Lista pytań do zarządu

• Kasia BiałousKasia Białous
    Uczestnik
    szkolaakcji napisał:
    Czy nadal w planach jest wsparcie moderskie Wiedźmina po jego premierze? Bo po przejrzeniu mnóstwa modów do Skyrima stwierdzam jedno – gra na modach może żyć swoim życiem na dłuuugo po premierze.

W tej chwili wszystkie nasze wysiłki i działania skupiają się na nadchodzącej premierze trzeciej części Wiedźmina.

Pozdrawiam,

Kasia

testor
    Uczestnik

Czy mogę prosić o podanie przybliżonego harmonogramu związanego z Cyberpunkiem – Jakoś ten wstydliwy temat ostatnio ucichł?

niceboy
    Uczestnik

Chciałbym się dowiedzieć, czy wiedzą coś Państwo na temat zniknięcia z rankingu VGChartz {USA Pre-Order Chart} pre orderów na PC Wiedźmina 3? Od dwóch tygodni pozycja ta zniknęła z listy?

Pozdrawiam

Kasia BiałousKasia Białous
    Uczestnik
    testor napisał:
    Czy mogę prosić o podanie przybliżonego harmonogramu związanego z Cyberpunkiem – Jakoś ten wstydliwy temat ostatnio ucichł?

Witaj,

Aktualnie studio skupia się na finalizowaniu prac nad trzecią odsłoną Wiedźmina.

Prace nad grą Cyberpunk 2077 cały czas trwają. O tym projekcie będziemy jednak mówić, kiedy przyjdzie jego czas.

Pozdrawiam,

Kasia

testor
    Uczestnik

Niestety nie jest to satysfakcjonująca odpowiedź. Czy można wiedzieć na czym skupiają się prace na obecnym etapie postępów nad CP?

Taka ciekawostka odnośnie premiery W3:

19 maja 1939 – W Paryżu podpisano protokół o natychmiastowej pomocy francuskich sił zbrojnych w wypadku niemieckiej agresji na Polskę. Co z tego wyszło wszyscy wiemy.

niceboy
    Uczestnik

Dzień dobry,

Co z odpowiedzią na moje pytanie, bo zostało chyba niezauważone?

Pozdrawiam

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator
    niceboy napisał:
    Chciałbym się dowiedzieć, czy wiedzą coś Państwo na temat zniknięcia z rankingu VGChartz {USA Pre-Order Chart} pre orderów na PC Wiedźmina 3? Od dwóch tygodni pozycja ta zniknęła z listy?

Z wewnętrznych raportów sprzedaży, które dostajemy od naszych globalnych dystrybutorów wynika, że przedsprzedaż Wiedźmina 3 ma się dobrze – ilość sztuk W3 w ramach zamówień przedpremierowych sukcesywnie przyrasta z tygodnia na tydzień 🙂

Odnośnie VGChartz wielokrotnie sygnalizowaliśmy, że ten serwis choć jest bardzo wygodnym, darmowym, stale aktualizowanym i niezależnym źródłem, nie jest jednak w pełni wiarygodny jeżeli chodzi o prezentowane dane.

Wystarczy porównać sprzedaż naszych tytułów. W przypadku wszystkich naszych gier różnice pomiędzy sprzedażą szacowaną przez VGChartz a tą, od której nasi partnerzy zapłacili nam tantiemy były bardzo duże. Wiedźmin i Wiedźmin 2 sprzedały się łącznie w ponad 8 mln kopii, podczas gdy na VGChartz widoczna jest całkowita sprzedaż na poziomie 2,06 mln szt. W dodatku wydanego wcześniej Wiedźmina 2 na PC sprzedało się istotnie więcej niż wersji Xboksowej a z VGChartz wynika, że ich sprzedaż jest praktycznie taka sama. Dane są więc zafałszowane nie tylko co do ilości ale również co do proporcji.

VGChartz nie uwzględnia również sprzedaży cyfrowej (zarówno na PC, jak i na konsole), która w ostatnich latach mocno się rozwija – tak więc szacowanie sprzedaży W3 bez uwzględnienia sprzedaży cyfrowej jest z góry obarczone dużym błędem.

Co więcej, nie jest znana metodologia według której VGChartz szacuje prezentowane wartości, nie wiemy też na bazie jakich danych i jak zbieranych to robi. Z naszej strony przestrzegamy przed dokonywaniem analiz i wyciąganiem wniosków z wartości podawanych przez VGChartz – na co potwierdzeniem może być właśnie losowe pojawianie się czy znikanie tytułów z ich zestawień. Proszę zwrócić uwagę że w okresie w których wersja PC Wiedźmina 3 całkowicie znikła z zestawienia to wersje na Xbox One i PlayStation 4 kontynuowały stabilne przyrosty ilości preorderów.

pozdrawiam,

Karolina

niceboy
    Uczestnik

Pani Karolino,

Dziękuję za odpowiedź. Zadałem to pytanie, ponieważ wiele osób korzysta z zestawień serwisu VGChartz, nawet analitycy rynkowi (choćby ostatnia rekomendacja DM BZWBK) opierają swoje analizy o ten serwis. Dlatego prosiłem o komentarz spółki w tej sprawie.

Pozdrawiam

Venom
    Uczestnik

Witam,

Czy jest znana data premiery The Witcher Battle Arena na Windows Phone?

Pozdrawiam

Kasia BiałousKasia Białous
    Uczestnik
    Venom napisał:
    Czy jest znana data premiery The Witcher Battle Arena na Windows Phone?

Witaj,

Wersja gry The Witcher Battle Arena na system Windows Phone jest w planach. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Pozdrawiam,

Kasia

Inventer89Inventer89
    Uczestnik
    szkolaakcji napisał:
    Czy nadal w planach jest wsparcie moderskie Wiedźmina po jego premierze? Bo po przejrzeniu mnóstwa modów do Skyrima stwierdzam jedno – gra na modach może żyć swoim życiem na dłuuugo po premierze.

O! Świetne nie tyle pytanie co prośba – dajcie grę w ręce graczy, a długo będzie ona żyć po zakończeniu supportu Redów! Ja mogę to potwierdzić na podstawie serii Need for Speed (a przynajmniej starszych części) – mimo że są zamknięte – nie ma edytorów, powstają mody i to nawet do 10-letnich części. Oczywiście w pewnym sensie mogą one zatrzymać sprzedaż kolejnych części, ale skoro W3 jest ostatnią częścią… to nie stoi nic na przeszkodzie by była ona bardziej otwarta niż gry konkurencji 🙂

Uroboros
    Uczestnik

Czy przy okazji ogłoszenia rocznych wyników finansowych za 2014 rok, które obecnie jest planowane na 19 marca 2015, zostanie również przedstawiona aktualizacja strategii na najbliższe lata Grupy Kapitałowej CD PROJEKT?

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

http://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-PROJEKT-SA-Rozwiazanie-porozumienia-akcjonariuszy-7238685.html

Prosimy o komentarz – raczej samych zainteresowanych, a nie ludzi od PR.

Adam_KicinskiAdam_Kicinski
    CD PROJEKT Moderator

Odpowiadam w imieniu zainteresowanych: Porozumienie zostało zawarte kilka lat temu przy okazji transakcji z Optimusem i wynikało z konkretnej potrzeby chwili związanej ze strukturą transakcji, która zakończyła się w 2010 roku. Raz na jakiś czas `porządkujemy papiery` i tym razem porządki dosięgnęły rzeczonego porozumienia.

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Mam nadzieję, że jest to aż tak proste…

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.