Lista pytań do zarządu

• Adam_KicinskiAdam_Kicinski
    CD PROJEKT Moderator
    Inventer89 napisał:
    1. Czy na GOGu pojawią się gry dużych producentów, np. EA (tu koncentruję się znów na tym, że EA zaniedbuje starsze produkcje, które czasami trudno dostać nawet w wersji pudełkowej, a moje redakcyjne badania wskazują, na to, że jednak niektóre starsze tytuły EA cieszą się może małym, ale niesłabnącym zainteresowaniem).

2. Jak firma ocenia sprzedaż starych gier w Biedronce? Zrobiłem facepalm gdy usłyszałem gdzie będą te gry do kupienia. Ja proszę… Biedronka? Owszem zasięg duże, ale niskich lotów. Apple lub Parker nigdy nie będzie współpracował z marketami – nie można tak nisko celować. Toć posiadacie kanały dystrybucji, tylko może o tym nie wiecie! Ja wiem, bo jestem Waszym klientem właśnie w tym kanale.

2.1 Czy jeśli był sukcesem, to będziecie się starali też sprzedawać produkty nowe w pudełkach? Tylko może nie w Biedronce – odsyłam do pkt. 2 tej wypowiedzi. Gdybym był starszy to bym pewnie był fanem vinyli. A tak jestem fanem danych cyfrowych, ale na fizycznych nośnikach. Rozpakowanie pudełka, obejrzenia płyty z nadrukiem i instrukcji… Moim zdaniem dużo tracicie nastawiając się wyłącznie na wersję cyfrową. Podobnie myśli dużo graczy, których znam, którzy są też klientami w tym trochę pomijanym kanale dystrybucji. Wiedźmin 2 na Xboxa, GTA V na obie konsole… w ogóle cały konsolowy rynek! Trochę kasy przechodzi obok. Macie markę i wiem, że moglibyście się wtedy postarać, żeby mieć GTA V – ja osobiście nastawiam się na wersję najbogatszą (o ile będzie) na PC (tylko niech ją ogłoszą) oczywiście na krążkach fizycznych.

3. Wiedźmin wydaje się być bardzo dobrą grą również na platformy mobilne (iOS, WP i Android; PSP to może za mało popularne). Nie mówię, żeby przenieść zaraz Wiedźmina 1 na iPada jak to zrobiono z GTA, ale może obserwujecie ten rynek i może małe co nieco do grania planujecie?

ad 1. Klasyczne gry od dużych producentów w tym EA (http://www.gog.com/games##devpub=electronic_arts) są dostępne na gogu .

ad 2. Akcja w Biedronce była przeprowadzona przez CDP.pl – spółkę z naszej grupy, która jest polskim dystrybutorem pudełkowych wersji gier i filmów oraz prowadzi dystrybucję elektroniczną gier, filmów, e-booków, e-komiksów i audiobooków poprzez serwis CDP.pl. Jest to działalność skoncentrowana wyłącznie na rynku polskim. W ramach CDP.pl sprzedajemy pudełkowe wersje nowych (i starszych) gier pochodzących od firm, których jesteśmy dystrybutorem (fizycznym) takich jak Activision Blizzard (w zakresie produktów Blizzard), Astragon, Codemasters, Disney Interactive Studios, Giant Software, Sega. Prawa do dystrybucji cyfrowej na terenie polski (poprzez CDP.pl) nabywane są odrębnie i niezależnie od praw do dystrybucji fizycznej, która zwykle odbywa się na zasadach wyłączności. Z akcji w Biedronce jesteśmy zadowoleni. Każdy kanał sprzedaży pozwalający skutecznie docierać do konsumentów i każdy partner handlowy, z którym można prowadzić normalny biznes są dla spółki dystrybucyjnej interesującą opcją.

ad 3. stay tuned 😉

Pozdrawiam,

Adam

Adam_KicinskiAdam_Kicinski
    CD PROJEKT Moderator
    A107T4 napisał:
    Panie Prezesie, czy Zarząd będzie skupował akcje CD Projekt, aby odzyskać zaufanie inwestorów i uratować kurs? W końcu to też Państwa pieniądze.

Ani ja ani koledzy z zarządu Zarząd nie możemy sprzedawać/kupować naszych akcji ponieważ jesteśmy w okresie zamkniętym. Ale nawet gdybyśmy nie byli to naszym zdaniem zaufanie, na którym nam bardzo zależy, powinniśmy budować w inny sposób. Niestety jest tak, że czasem trzeba podejmować niepopularne decyzje, które uważamy za właściwe bazując na naszym doświadczeniu i pełnym oglądzie sytuacji, a które dla osób z zewnątrz wydają się błędne. Wierzymy, że jeśli z czasem udowodnimy, że mieliśmy rację to zaufanie powinno wrócić.

CD PROJEKT Moderator
    shearer33 napisał:
    czy termin luty 2015 jest terminem ostatecznym ? Może moje pytanie jest dość tendencyjne ale chodzi mi oto czy ta data którą podaliście zakłada już wszystkie czynniki ryzyka związane z produkcją waszej gry czy jest to data określone na zasadzie bardziej tu i teraz. W sieci pojawiły różne informacje jakoby produkcja gry miała jakieś problemy techniczne. Czy tak rzeczywiście jest ? Trudno to zrozumieć ponieważ jeszcze nie tak dawno zapewnialiście nas (akcjonariuszy i dziennikarzy) że gra jest już ukończona i można ją przejść od początku do końca.

Termin lutowy jest oczywiście określony na bazie obecnej wiedzy, ale jak najbardziej uwzględnia ryzyka, z których zdajemy sobie sprawę. Data jest wyznaczona rozważnie. Absolutnie bezsensownym byłoby świadome narażanie się na kolejne zmiany terminu.

Końcówka projektu to istna bitwa o jakość. Ciężko mi powiedzieć jakie problemy mieli na myśli sieciowi autorzy. Ja widzę raczej wyzwania, którym trzeba sprostać.

To, że grę można przejść było i jest prawdą. Natomiast poniewczasie zdaliśmy sobie sprawę, że dodatkowe akcentowanie pewności tegorocznej daty, które nam się zdarzyło na początku tego roku było zbyteczne. Przy czym podkreślam, że zbytecznym było jedynie akcentowanie, bo wydanie gry w tym roku było na tamten czas naszym celem.

CD PROJEKT Moderator
    A107T4 napisał:
    1. Dlaczego termin wydania i jednocześnie przełożenia premiery Wiedźmina 3

ogłosiliście następnego dnia po przesunięciu rozprawy ze Skarbem Państwa?

2. W jaki sposób planujecie odzyskać zaufanie inwestorów giełdowych, które być może

na zawsze zniknęło?

ad 1. Te dwa wydarzenia nie mają ze sobą żadnego związku.

ad 2. Dalej prężnie rozkręcając naszą firmę, która przecież jest na razie jedynie sporym startupem 😉 czyli:

a. robiąc jedne z najlepszych gier na świecie i sprzedając je w dużych ilościach;

b. rozwijając GOGa;

c. wymyślając i wdrażając kolejne globalne projekty.

pmjarpmjar
    Uczestnik

Szanowni współakcjonariusze proszę o przemyślane pytania i nie kompromitowanie się zarzutami o tym że firma straciła wiarygodność przez przesunięcie terminu premiery o kilka miesięcy. Przemyślmy to wszyscy jeszcze raz, przeczytajmy odpowiedzi Prezesa, które dla mnie są bardzo wyczerpujące i spójne. Zadowolony gracz to klucz do sukcesu i wysokiej sprzedaży. A myślę że gracze będą zachwyceni :). Nie przesuwa się chyba terminu premiery żeby wydać coś gorszego i mniej dopracowanego jak się planowało. Ogólnie apeluję o zdrowy rozsądek i zimną głowę. Pomyślcie co Wy byście zrobili jakby firma była w całości Wasza. Czy mając dobrą markę, wspaniałe zaplecze i środki finansowe wydawalibyście produkt jeśli wiedzielibyście że może on być jeszcze wspanialszy? Pozdrawiam wszystkich.

Przepraszam, że zaburzyłem formę bo tu mają być pytania.. Mam nadzieję że będzie mi to wybaczone 🙂

kuperkowo
    Uczestnik

Pisaliście państwo, że wydacie w 2014r. na blu ray film Disneya ,,Herkule”.

Na stopklatce (http://stopklatka.pl/-/98187624,lista-premier-dvd-bd-marzec-2014?page=2) pojawiła się informacja , że film ten ukaże się na blu ray 14 marca 2014r.

Czy są to informacje prawdziwe i czy potwierdzają państwo, że film został wydany w Polsce ? Jeśli tak, ale w innym terminie to czy mógłbym poznać prawdziwy termin .

Czy jakieś inne filmy Disneya/Pixara zostaną wydane przez państwa w 2014r. na blu rayu ? Jeśli tak, to jakie ?

shearer33shearer33
    Uczestnik
    pmjar napisał:
    Szanowni współakcjonariusze proszę o przemyślane pytania i nie kompromitowanie się zarzutami o tym że firma straciła wiarygodność przez przesunięcie terminu premiery o kilka miesięcy. Przemyślmy to wszyscy jeszcze raz, przeczytajmy odpowiedzi Prezesa, które dla mnie są bardzo wyczerpujące i spójne. Zadowolony gracz to klucz do sukcesu i wysokiej sprzedaży. A myślę że gracze będą zachwyceni :). Nie przesuwa się chyba terminu premiery żeby wydać coś gorszego i mniej dopracowanego jak się planowało. Ogólnie apeluję o zdrowy rozsądek i zimną głowę. Pomyślcie co Wy byście zrobili jakby firma była w całości Wasza. Czy mając dobrą markę, wspaniałe zaplecze i środki finansowe wydawalibyście produkt jeśli wiedzielibyście że może on być jeszcze wspanialszy? Pozdrawiam wszystkich.

Przepraszam, że zaburzyłem formę bo tu mają być pytania.. Mam nadzieję że będzie mi to wybaczone 🙂

Witaj pmjar

To co napisałeś jest oczywiście prawdą ale tez musisz zrozumieć drugą stronę która w tydzień straciła bardzo dużo pieniędzy (oczywiście dopiero jak akcje sprzedadzą – mam nadzieje że nie wszyscy to zrobili 😉 i ma prawo być trochę zdenerwowana i zadawać nie przemyślane pytania. Jesteś inwestorem i wiesz że przy inwestowaniu na giełdzie bardzo dużą role odgrywają emocję i to niestety jest błąd ale nie dziw się że akcjonariusze będą wyrozumiali kiedy tracą pieniądze 😉 Osobiście wielki szacun dla Prezesa że prowadzi taką politykę informacyjną i naprawdę szczerzę (mam taką nadzieje 😉 potrafi się komunikować w taki sposób z akcjonariuszami. CD Projekt jest spółką która posiada bardzo dużo inwestorów indywidualnych, często też są to fani marki Witcher a co za tym idzie bardzo mało doświadczeni inwestycyjnie dlatego miej trochę wyrozumiałości do osób którzy po prostu martwią się o swoje pieniądze.

P.S Jeśli nie musicie nie sprzedawajcie teraz akcji (już jest za późno 😉 za rok będziecie się z tej sytuacji śmiali. Nie czytajcie również forum bankiera :):)

ja nie sprzedaję i nie sprzedam a na na pewno trochę dokupię 😉

Dziękuje za odpowiedź Panie Prezesie (nawiązanie do postu wyżej)

pr0siakpr0siak
    Uczestnik
    shearer33 napisał:
    Nie czytajcie również forum bankiera :):)

Ale mnie lektura postów `zaklinaczy` z `bankiera` zawsze poprawiała humor.

W zasadzie należy polecić lekturę i śmiać się już teraz, a nie za rok.

A by nie jedynie offtopować, pragnę serdecznie podziękować Panu Prezesowi za jasne, proste i mam nadzieje czytelne dla większości inwestorów komunikaty i odpowiedzi na stawiane na tym forum pytania.

Dziękuję.

bezksywekbezksywek
    Uczestnik
    Quote:
    Witaj,

za tydzień (18 marca) przedstawimy wyniki finansowe za 2013 rok i z tej okazji jak zwykle spotykamy się z przedstawicielami rynku finansowego – zarówno dziennikarzami, jak i analitykami. W tym roku pierwszy raz będziemy eksperymentować ze streamingiem, tak aby jak najwięcej osób mogło w nim uczestniczyć. Więcej szczegółów podamy wkrótce, ale już teraz oczywiście zapraszam.

pozdrawiam,

Karolina

Witam, a czy mógłbym prosić o link? niestety nie mogę nigdzie się doszukać miejsca i godziny spotkania. :/

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator

Na naszej stronie głównej znajduje się banner z linkiem do streamingu konferencji https://www.cdprojekt.com/

Tarathelion
    Uczestnik
    Karolina_Gnaś_IR napisał:
    Na naszej stronie głównej znajduje się banner z linkiem do streamingu konferencji https://www.cdprojekt.com/

Czy streaming jest ogólnodostępny? Czy konieczne jest jakieś logowanie?

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator

Streaming będzie dostępny dla wszystkich od 11:00, logowanie nie będzie konieczne.

Inventer89Inventer89
    Uczestnik

Oglądając konferencję widać, że powstają problemy pierwszego świata: podczas promocji ludzie kupują co popadnie i potem jest problem ze sprzedażą w następnym miesiącu. Dodatkowo mimo większej sprzedaży maleje marża. Firma będzie wyważać trochę tę sytuację, czy nadal jest nastawiona na sprzedaż hurtową po totalnie niskiej cenie? (Swoją drogą od jakiegoś czasu widzę, że gdziekolwiek pojawia się digitalizacja (gry, filmy, muzyka) następuje zepsucie rynku – to takie moje ekonomiczne spojrzenie).

I drugie pytanie: czy będą jakieś promocje (dodatkowe rabaty) dla akcjonariuszy? 🙂 Proszę się nie zasłaniać, że gry są dla dzieci, bowiem W3 do takowych nie jest kierowany (przynajmniej oficjalnie 😉 )

Eternal Witness
    Uczestnik

Jak rozumiem, panie Adamie – program motywacyjny zakładany za zyski z lat 2011-2014 jest utrzymany w mocy zgodnie z uchwałą i modyfikowany nie będzie biorąc pod uwagę rezygnację z wydania Wiedźmina 3 w 2014 roku?

Dla przypomnienia:

Punkt 2 uchwały nr 3 z 16 grudnia 2011 roku.

sgor
    Uczestnik
    Eternal Witness napisał:
    Jak rozumiem, panie Adamie – program motywacyjny zakładany za zyski z lat 2011-2014 jest utrzymany w mocy zgodnie z uchwałą i modyfikowany nie będzie biorąc pod uwagę rezygnację z wydania Wiedźmina 3 w 2014 roku?

Dla przypomnienia:

Punkt 2 uchwały nr 3 z 16 grudnia 2011 roku.

Nie jestem co prawda prezesem, ale on już się wypowiadał na ten temat, więc pozwolę sobie zacytować:

“W związku z przesunięciem premiery program motywacyjny najpewniej nie zostanie uruchomiony po 2014 r. Celujemy w realizację celów zapisanych w programie po 2015 r.` – dodał (Adam Kiciński)`

http://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-nie-zrealizuje-celow-z-programu-motywacyjnego-po-2014-r-wywiad-3079132.html

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.