Lista pytań do zarządu

• szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Jeśli uznacie to za spam – usuńcie: Dziękuję za jasne przyznanie się do błędu popełnionego przy zorganizowaniu letniej promocji na GOG.com.

Szczere przyznanie się do błędu – dla mnie osobiście – jest ważniejsze od nie podjęcia ryzykownego kroku, bo… kto nie ryzykuje, ten nie je:-)

kuperkowo
    Uczestnik

Powtórze pytanie bo nie uzyskałem odpowiedzi:

Pisaliście państwo, że wydacie w 2014r. na blu ray film Disneya ,,Herkule”.

Na stopklatce (stopklatka.pl/-/98187624,lista-premier-dvd-bd-marzec-2014?page=2) pojawiła się informacja , że film ten ukaże się na blu ray 14 marca 2014r.

Czy są to informacje prawdziwe i czy potwierdzają państwo, że film został wydany w Polsce ? Jeśli tak, ale w innym terminie to czy mógłbym poznać prawdziwy termin .

Czy jakieś inne filmy Disneya/Pixara zostaną wydane przez państwa w 2014r. na blu rayu ? Jeśli tak, to jakie ?

hamrayhamray
    Uczestnik
    kuperkowo napisał:
    Powtórze pytanie bo nie uzyskałem odpowiedzi:

Pisaliście państwo, że wydacie w 2014r. na blu ray film Disneya ,,Herkule”…

To jest pytanie do customer service, a nie do Zarządu.

kuperkowo
    Uczestnik

A na jakiej stronie www lub na jaki e-mail mam go zadać ?

hamrayhamray
    Uczestnik
    kuperkowo napisał:
    A na jakiej stronie www lub na jaki e-mail mam go zadać ?

Ja bym spróbował albo na firma.cdp.pl albo na disney.pl

Warzoch
    Uczestnik

Witam,

Mam pytanie do CD Projektu odnośnie prezentowania Wiedźmina 3 na E3 2014:

1. Czy prezentacja gry będzie wreszcie publiczna? Zwykli gracze będą mogli zobaczyć grę w akcji?

Pozdrawiam,

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator

Dzień dobry,

E3 jest z założenia konferencją przeznaczoną _wyłącznie_ dla przedstawicieli mediów i biznesu.

Oczywiście będziemy na niej i będziemy prezentowali niepublikowane dotychczas fragmenty gry. Więcej nie mogę w tej chwili powiedzieć, bo spaliłabym temat.

pozdrawiam,

Karolina

Maciekw
    Uczestnik

Witam serdecznie.

Czy mógłby ktoś kompetentny skomentować wyniki pionu dystrybucyjnego w Polsce (cdp.pl) za I kwartał 2014 roku?

Przychody r/r w górę, a strata dużo większa. Z czego to wynika i jakie są szanse na poprawę wyników w kolejnych kwartałach 2014 roku?

I jeszcze jedno, czy aktualna struktura kapitału cdp.pl w dającym się przewidzieć horyzoncie czasowym jest docelowa, czy też CD Projekt S.A. planuje kontynuować zmniejszanie zaangażowania w cdp.pl?

pozdrawiam,

Maciek

ArtArt
    Uczestnik

W związku ze sprzedażą przez spółkę 45% udziałów w cdp.pl mam kilka pytań:

1. Jaka była wartość transakcji (cena sprzedaży)?

2. Jakie jest uzasadnienie transakcji z punktu widzenia interesów akcjonariuszy CDR?

3. Czy zarząd CDR planuje w przyszłości zejść poniżej 50% udziałów w cdp.pl?

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Art, jeżeli możesz przybliżyć mi informację o sprzedaży 45% udziałów w cdp.pl to będę wdzięczny, bo nie przypominam sobie takiego zdarzenia. Być może coś mi umknęło, ale z tego, co się orientuję, to CD Projekt SA ma 95% udziałów w cdp.pl, a pozostałe 5% jest w posiadaniu zarządu cdp.pl, zgodnie z tą informacją:

https://www.cdprojekt.com/Press_Room/Aktualnosci,news_id,2023

Taka struktura została opisana też w raporcie IQ14, więc skąd takie info?

ArtArt
    Uczestnik
    Sinuhe napisał:
    Taka struktura została opisana też w raporcie IQ14, więc skąd takie info?

Gdybyś przeczytał cały raport to byś wiedział :). Zerknij na stronę 59.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Patrzę, ale nie widzę (?)

🙁

EDIT: Aaa… chodziło o str. 61:

W dniu 12 maja 2014 roku Spółka dokonała zbycia na rzecz spółki zaleŜnej cdp.pl Sp. z o.o. 9 000 udziałów w spółce cdp.pl Sp. z o.o. w celu ich umorzenia. Tego samego dnia Zgromadzenie wspólników cdp.pl Sp. z o.o. dokonało umorzenia nabytych udziałów bez obniŜania kapitału zakładowego z czystego zysku spółki w trybie art. 199 Kodeksu Spółek Handlowych.

W wyniku umorzenia struktura kapitału zakładowego cdp.pl Sp. z o.o. uległa zmianie w następujący sposób:

• 50,2% udziałów naleŜy do CD PROJEKT S.A.

• pozostałe 49,8% naleŜy w równych częściach do obecnych członków zarządu spółki cdp.pl.

Ok, podpisuję się pod Twoimi pytaniami.

ArtArt
    Uczestnik

Wybacz. Spojrzałem na numer strony podany w jej prawym dolnym rogu (po to on tam jest), a nie pomyślałem że numeracja w programie odtwarzającym PDF będzie inna.

W każdym razie nie dziwie się Tobie, że nie zauważyłeś tej informacji. Była perfidnie schowana w sekcji z raportami bieżącymi, choć sama z jakiegoś powodu nigdy nie trafiła do raportu bieżącego.

CD PROJEKT Moderator
    Maciekw napisał:
    Witam serdecznie.

Czy mógłby ktoś kompetentny skomentować wyniki pionu dystrybucyjnego w Polsce (cdp.pl) za I kwartał 2014 roku?

Przychody r/r w górę, a strata dużo większa. Z czego to wynika i jakie są szanse na poprawę wyników w kolejnych kwartałach 2014 roku?

Witaj Maćku,

W pierwszym kwartale 2014 r. marżowość sprzedawanych przez CDP.pl produktów była o 20% niższa w stosunku do marżowości zrealizowanej w Q1 2013.Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy były intensywne akcje promocyjne prowadzone przez spółkę, m.in. Giermasz w Biedronce. Pozwoliło to CDP.pl na zmniejszenie stanu zapasów i odzyskanie gotówki z wyprodukowanych wcześniej produktów.

CD PROJEKT nie publikuje prognoz więc nie możemy się niestety odnieść do pytania o oczekiwane wyniki segmentu w kolejnych kwartałach 2014 r.

CD PROJEKT Moderator

Witajcie,

Kilka osób w podobnym czasie zadało pytania na temat CDP.pl. Pozwoliłam sobie je zebrać i odpowiedzieć jednym postem, żeby nie robić w wątku niepotrzebnego bałaganu.

Nie ujawniamy wysokości kwot uzyskanych od podmiotu zależnego z tytułu umorzenia udziałów. Wartość umorzenia nie przekroczyła progu istotności według Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r.w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych jak również nie ma ona dużego znaczenia z punktu widzenia skali prowadzonego przez Grupę biznesu.

Tak jak wcześniej wielokrotnie podkreślaliśmy strategia Grupy CD PROJEKT ma charakter stricte globalny i koncentruje się na działalnościach związanych z globalnym potencjałem osiąganych przychodów – produkcją gier i globalną cyfrową dystrybucją gier. Natomiast CDP.pl koncentruje się na rynku lokalnym. Spółka dąży między innymi do tego, żeby platforma cdp.pl była najpopularniejszym serwisem i najlepiej rozpoznawaną marką w segmencie cyfrowej dystrybucji elektronicznej rozrywki w Polsce.

Ponadto na decyzje o strukturze grupy kapitałowej miały wpływ wyniki finansowe segmentu „dystrybucja i działalność wydawnicza w Polsce”, które to są ujemne od momentu, kiedy CD PROJEKT S.A. zaczął być notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (połowa 2010 r.), za wyłączeniem wewnątrzgrupowej transakcji sprzedaży marki własnej.

Zarząd CD PROJEKT S.A. na bieżąco analizuje sytuację i w przyszłości będzie podejmował decyzje na temat dalszego modelu działalności i zaangażowania w CDP.pl.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.