarz ze świeżej dostawy…dwie godziny po dostawie.

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator
    niceboy napisał:
    Dzień dobry,

Ja też dołączam się do prośby, dlaczego na Naszym rynku nie ma wystarczającej ilości egzemplarzy gry, zwłaszcza na xboxa. Nawet na stronie cdp.pl czyli oficjalnego dystrybutora gry nie można kupić wersji na xboxa.

https://cdp.pl/wiedzmin3/wiedzmin-3-dziki-gon-pud-xone.html

Poza tym kiedy można się spodziewać informacji na temat ilości sprzedanych kopi gry? Skoro została podana ilość pre orderów to trzeba iść za ciosem i podać informacje z pierwszego tygodnia sprzedaży.

Pozdrawiam

Gra jest popularna, a my tłoczymy nowe płyty. Pełne wyniki sprzedaży W3 za drugi kwartał 2015 r. opublikujemy wraz z wynikami za pierwsze półrocze czyli w sierpniu bieżącego roku.

niceboy
    Uczestnik

Dzień dobry,

Dziękuję za odpowiedź.

Nie ukrywam, że trochę szkoda, że będziemy (ja i pozostali akcjonariusze} czekać do sierpnia na wyniki sprzedaży. No cóż, skoro zdecydowaliście się na taką strategię komunikacji to nie będę się spierać.

Zatem życzę jak największej sprzedaży i będę czekać na wyniki oraz na dalsze informacje co do rozwoju spółki.

Pozdrawiam

Candy
    Uczestnik

Witam,

Jak dobrze rozumiem, jest mowa o pełnych(szczegółowych) wynikach sprzedaży. Jednak to nie wyklucza publikacji cząstkowych, tak jak to było w przypadku publikacji informacji o przybliżonej liczbie zakupionych pre-order’ów. Czy w związku z tym pojawią się takie wpisy?

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik
    Candy napisał:
    Witam,

Jak dobrze rozumiem, jest mowa o pełnych(szczegółowych) wynikach sprzedaży. Jednak to nie wyklucza publikacji cząstkowych, tak jak to było w przypadku publikacji informacji o przybliżonej liczbie zakupionych pre-order’ów. Czy w związku z tym pojawią się takie wpisy?

Myślę, że wyników cząstkowych się nie doczekamy, ponieważ na tym etapie mają one wymiar marketingowy. Pamiętam, że Skyrim w pierwsze trzy dni sprzedał się w 3,5 mln egzemplarzy i taka informacja się pojawiła jakoś krótko po premierze. Nie oszukujmy się – zapewne Wiedźminów aż tyle nie poszło, więc CDR się nie chwali. Dla nas 10 mln egzemplarzy będzie zapewne powodem do otwierania szampana, ale taki wynik to jeszcze za mało, żeby skutecznie przekonywać niezdecydowanych do zakupu gry. To oczywiście tylko moje zdanie.

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Jestem bardzo zaniepokojony nowym członkiem rady nadzorczej – p. Kilianem – czym się zasłużył, żeby trafić do rady nadzorczej?

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik
    Inventer89 napisał:
    Jestem bardzo zaniepokojony nowym członkiem rady nadzorczej – p. Kilianem – czym się zasłużył, żeby trafić do rady nadzorczej?

Dobre pytanie. Jest graczem? Zna dobrze jakiś język programowania, albo potrafi zarządzać zasobami ludzkimi?

Inventer89Inventer89
    Uczestnik
    szkolaakcji napisał:
    Inventer89 napisał:

Dobre pytanie. Jest graczem? Zna dobrze jakiś język programowania, albo potrafi zarządzać zasobami ludzkimi?

Nie o gracza tu chodzi, a bardziej, że ten człowiek jest politycznym pionkiem – polecam ostatnie zdanie http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18031944,Byly_prezes_PGE_trafil_do_rady_nadzorczej_CD_Projekt.html

Tomi
    Uczestnik

Polityka i CDR robi się nieciekawie – co do ugrania ma cdr czyżby odszkodowanie?

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.