Lista pytań do zarządu

• szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Czy jest możliwość zrobienia dodatkowej zakładki w PRESS ROOM-ie dla newsów z otoczenia branżowego? Albo na forum oddzielny temat dla wiadomości korporacyjnych. Chociaż pewnie wielu inwestorów śledzi branżowe serwisy, to jednak dobrze byłoby mieć wszystkie istotne informacje w jednym miejscu. Inwestorzy na pewno chętnie przeczytaliby o nowej polityce podobnej platformy, a nie każdy serwis o tym wspominał.

Anonim

Patrząc na to co dzieję się w firmie można powiedzieć, że jestem zadowolony. Martwi i ciągle chodzi mi natomiast po głowie jedno pytanie. Co z PS3? I nie chodzi mi tu tylko o wiedźmina 2 ale o szerszą perspektywę. Ze strony spółki słychać głosy, że cyberpunk i kolejny nieujawniony jeszcze tytuł (zapewne W3) będzie multiplatformowy, niestety zawsze po tym zwrocie pada stwierdzenie `co najmniej dwie platformy PC i X-BOX`. Cały czas odnoszę wrażenie, że na dzień dzisiejszy PS3 przerasta możliwości studia i z jakiś przyczyn wypowiedzi są konstruowane w bezpieczny sposób – niby multiplatformowość ale o PS3 tak naprawdę nikt nic nie mówi.

Czy może ktoś w jasny sposób w końcu określić:

-tak będzie w2 na ps3

lub

-Nie nie będzie

To samo tyczy się nowych projektów, na dzień dzisiejszy obawiam się, że będzie to samo co z W2 tyle tylko, że premiera x-boxowa będzie w podobnym okresie co na PC

maeday
    Uczestnik

Odpowiem tak

Pamiętam jak dziś wystąpienie w TVN CNBC brata Adama, który teraz w większości medytuje w Indiach lub tudzież pokrewnych regionach :), z czasów jeszcze przed połączeniem Optimusa z CDP (po podpisaniu listu intencyjnego lub podobnego dokumentu), wówczas to zdecydowałem się właśnie zainwestować w OPT (w okolicy 1.20).

Nie była wtedy jeszcze znana data premiery W2 na PC. Michał mówił wtedy otwarcie, że najpierw będzie wersja PC, później za jakiś czas 1/2-1 roku XBOX a na końcu dopiero PS3. Niestety nie potrafię się dokopać do tego wywiadu – jeżeli komuś się uda będę bardzo wdzięczny. Tamten wywiad był jedyny, w którym otwarcie była mowa o PS3. W późniejszym czasie, pewnie została opracowana strategia marketingowa, która obowiązuje do dziś, czyli do nieinformowania aż do najodpowiedniejszego momentu.

ArtArt
    Uczestnik
    maeday napisał:
    W późniejszym czasie, pewnie została opracowana strategia marketingowa, która obowiązuje do dziś, czyli do nieinformowania aż do najodpowiedniejszego momentu.

Najodpowiedniejszy moment chyba już minął. Właśnie ze względów marketingowych wydaje mi się mało prawdopodobne, aby wersja W2 na PS3 była wciąż w produkcji. Od zapowiedzi konwersji do jej premiery powinno minąć około pół roku, czyli W2 na PS3 pojawiłby się w sprzedaży najwcześniej dwa lata po premierze wersji PC, co byłoby wybitnie długim okresem oczekiwania jak na tego typu produkt (w tej branży dwa lata to okres tworzenia pełnoprawnego sequela, a nie zwykłej konwersji). Poza tym CDR lada chwila rozpocznie kampanię marketingową Cyberpunku, w zasadzie już rozpoczął decydując się na poinformowanie o istnieniu tego projektu. Czy spółka zapowiedziałaby już teraz Cyberpunka gdyby wciąż miała w planach konwersję W2 na trzecią platformę? Najwyraźniej plany uległy zmianie…

Anonim

Temat chyba dla firmy jest niewygodny co tylko potwierdza moje obawy. Dziś pan prezes odpowiedział na pytanie odnośnie pre-orderu w Japonii (czyli na forum zagląda co mu się bardzo chwali i za udzielona odpowiedź dziękuję) ale na pytania zadane w moim wcześniejszym poście w tym temacie już odpowiedzi nie udzielił.

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Przecież nikt ze spółki nie stwierdził, że wersji na PS3 nie będzie. Sam też chciałbym już wiedzieć, czy W2 trafi na konsolę Sony (zresztą to pytanie jest chyba najczęściej zadawane REDom, obok pytania o dodatki do W2), ale wiem na pewno, że jeżeli taka premiera jest przygotowywana, to termin ujawnienia informacji w tej sprawie będzie dobrany tak, aby zwiększyć zainteresowanie klientów tym tytułem, a nie zainteresowanie inwestorów spółką (zgodnie z zasadną, że najważniejszy jest realny biznes, a nie okresowe nastroje, `sentyment` na rynku kapitałowym). Jeżeli planowanym na 2013 rok tytułem AA miałby być Wiedźmin 2 na PS3 (np. wraz z udostępnieniem REDkita i nowymi przygodami dla wszystkich wersji), to na ogłoszenie tej informacji byłoby jeszcze sporo czasu.

Anonim

Moje pytanie dotyczyło jednak czego innego a temat W2 na PS3 był niejako wtrącony do całości.

lolip120lolip120
    Uczestnik

Czy produkt AA to RedKit czy może coś innego np.wiedźmin 2 na ps3.

Bo z tego co czytałem CDP nie planuje już żadnych konferencji więc w razie czego produkt AA powinien zostać zapowiedziany już w tym roku najlepiej na jakiś targach

(może na jakiś targach w polsce np.Poznań Game Arena)

SinuheSinuhe
    Uczestnik

Wątek jest zatytułowany `Lista pytań do zarządu`, więc w zasadzie powinien zawierać wyłącznie pytania akcjonariuszy i odpowiedzi przedstawicieli spółki, dlatego z góry przepraszam, że się wtrącam, jednak negatywna odpowiedź na pytanie lolipa120 jest dość prosta, bo gry wymienione w planie wydawniczym, których nazwy zostały zakodowane, to produkty, na których spółka będzie zarabiała (co wynika ze wskazanej, szacunkowej liczby nabywców), więc produktem AA nie może być REDkit, który będzie darmowy. Wg mnie, najprawdopodobniej data wydania REDkita zbiegnie się w czasie z premierą gry AA, która będzie osadzona w świecie Wiedźmina, a skoro grami `A` były obie części Wiedźmina na MAC, to moim zdaniem grą `AA` może być Wiedźmin 2 na PS3 albo duże, płatne rozszerzenie do Wiedźmina 2 na PC i X360.

seal6seal6
    Uczestnik

Mam pytanie odnosnie ps3. Mianowicie czy jako niezapowiedziane to znajduje sie ono zakodowane w planie wydawniczym czy jeszcze go tam nie ma?

Jacek
    Uczestnik

Wiadomo czy przewidziane są nagrody za wysokie miejsca w trybie areny na konsoli XBOX360?

Oczywiście interesuje mnie też wersja PC-towa 😉

P.S.Dzięki Sinuhe

MasosMasos
    Uczestnik

Za wysokie miejsca a Arenie na żadnej platformie nie przewidujemy nagród, oprócz satysfakcji gracza. Równocześnie pozwoliłem sobie zedytować twoje miejsce pochodzenia, gdyż na tym forum nie używamy wulgaryzmów.

Jacek
    Uczestnik

W sumie to trochę szkoda, ale cóź, dzięki za odpowiedź. Jeśli można to chciałbym poznać powody tej decyzji. Czy jest ona podyktowana brakiem możliwości weryfikacji wyników – szczególnie na PC, brakiem takiego planu od momentu tworzenia tego trybu czy może czymś innym?

szwagier321
    Uczestnik

Mam pytanie odnośnie projektów które będziecie lub realizujecie, otóż czy pracujecie już nad nowym Wiedźminem??? Może do głupie pytanie i zwykły człowiek nie powinien teraz tego wiedzieć ale jestem ciekawy waszej odpowiedzi.

Dziękuje za rozpatrzenie pytania. Pozdrawiam całą redakcje CD PROJECT RED.

MasosMasos
    Uczestnik

@jacek: W założeniach tryb arena, to głównie miejsce szkolenia umiejętności walki – testowania wielu opcji taktycznych jakie daje Wiedźmin 2. Dopiero w drugiej kolejności to miejsce rywalizacji.

Tryba Arena z założenia był trybem arcadowym połączonym z funkcjonalnością leaderboards. Wiele gier posiada podobne opcje i w branży rzadko przyjęte jest przyznawanie nagród na podstawie leaderboardów. Wbrew pozorom nie jest to tak proste (i nie chodzi tylko o weryfikację, ale ustalanie uczciwych zasad rywalizacji jest też problematyczne). Generalnie w branży nagrody przyznaje się za bezpośrednią rywalizację, a nie pośrednią jak miałoby to miejsce w przypadku tablicy wyników.

@szwagier321: O nowych projektach i planach najszybciej dowiesz się z naszych mediów społecznościowych (facebook.com/thewitcher oraz twitter.com/witchergame) oraz oficjalnej strony gry (thewitcher.com)

Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.