List otwarty Zarządu CD PROJEKT S.A.

• Dinozaur
    Uczestnik

To znowu ja.

Bylem tu przy panice tp ABC data

Reaktorze atomowym w Japonii

Pierwszej zmianie premiery

Drugiej zmiany premiery

Bede tu tez jak peknie 20 pln za akcje

Amen

igor1989
    Uczestnik

gdzie mozna przeczytac/zobaczyc relacje z dzisiejszej konferencji?

Inventer89Inventer89
    Uczestnik
    Karolina_Gnaś_IR napisał:
    Inventer89 napisał:
    Raz się może zdarzyć: https://www.cdprojekt.com/Forum,t,599 ale to już drugi raz.

Aż brak mi słów. Zwłaszcza, że już zapowiedzeliście DLC do gry. I wygląda na to, że to było mydlenie oczu i narażacie się i graczom i inwestorom.

DLC jest ważną częścią wspierającą sprzedaż gry po jej premierze i animującą zainteresowanie graczy tytułem przez dłuższy okres. Przesunięcie daty premiery o 12 tygodni nie zmienia faktu, że gra musi mieć nasze wsparcie nie tylko przed, ale i po jej wydaniu, tak aby sprzedawała się również w okresie popremierowym.

Zachęcam do zapoznania się z komentarzami graczy na największych, globalnych serwisach poświęconych grom:

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/12/08/the-witcher-3-wild-hunt-delayed-again-arriving-in-may.aspx

http://uk.ign.com/articles/2014/12/08/the-witcher-3-wild-hunt-release-date-delayed-again

http://www.polygon.com/2014/12/8/7353489/the-witcher-3-delay-release-date

Oczywiście wsparcie po premierze jest bardzo ważne i tu nie mam nic do zarzucenia Redom, bo pokazali klasę wydając patche będące jednocześnie Darmowymi DLC. Tylko niepotrzebnie narobiono szumu o DLC jeszcze przed wydaniem lub chociażby skierowaniem gry do tłoczni.

Karolina_Gnaś_IRKarolina_Gnaś_IR
    CD PROJEKT Moderator
    igor1989 napisał:
    gdzie mozna przeczytac/zobaczyc relacje z dzisiejszej konferencji?

Nie ma jako takiej relacji z dzisiejszego briefiengu prasowego, natomiast powstały materiały prasowe, m.in.:

http://stooq.pl/n/?f=932782&c=1&p=0

http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1188363,kurs-cd-projektu-spada-o-8-proc–po-przesunieciu-premiery-wiedzmina-3-(opinia–aktl-)

http://www.parkiet.com/artykul/1401536-CD-Projekt-opoznia-wydanie–Wiedzmina-3-.html

CD PROJEKT Moderator
    pmz napisał:
    Kiedy zobaczymy po raz pierwszy fragment rozgrywki z konsoli Playstation? Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że macie Państwo problem (np. wydajnościowy) z tą platformą – wszak to pierwszy Wiedźmin na konsolę Sony i m.in. stąd te opóźnienia…

Nie mamy problemów z wydajnością na PlayStation. Wczoraj wieczorem, już po ogłoszeniu komunikatu o przesunięciu, prezentowaliśmy grę analitykom równocześnie na trzech identycznych telewizorach ustawionych obok siebie i korzystając ze wszystkich platform, na które wyjdzie Wiedźmin 3 czyli PlayStation 4, Xbox One i PC. Główny prezenter grał na PlayStation4.

szkolaakcjiszkolaakcji
    Uczestnik

Czy wśród analityków obecnych na prezentacji, byli przedstawiciele czasopism/serwisów dla graczy?

CD PROJEKT Moderator
    szkolaakcji napisał:
    Czy wśród analityków obecnych na prezentacji, byli przedstawiciele czasopism/serwisów dla graczy?

To było spotkanie organizowane przez dział relacji inwestorskich CD PROJEKT, odpowiedzialnych za komunikację `giełdową` stąd skierowane wyłącznie do przedstawicieli rynku kapitałowego bez obecności przedstawicieli czasopism dla graczy. Za spotkania z dziennikarzami growymi odpowiadają działy marketingu i PR studio CD PROJEKT RED i są one organizowane zgodnie z harmonogramem marketingowym.

Zusiu
    Uczestnik

Szanowny Zarządzie CD Projekt. S.A.

Po raz drugi udowodniliście tezę, że kupowanie Wiedźmina 3 w tzw. pre-orderze to jak kupowanie przysłowiowego kota w worku. Nie dość, że nie dotrzymaliście żadnego terminu dystrybucji to jeszcze trudno doszukać się jakichkolwiek wymagań sprzętowych. Będąc typowym realistą pozwolę zadać sobie pytanie: Czy jest szansa na otrzymanie Wiedźmina 3 przed końcem 2015 r.?

Kasia BiałousKasia Białous
    Uczestnik
    Zusiu napisał:
    Szanowny Zarządzie CD Projekt. S.A.

Po raz drugi udowodniliście tezę, że kupowanie Wiedźmina 3 w tzw. pre-orderze to jak kupowanie przysłowiowego kota w worku. Nie dość, że nie dotrzymaliście żadnego terminu dystrybucji to jeszcze trudno doszukać się jakichkolwiek wymagań sprzętowych. Będąc typowym realistą pozwolę zadać sobie pytanie: Czy jest szansa na otrzymanie Wiedźmina 3 przed końcem 2015 r.?

Witaj,

Powodem przesunięcia premiery była spora ilość drobnych błędów i detali wymagających poprawy, które są bardzo ważne z perspektywy oceny kolejnej odsłony Wiedźmina jako gry najwyższej jakości. Chęć dopracowania wszystkiego i długi proces testowania gry tej wielkości, skłonił nas do podjęcia tej trudnej decyzji.

Dlatego też Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 19 maja 2015 roku.

Pozdrawiam,

Kasia

RaivikRaivik
    Uczestnik
    Kasia Białous napisał:

Powodem przesunięcia premiery była spora ilość drobnych błędów i detali wymagających poprawy, które są bardzo ważne z perspektywy oceny kolejnej odsłony Wiedźmina (…)

Pozdrawiam,

Kasia

Ja jestem graczem i mam już zamówioną waszą grę kolekcjonerską. Mogę zrozumieć, że data premiery była przesunięta dwa razy a nawet jeszcze jedno przesunięcie wytrzymam. Ale tylko jeszcze jedno a dlaczego? Bo jak się ustala datę wydania gry i ją ogłasza to ona powinna już chodzić w 90% z czego ten 5% to małe bugi które nie przeszkadzają w rozgrywce a pozostałe 5% to dopracowanie wydajności. Ja nie jestem twórcą gier więc może się mylę ale jak dwa razy się odracza premierę to nie dlatego, że są małe problemy z działaniem gry, `performencem`, czy jakieś małe bugi które można wyleczyć wersją rozszerzoną albo zwykłym patchem. Do tego dochodzi moja obawa, że ponieważ jakieś większe poprawki są robione na ostatnią chwilę to cała gra się posypie w dniu premiery tak jak Wiedźmin 2 którego wersje kolekcjonerską kupiłem i dzień przed oficjalną premiera miałem grać, niestety brakujące i działające 20MB patcha przygotowanego na ostatnią chwilę który pozwalał uruchomić grę i grać nie działał. Sytuacja pokazała i uświadomiła mi tylko to, że zespół stara się do ostatniej chwili poprawiać błędy kosztem testów co potem odbija się czkawką.. Termin końca prac i ostatecznej działającej wersji powinien być utrzymany, a ewentualne poprawki patche wypuszczone w dniu premiery z możliwością ich cofnięcia w razie gdyby się z ich powodu posypał program. Dodam jeszcze, że gra doskonała NIE ISTNIEJE! i istnieć nie będzie! są tylko gry które swoją fabułą, grywalnością przeważają swoje mankamenty i wady i na tym trzeba się skupić. Taka jest moja opinia i mam nadzieje, że dotrze gdzie trzeba i komuś to uświadomi.

testor
    Uczestnik

Czy w zwiazku z przesunieciami premier u konkurencji (np. GTA 5 + Online PC) CDP nie rozwaza po raz kolejny przesuniecia premiery W3?

Podejrzewam, ze planowana na koniec lutego premiera GTA 5 mogla w malej czesci wplynac na zmiane terminu na maj.

CD PROJEKT Moderator
    testor napisał:
    Czy w zwiazku z przesunieciami premier u konkurencji (np. GTA 5 + Online PC) CDP nie rozwaza po raz kolejny przesuniecia premiery W3?

Podejrzewam, ze planowana na koniec lutego premiera GTA 5 mogla w malej czesci wplynac na zmiane terminu na maj.

To jeszcze raz 🙂

Nie planujemy przesunięcia majowej premiery Wiedźmina 3.

Ponadto, od dwóch dni trwają hands on tytułu dla dziennikarzy branżowych.

pozdrawiam,

Karolina

testor
    Uczestnik

To jeszcze raz 🙂

Nie wierzę wam do końca. I nie tylko ja jak sądzę.

Za to ja jestem hands ome prawie od zawsze. Czy moje akcje wzrastają od tego?

Szanujmy język ojczysty proszę.

MaverickPL
    Uczestnik

Ludzie zawsze będą narzekać. Ja z pełną świadomością jestem dumny, że polskie studio CD PROJEKT jest w stanie wyprodukować tak wspaniałą grę. Nie jest istotne przesunięcie daty premiery o kilka tygodni.

W sieci jest fajny rysunek który doskonale odzwierciedla to co dzieje się w tym wątku, czyli `Cokolwiek byś nie zrobił, zawsze znajdą się tacy, którym zawsze nie będzie coś pasować`.

Z mojej strony olbrzymie OKLASKI dla CD PROJEKT – jestem z Was dumny i czekam z niecierpliwością na dzień w którym gotowy produkt będzie na półkach sklepowych ! Życzę Wam jak najmniej bugów i jak największych zysków za tę ciężką wieloletnią pracę ! I nie przejmujcie się hejterami – już jesteście wielcy 🙂

Erundil
    Uczestnik

A mnie osobiście bawi, jak przychodzą gracze giełdowi (tzw. `inwestorzy`) i nic tylko narzekają. Że sytuacja nie pewna, że za mało wiedzą itd… Nic tylko domagają się ciągłych raportów, tabelek, sprawozdań i oczekują, że CDP będzie im się spowiadać z każdego pierdnięcia.

To gracze zapłacą za Wiedźmina. To dla nich Wiedźmin powstaje.

Polityka, która dba o potrzeby graczy to jedyna słuszna.

A jak widać gracze nie mają większych zastrzeżeń.

Jasne, będą się niecierpliwić, będą niezadowoleni z opóźnień, ale nie zdrzaźnią ich one tak, jak zrobiłaby to dziurawa gra, w którą nie można normalnie grać tuż po premierze.

Tworząc grę trzeba myśleć, jak odbiorą ją gracze. Koniec, kropka.

Jeżeli panowie inwestorzy czują się przez to zaniedbani, to najwyraźniej nie rozumieją, jak działa ta branża.

Nie każda firma nazywa się EA czy Ubisoft, żeby interesować się wyłącznie maksymalizowaniem zysku kosztem swojego dobrego imienia i opinii w oczach graczy.

Nie ma zysku bez ryzyka. Jeżeli boicie się ryzyka, to zainwestujcie w coś pewniejszego. Nawiasem mówiąc gra na giełdzie nazywa się GRĄ właśnie ze względu na to, że można tu wygrać lub przegrać.

Jeżeli inwestorzy chcą się czuć dopieszczeni, to może powinni zainwestować w pomoc domową (jakąś pokojówkę, czy opiekunkę) a nie w gry komputerowe…

Rzekłem.

• Musisz być zalogowany aby odpowiadać w tym temacie.