Lista pytań do zarządu

• szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Ostatnio natknąłem się na bardzo ciekawy blog finansowy, na łamach którego autor wyśmiewa/zachwala raporty bieżące spółek.

Pojawił się również pomysł bardziej kompleksowego przebadania spółek, które według domniemań czytelników, są transparentne, a ich raporty bieżące – jasne. Od razu pomyślałem o Waszej spółce.

Autor chciałby przeprowadzić nieco bardziej dokładny, dobrowolny audyt, który wymagałby nieco ściślejszej (jednak nie zajmującej dużo czasu) współpracy z kimś z działu relacji inwestorskich, kto wyjaśniłby niejasności. czy spółka byłaby gotowa pójść na `pierwszy ogień`? To dla spółki ogromna szansa na pokazanie się z dobrej strony inwestorom po ostatnich turbulencjach z przesunięciami premiery.

Dodam, że autor bloga jest prawdziwym profesjonalistą, więc jego ocena byłaby dla mnie osobiście cenną wskazówką.

Czy jesteście gotowi podjąć to wyzwanie?

Adres bloga to:

http://212uv.blogspot.com/

Proszę odpowiedzieć tutaj, a ja zajmę się organizacją tego audytu.

mangomango
    Uczestnik

mam pytanie

czy spółka poda w końcu jakieś pozytywne informacje

bo jak widać po wykresie akcje CD PROJEKT ciągle spadają.

dziękuję za odpowiedź.

mangomango
    Uczestnik

Dziękuję za ekspresową odpowiedź!

Świetne relacje inwestorskie!

Nic dziwnego że na forum aż się gotuje

hamrayhamray
    Uczestnik
    mango napisał:
    Dziękuję za ekspresową odpowiedź!

Świetne relacje inwestorskie!

Nic dziwnego że na forum aż się gotuje

Jakie pytanie, taka odpowiedź. Współczuję moderatorom.

mangomango
    Uczestnik

Jaka spółka takie pytanie.Współczuję akcjonariuszom.

shearer33shearer33
    Uczestnik
    mango napisał:
    Jaka spółka takie pytanie.Współczuję akcjonariuszom.

`mango` powiem Ci tak : jak Ci nie pasuje spółka- nie intersują się nią, jak Ci nie pasują akcje – po prostu je sprzedaj. Akcjonariuszom nie musisz współczuć bo jeśli ktoś inwestuje tu długoterminowo to na pewno nie ma powodów do narzekań 🙂 to mY chyba tobie powinniśmy współczuć nie trafionej gry spekulacyjnej na papierze CD PROJEKT.

Tomi
    Uczestnik

Jako nowy na forum witam Wszystkich.

Jako gracz, a także posiadacz akcji cdr chciałbym zadać na początku swojej obecności na forum pytanie, które nie sprawi myślę wielkiej trudności :).

Zakładając, że termin premiery W3 będzie miał miejsce 19 maja 2015r. na jaki czas przed tą datą planowane jest oddanie gry do tłoczenia – oczywiście chodzi mi jedynie tylko o szacunkowe umieszczenie tego wydarzenia na swoim kalendarzu.

pozdrawiam,

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Tłoczenie odbywa się zazwyczaj na miesiąc przed premierą, dwa miesiące przed premierą odbywa się certyfikacja jeśli się nie mylę.

Kasia BiałousKasia Białous
    Uczestnik
    Tomi napisał:
    Jako nowy na forum witam Wszystkich.

Jako gracz, a także posiadacz akcji cdr chciałbym zadać na początku swojej obecności na forum pytanie, które nie sprawi myślę wielkiej trudności :).

Zakładając, że termin premiery W3 będzie miał miejsce 19 maja 2015r. na jaki czas przed tą datą planowane jest oddanie gry do tłoczenia – oczywiście chodzi mi jedynie tylko o szacunkowe umieszczenie tego wydarzenia na swoim kalendarzu.

Witaj Tomi,

Tłoczenie płyt odbędzie się na tyle wcześnie, ażeby można było wyprodukować fizyczne egzemplarze gry i dać czas dystrybutorom na dostarczenie ich do sklepów.

Pozdrowienia,

Kasia

Tomi
    Uczestnik

Dziękuję za `reakcję` (bo nie traktuję tego jako odpowiedź). Na moje pytanie bardziej konkretną odp otrzymałem od Inventer89 – dzięki.

Mam natomiast wrażenie, że Państwo nie przywiązujecie się również tak bardzo do tej daty premiery (19-05-2015) jak i do poprzednich.

Pozdrawiam

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Moje pytanie o dobrowolony `audyt` waszych raportów bieżących zaginął w gąszczu innych pytań – czy mogę uzyskać odpowiedź?

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator
    szkolaakcji napisał:
    Moje pytanie o dobrowolony `audyt` waszych raportów bieżących zaginął w gąszczu innych pytań – czy mogę uzyskać odpowiedź?

Witam,

nasze raporty bieżące są publiczne i oczywiście można je analizować w dowolny sposób. Niemniej jednak, ze względu na wrażliwą i formalną naturę informacji w nich zawartych, nie możemy udzielać wybranym osobom bardziej szczegółowych informacji na ich temat. Główną zasadą rynku jest wszak zapewnienie inwestorom powszechnego i równego dostępu do informacji rynkowej w tym samym momencie.

Naturalnie w ramach dostępnych nam formalnych możliwości jesteśmy do dyspozycji.

pozdrawiam,

Karolina

Michał Kaczmarek
    Uczestnik

Strategia CDP dla rynku gier mobilnych

CDP w swojej strategii ma zapisane, że chcą rozwijać swój segment gier mobilny, bo jest to najszybciej rozwijający się segment gier i w przyszłości zapewne będzie to większy rynek niż gry na konsole czy komputer. Moim zdaniem bardzo słuszna strategia. Chciałem się dopytać:

1. Czy CDP pracuje już nad jakimiś nowymi grami? Z wywiadu `hand on` dla Wiedźmina 3 dowiedziałem się, że w tej grze będzie mini gierka karciana, w której można zbierać karty postacie. Podobno jest tak ciekawa, że mogła to być osobna gra. Czy CDR planuje/zastanawia się nad wprowadzeniem takiej gry karcianej w wersji mobilnej, gdzie zbiera się postacie ze świata Wiedźmina i można budować swój `deck` karciany? Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy pomysł, świat Wiedźmina jest bardzo popularny, sporo graczy po W3 będzie znało wiele postaci z tego świata. Magic the Gathering wprowadził grę w wersji mobilne, ale ta wersja mobilna jest fatalna. Hearthstone Blizzarda zrobił furorę, ale to gra na komputer. Od grudnia 2014 jest wersja na tablety, ale tylko te nowsze wersje. Wersja na tablety od grudnia uzyskała od 1-5 mln ściągnięć i w rankingu Google Play jest na 24 miejscu najbardziej dochodowych aplikacji. Jednak nie ma dobrej/znanej gry w tym systemie zbierania kart, która została stworzona na smartphony.

2. Czy strategia tworzenia jakościowo dobrych gier, która obowiązuje dla gier na komputer i konsole nie obowiązuje dla gier mobilnych? Kolejne przesunięcie W3 zostało wytłumaczone tym, że CDP nie chce wypuszczać gier, które nie będą dobrze zoptymalizowane i będą miały za dużo błędów. Czy ta strategia CDP nie obowiązuje dla TWBA? Gra w pierwsze dwa dni nie była grywalna i nie był to jeden błąd, osobiście napotkałem kilka różnych błędów. Tydzień po wprowadzeniu gry gra nadal ma tak duży lag, że trudno się w nią gra. W pierwszych dniach TWBA miała prawie tyle samo ocen negatywnych co pozytywnych w sklepach iOS i Androida, a średnia ocena graczy wynosiła bardzo niskie 3,3 z 5. IGN.com, chyba największy portal o grach, według danych które posiadam 40 mln odsłon dziennie, ocenił tą grę na 4,5 z 10 i w werdykcie napisali `game that is broken at worst`. Dziwi mnie, że ta gra wyszła w niegrywalnym stanie, z tego co czytałem był test beta, była wcześniejszy launch na Androida w Kanadzie i na iOS w Szwecji. Niestety większość fanów Wiedźmina nie wróci do TWBA, z tego co czytałem dla gier darmowych średnio aż 66,1% graczy po 24h nigdy więcej nie zagra w grę, a ponieważ bardzo wielu fanów CDP i Wiedźmina ściągnęło tą grę w pierwszym lub drugim dniu i zastało niefunkcjonującą grę, to pewnie jeszcze większy odsetek z tych graczy nie wróci.

Na koniec chciałem zauważyć, że +100k ściągnięć na Androida po 2 dniach to moim zdaniem bardzo dobry wynik. Plus TWBA wyświetla się obecnie u mnie na google play jako 154 najbardziej dochodowa aplikacja.

Kasia BiałousKasia Białous
    Uczestnik

Michale,

poniżej znajdują się odpowiedzi na Twoje pytania.

1. Gra karciana, o której wspominasz, nazywa się Gwint i stanowi część gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jej wersja fizyczna udostępniana jest również w edycji kolekcjonerskiej gry w wersji Xbox One. Jesteśmy bardzo ciekawi tego, z jakim przyjęciem Gwint spotka się wśród graczy. Na dzień dzisiejszy nie ma jednak planów publikacji tej gry w wersji cyfrowej jako odrębnej produkcji.

2. Problemy pojawiły się w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery gry. Wynikały one z niestabilności serwerów i zostały usunięte następnego dnia (niestety problemy te nie ujawniły się przy mniejszym ruchu podczas otwartych betatestów). W tej chwili nie notujemy globalnych problemów z serwerami czy lagami. Ewentualne pojawianie się lagów na niektórych urządzeniach nie jest już związane z pracą serwerów, za to może być spowodowane łączem graczy w danej sesji.

Mieszane oceny gry na samym początku często uwzględniały problemy z serwerami, jak również fakt, że nie na wszystkich urządzeniach gra działa. Nie chcieliśmy wydawać jej na urządzenia nie spełniające minimalnych wymagań, ani też na urządzenia, których dokładnie nie przetestowaliśmy. Gra zdobyła i na bieżąco zdobywa dużo pozytywnych ocen, a średnia ocen sukcesywnie rośnie, co bardzo nas cieszy. Szczególnie, że jest to nasza pierwsza gra mobilna. Trzeba mieć też świadomość, że nasza gra jest produktem dalece bardziej złożonym i trudniejszym od większości gier dostępnych na AppStore czy Google play. Stwarza to ryzyko, że niektórzy odbiorcy przed wydaniem swojej oceny nie odkryją pełni jej możliwości i przyjemności płynącej z rozgrywki. Niemniej jednak gra wydaje się podobać wielu recenzentom – czego przykładem mogą być np. następujące publikacje:

Appmaniak.pl 9,2/10

Appki.com.pl 8,0/10

Tabletowo.pl 8,0/10

Arcadesushi.com 8,5/10

gram.pl 8,1/10

pocketgamer.com 8,0/10

spaziogames.it 8,0/10

androidweb.pl 5,0/5

antyapps.pl 5,0/5

doupe.zive.cz 4,0/5

Nie jest to również zamknięty projekt. The Witcher Battle Arena będzie rozwijana i wspierana przez jej twórców.

Pozdrawiam,

Kasia

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Czy nadal w planach jest wsparcie moderskie Wiedźmina po jego premierze? Bo po przejrzeniu mnóstwa modów do Skyrima stwierdzam jedno – gra na modach może żyć swoim życiem na dłuuugo po premierze.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.